Jedynie prawda jest ciekawa

Strzelecki: głupota Tuska za 20 mln zł

12.08.2014

Taka decyzja, jak ta Tuska, jest z kategorii głupich i czysto wyborczych. Tusk próbuje się podlizać Polakom, a robi to w chwili, gdy w rzeczywistości kasa państwowa jest pusta - Jacek Strzelecki, publicysta "Gazety Bankowej" pisze o otwarciu bramek na autostradzie A1.

Premier podkreślił, że koszt tej decyzji nie powinien przekroczyć 20 mln zł. No po prostu super. Wszyscy udający się na wakacje samochodem zapewne z tego skorzystają, ale to będzie chwilowa radość, bo decyzja premiera tak naprawdę nas cofa, a nie posuwa do przodu.

Gdyby Donald Tusk przeznaczył owe 20 mln zł lub podzielił tę kwotę pomiędzy dwa polskie ośrodki naukowo-badawcze, które prowadzą rokujące badania, których wynik byłby dla nas skokiem cywilizacyjnym, to za kilka lat Polska byłaby krajem, o którym się mówi i który dyktuje trendy.

Taka decyzja, jak ta Tuska, jest z kategorii głupich i czysto wyborczych. Tusk próbuje się podlizać Polakom, a robi to w chwili, gdy w rzeczywistości kasa państwowa jest pusta. Zamiast zainwestować w przyszłość, to woli aby Polska się cofała. To jest tak samo, jak ktoś kto ma mało pieniędzy, kiepską pracę kupuje sobie markowe perfumy, by ładnie pachnieć, zamiast zainwestować w kurs języka obcego by podnieść kwalifikacje i zmienić pracę. Donald Tusk nie uważa, że nawet tak mała kwota pieniędzy jest w stanie cokolwiek zmienić w gospodarce. Widać, że nisko ceni polskich naukowców.

Według medycyny myślenie nie boli, ale ta reguła widać nie dotyczy polityków zwłaszcza tych, dla których zbliżają się wybory.

Więcej na portalu wGospodarce.pl

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Jacek Strzelecki

[fot. PAP/Piotr Wittman]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook