Jedynie prawda jest ciekawa

Streżyńska: Czuję się komfortowo w rządzie

26.04.2017

Czuję się komfortowo w tym rządzie; powierzono mi misję, w której sprzyjają mi wszyscy ministrowie - powiedziała w środę minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Streżyńska powiedziała w środę „Faktom” TVN: „Ja się czuję komfortowo w tym rządzie”.

„Mam misję, którą mi powierzono i w której wszyscy ministrowie mi sprzyjają” - podkreśliła. Dodała, że ma „absolutnie odpowiedzialność i pełną wolną rękę za osiągnięcie efektu w tej dziedzinie”.

We wtorek minister cyfryzacji Anna Streżyńska w Radiu Zet powiedziała, że nie zawsze zgadza się ze wszystkimi decyzjami rządu np. o militaryzacji cyberbezpieczeństwa.

„To nie jest konflikt z Antonim Macierewiczem (…) tylko konflikt o zasady o podstawy podejścia do cyberbezpieczeństwa, które ma dwa oblicza” - dodała.

Pytana, czy ministerstwo obrony narodowej zanadto próbuje rozszerzyć swoje władztwo w tej dziedzinie odparła: „Tak. Zdecydowanie uważam, że nie wszystko mu podlega i jest wiele takich zadań, które związane są z ochroną przeciętnego obywatela, które po prostu nie będą nigdy w kwestii MON-u”.

Do wypowiedzi Anny Streżyńskiej odniosła się w środę premier Beata Szydło.

„Nie rozumiem wypowiedzi pani minister Streżyńskiej, bo ona nie podnosiła nigdy na posiedzeniach rządu wątpliwości, co do wprowadzanych przez rząd propozycji i projektów” - mówiła premier.

„Można mieć różne zdania, są dyskusje. Dobre projekty rodzą się wtedy, gdy jest wokół nich dyskusja, ale ta dyskusja ma być dyskusją wewnętrzną, na posiedzeniach rządu czy na spotkaniach wewnętrznych po to, żebyśmy wypracowywali dobre rozwiązania” - podkreśliła.

Premier na środę na godz. 16 zwołała spotkanie z ministrami i wiceministrami. Premier zapowiedziała, że podczas spotkania będzie mówić o zasadzie lojalności i odpowiedzialności za słowo.

gah/PAP

[fot. Fratria]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook