Jedynie prawda jest ciekawa


Straszenie wzrostem cen jest grą polityczną

27.01.2016

"Wszystkie rzeczy, na które się umawialiśmy z Polakami, są już faktem, albo są już po decyzji Sejmu, jak np. podatek bankowy, albo są w trakcie szerokich konsultacji społecznych jak projekt 500+."

-"Wszystkie rzeczy, na które się umawialiśmy z Polakami, są już faktem, albo są już po decyzji Sejmu, jak np. podatek bankowy, albo są w trakcie szerokich konsultacji społecznych jak projekt 500+."  - mówiła Beata Kempa w Poranku Wnet, emitowanym przez Radio Warszawa i Radio Nadzieja. 

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zapytana o komisję śledcze odpowiedziała: "Komisje śledcze potrzebne są, aby np. pokazać maszerującym kodowcom, całą zgniliznę i patologię, chociażby w zakresie wyłudzenia VAT, czy info afery. Ponadto komisję śledcze mają walor edukacyjny, aby ukazać mechanizmy jakimi rządzą się afery, jak było przy aferze Rywina. (…) Musimy doprowadzić takie organy Państwa jak np. Prokuratura do sprawnego działania, aby powróciło poczucie sprawiedliwości. Stanie się to już wkrótce, bo jest już drugie czytanie ustawy o Prokuraturze, która to wszystko ma porządkować, m.in. to że Prokurator Generalny będzie odpowiadać za działanie Prokuratury przed Sejmem." 

Beata Kempa, tłumaczyła na antenie, iż do sprawnego wprowadzenia zmian, potrzebny jest sprawny aparat służby cywilnej, który wspomoże rząd, stąd wzięła się ustawa cywilna.  Ponadto część krzyku w Europie zdaniem Kempy, spowodowane jest wprowadzeniem ustawy związanej z podatkiem od banków i hipermarketów. "Kiedy duże hipermarkety, wchodziły do małych miasteczek, mali przedsiębiorcy musieli oddać im pole. Teraz przyszedł czas, aby stała się sprawiedliwość. Jest konkurencja, więc niech nie straszy nikt, że wzrosną ceny w tych hipermarketach. Jeżeli, ktoś straszy wzrostem cen, to albo chce to wykorzystać politycznie albo nie zna się na biznesie.  Część krzyku w Europie, była związana z dwoma podatkami: od banku i od hipermarketów. Możliwe że chciano na nas wymóc abyśmy tych reform nie przeprowadzali, sprawdzano naszą wytrzymałość" - tłumaczyła Kempa.

Gość „Poranka”, tłumaczył iż nie należy przykładać większej uwagi do tego co orzeknie Komisja Wenecka, przestrzegając przed przyszłym gloryfikowaniem jej opinii. "Orzeczenie Komisji Weneckiej nie są orzeczeniami wiążącymi. Uważam że niektórym traktatom, umowom, poddaliśmy się aż za bardzo. Można było być bardziej asertywnym wobec wszelkich traktatów czy umów a być nadal członkiem UE. Przestrzegałabym jednak przed gloryfikowaniem tego typu orzeczeń, które pochodzą od różnych komisji. Jesteśmy przygotowani do dialogu z Komisją Wenecką, na bardzo wysokim eksperckim poziomie."

Na koniec audycji, Minister-członek w Radzie Ministrów w rządzie Beaty Szydło, zaapelowała do Prezesa Trybunału Konstytucyjnego Pana Andrzeja Rzeplińskiego o zabranie się do pracy. "Pan Prezes Rzepliński, powinien sobie przypomnieć że jest sędzią. Trybunał powinien zabrać się do pracy, cały szum wokół niego by ucichł. Jeżeli Sejm wybrał sędziów, Prezydent ich zaakceptował, to Trybunał powinien zacząć pracować. Wiadomym jest że ma dużo zaległości, niech więc zacznie pracować.  Dzisiaj TK ma wszystkie narzędzia do rozpoczęcia pracy." - zaznaczyła Kempa.

kk/RadioWnet

[fot.Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook