Jedynie prawda jest ciekawa


Straszny ten PiS! Znów…

03.10.2011

Platforma Obywatelska w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej wróciła do sprawdzonej taktyki. Polacy znów słyszą ostrzeżenia przed PiS-em i jego rządami. Premier Donald Tusk przyznał, że współrządzenie Janusza Palikota Polską to „pikuś” przy tym, co krajowi może zafundować Prawo i Sprawiedliwość, a sprzyjające jej media wróciły do szerzenia strachu i apokaliptycznych wizji związanych z wygraną partii Kaczyńskiego.

To nic nowego. Podobną taktykę wyborczą PO prowadzi od lat. I od lat okazuje się, że totalitaryzm PiS-u jest tylko wymysłem Tuska i jego kolegów.

Zdaniem Michała Karnowskiego, taktyka straszenia PiS-em jest żenująca, a nawet chwilami śmieszna. Jednak dziennikarz zaznacza, że nie należy tej sprawy lekceważyć.

- Ludzie odbierają świat przez media. Nawet najbardziej kuriozalne tezy i opinie znajdują odbiorców i na nich wpływają – tłumaczy w rozmowie z portalem Stefczyk.info. Zaznacza, że jednolity przekaz atakuje opinię publiczną ze wszystkich stron.

Karnowski zaznacza, że akceptacja tej taktyki jest coraz mniejsza, jednak wciąż działa.

- Nie lekceważyłbym tego, choć oczywiście dla ludzi myślących zdroworosądkowo to może być śmieszne – mówi dziennikarz.


Michał Karnowski uważa, że warto pokazywać manipulacje, jakich przy tej okazji dopuszczają się ludzie szerzący strach przed PiSem.

- Czterdziestoparoletni Kuba Wojewódzki w jednym z tygodników pisze list do 18-24-latków, jakby był ich rówieśnikiem. To chyba najlepszy symbol manipulacji, jaka się dokonuje. Wojewódzki to przecież „kocur” utuczony przez medialne koncerny, dodatkowo lansowany przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego. I on udaje równiachę w kontaktach z ludźmi, którzy są bez pracy, nie mają kanałów awansu i tak dalej – mówi dziennikarz. Zaznacza, że taką obłudę warto pokazywać.

Powrót do taktyki straszenia konkurentami politycznymi widoczny jest w ostatnim tygodniu kampanii PO. Wraz ze zbliżającym się głosowaniem coraz więcej świadczy natomiast o tym, że wygrana w wyborach może przypaść Prawu i Sprawiedliwości. Czy powrót do narracji znanej z poprzednich wyborów może być wynikiem bezradności i strachu w szeregach Platformy?

- Niezależnie od tego, jakie byłyby obecnie wyniki sondaży, Platforma i tak weszłaby w ten przekaz – mówi Michał Karnowski. Zaznacza, że dziwi go z jaką łatwością dziennikarze przychylni władzy pokazują swoje intencje.

- Mamy obecnie do czynienia z pełnym ujednoliceniem przekazu przez Platformę Obywatelską oraz media jej sprzyjające – kwituje nasz rozmówca.


saż

[Fot. PAP/Darek Delmanowicz]

Warto poczytać

 1. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook