Jedynie prawda jest ciekawa


Stowarzyszenie „Godność” oburzone zachowaniem mediów

06.02.2014

My, członkowie Stowarzyszenia Godność z oburzeniem obserwujemy jak środowiska postkomunistyczne i wspierające ich media atakują ministra Antoniego Macierewicza za likwidację WSI w 2006 r. – czytamy w oświadczeniu wystosowanym do mediów.

Należy jasno stwierdzić, że WSI przez cały okres PRL ściśle współpracowały z GRU.W nienaruszonej strukturze organizacyjnej i nie zweryfikowane przetrwały w wolnej Polsce 16 lat. Twierdzenie,że służyły tylko interesom Polski zakrawa na kpinę. Za ich likwidację i powołanie nowych służb ministrowi A Macierewiczowi należą się słowa uznania.

Wielu ludzi w kraju wie jak wielki wpływ WSI miały na uksztłowanie się mediów, banków, życia gospodarczego i politycznego po 1989 r. Mimo, iż Prokuratura nie dopatrzyła się uchybień prawnych przy likwidacji tych służb,to jednak znalazły się siły polityczny w Sejmie,które współpracując z byłymi wysokimi oficerami WSI chcą rozliczyć zarówmo ministra A Macierewicza jak i Prokutaturę.

Byli wysocy oficerowie WSI współdziałając z posłami klubu Twój Ruch, SLD i grupą posłów PO chcą przy pomocy komisji śledczej wyeliminować z życia politycznego

 posła Antoniego Macierewicza. Te same środowiska uznają gen W Jaruzelskiego za bohatera, a płk R Kuklińskiego za zdrajcę. Jesteśmy przekonani, że niebawem  większa część społeczeństwa uzna płk R Kuklińskiego za bohatera narodowego.

 Trzeba także przypomnieć środowiskom postkomunistycznym i lewackim, że pozostał do rozliczenia i osądzenia ogrom zbrodni popełnionych przez funkcjonariuszy służb i wymiaru sprawiedliwości w czasach PRL. Ich ofiary obecnie są ekshumowane z bezimiennych grobów na ,,Łączce“ Ich kaci są pochowani z honorami i wojskową orkiestrą w alei zasłużonych na Powązkach. Do rozliczenia i osądzenia jest sprawa ,,moskiewskiej pożyczki“dla PZPR,wyjazd na Krym delegacji postkomunistów z Leszkiem Millerem na czele na spotkanie z puczystami Janajewa.Pamiętamy także inne afery postkomunistow. Czy tamte działania podejmowane przez postkomunistów nie szkodziły odbudowywanej  niepodległości kraju? Pamiętamy o tamtych zdradach , nieosądzonych zbrodniach i aferach.       Jako byli działacze NSZZ Solidarność i więźniowie polityczni z lat 1980-89 żądamy odtajnienie zbioru zastrzeżonego w IPN oraz opublikowania całości dokumentów dotyczących działalności  WSI do czasu ich rozwiązania.

 W pełni solidaryzujemy się z Oświadczeniem z dnia 5 02 2014 r środowisk naukowych skupionych w Akademickich Klubach Obywatelskich  im. Lecha Kaczyńskiego.

 W imieniu Stowarzyszenie Godność

Stanisław Fudakowski         

Czesław Nowak

[fot: PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook