Jedynie prawda jest ciekawa


Strach mainstreamu przed żniwami

23.07.2014

"Gazeta Wyborcza" do spółki z "Polityką" wracają do straszenia Kaczyńskim. Piszą nawet o "kombajnie", który zmiecie wszystko, co jest na swojej drodze. Tak, Drodzy Państwo, żniwa już niedługo.

Zjednoczenie prawicy wokół Prawa i Sprawiedliwości stawia przed szeroko rozumianym obozem patriotycznym olbrzymią szansę na przejęcie władzy w 2015 roku, zwłaszcza, że tuż obok, niezależnie od „zjednoczonych”, rośnie w siłę partia Janusza Korwin-Mikkego. PiS poszerzony o środowiska Gowina, Ziobry i Jurka – a kto wie, czy to ostatnie słowo Kaczyńskiego w sprawie „gry skrzydłami” - jest chyba najbliżej swojej formuły z 2005 roku, gdy zdobywał władzę. A patrząc na postać Gowina, może nie tyle 2005 roku, ale formuły nigdy niezrealizowanej koalicji PO-PiS.

Wyzwanie, jakie Kaczyński rzucił Tuskowi tym ruchem jest o tyle istotne, że wymaga tak od Platformy, jak i sprzyjających im środowisk, reakcji. Środowa prasa wskazuje, jaka będzie to reakcja. Otóż ani Platforma, ani cały pierścień publicystów, mediów i sympatyków skupionych wokół niej, nie ma w zapasie niczego innego poza straszeniem Kaczyńskim.

Dwa najbardziej jaskrawe przykłady ze środowych gazet.

Pierwszy: tekst Wojciecha Orlińskiego w „Gazecie Wyborczej”, który wystosował swoisty apel do Donalda Tuska i Platformy. „Nie zależy mi na wygranej Tuska, zależy mi na porażce Kaczyńskiego. Nie zależy mi na wygranej Hanny Gronkiewicz-Waltz, zależy mi na przegranej Piotra Guziała i tak dalej” - przyznaje.

I dodaje: „Pamiętam chaos IV RP, ministrów podsłuchujących innych ministrów, trzyliterowe agencje na tropie innych trzyliterowych agencji, prokuratorów mocnych tylko w gębie na konferencji prasowej. Wiem więc, że nie tędy droga. Ale którędy? Oczekuję, że przed wyborami Platforma pokaże pakiet rozwiązań pozwalających wyjść z bezradności”.

Drugi to analiza duetu Janicki-Władyka w najnowszej „Polityce”:

”PiS stało się partią katolickiego fundamentalizmu, a mimo to jest blisko objęcia władzy w kraju, którym coraz mniej ludzi chodzi do kościoła. (...) W żadnym europejskim kraju, a już na pewno z UE, w normalnych warunkach partia z takim zestawem poglądów nie miałaby jakichkolwiek szans na objęcie władzy. A PiS ma” - ubolewają autorzy.

„W pustkę wchodzi PiS, wykorzystując religię i włączając ją do swojego kombajnu patriotyczno-narodowego z intensywnością wcześniej niespotykaną. Sprzyja temu dodatkowo rosnąca atmosfera irracjonalizmu, dogmatyzmu, zabobonu, także wśród inteligencji, także na wyższych uczelniach. Oświeceniowość jest w cichym odwrocie” - czytamy.

Oba te teksty mogą spokojnie posłużyć jako zdarcie z siebie maski i przyznanie się do bezradności i strachu. Obóz „Wyborczej”, „Polityki” i innych mainstreamowych mediów oraz całej zgrai sympatyków Platformy łączy tak naprawdę tylko jedno: nienawiść do Jarosława Kaczyńskiego. Pikujące sondaże (ostatni dla TNS – 43% niezdecydowanych chce głosować na PiS), sensowne ruchy Kaczyńskiego wzmacniające obóz patriotyczny i pozwalające nabrać wizerunkowej ogłady, wreszcie pogrążająca się w marazmie Platforma – wszystko to sprawia, że sprzyjający tej ostatniej czują się osaczeni.

Wyuczonym odruchem w takiej sytuacji jest straszenie Kaczyńskim i wołanie na ratunek. Jeszcze więc będą tworzone w konwulsjach okładki „Tusku, musisz!”, wszelkie uwagi do Platformy zostaną zapomniane, a z szafy znów będą wyciągną zgrane karty ze złowrogim Kaczafim. To tym bardziej kuriozalne, że ani Kaczyński nie jest przedstawicielem „dogmatycznej” polityki Kościoła, ani otoczenie PiS to żaden „kombajn patriotyczno-narodowy”. 

Problem polega na tym, że nie upilnowaliście kombajnu, który urósł w siłę. A żniwa już niebawem.

Marcin Fijołek

[Profil PiS na FB]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook