Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Stowarzyszenie „Godność” oburzone zachowaniem mediów

06.02.2014

My, członkowie Stowarzyszenia Godność z oburzeniem obserwujemy jak środowiska postkomunistyczne i wspierające ich media atakują ministra Antoniego Macierewicza za likwidację WSI w 2006 r. – czytamy w oświadczeniu wystosowanym do mediów.

Należy jasno stwierdzić, że WSI przez cały okres PRL ściśle współpracowały z GRU.W nienaruszonej strukturze organizacyjnej i nie zweryfikowane przetrwały w wolnej Polsce 16 lat. Twierdzenie,że służyły tylko interesom Polski zakrawa na kpinę. Za ich likwidację i powołanie nowych służb ministrowi A Macierewiczowi należą się słowa uznania.

Wielu ludzi w kraju wie jak wielki wpływ WSI miały na uksztłowanie się mediów, banków, życia gospodarczego i politycznego po 1989 r. Mimo, iż Prokuratura nie dopatrzyła się uchybień prawnych przy likwidacji tych służb,to jednak znalazły się siły polityczny w Sejmie,które współpracując z byłymi wysokimi oficerami WSI chcą rozliczyć zarówmo ministra A Macierewicza jak i Prokutaturę.

Byli wysocy oficerowie WSI współdziałając z posłami klubu Twój Ruch, SLD i grupą posłów PO chcą przy pomocy komisji śledczej wyeliminować z życia politycznego

 posła Antoniego Macierewicza. Te same środowiska uznają gen W Jaruzelskiego za bohatera, a płk R Kuklińskiego za zdrajcę. Jesteśmy przekonani, że niebawem  większa część społeczeństwa uzna płk R Kuklińskiego za bohatera narodowego.

 Trzeba także przypomnieć środowiskom postkomunistycznym i lewackim, że pozostał do rozliczenia i osądzenia ogrom zbrodni popełnionych przez funkcjonariuszy służb i wymiaru sprawiedliwości w czasach PRL. Ich ofiary obecnie są ekshumowane z bezimiennych grobów na ,,Łączce“ Ich kaci są pochowani z honorami i wojskową orkiestrą w alei zasłużonych na Powązkach. Do rozliczenia i osądzenia jest sprawa ,,moskiewskiej pożyczki“dla PZPR,wyjazd na Krym delegacji postkomunistów z Leszkiem Millerem na czele na spotkanie z puczystami Janajewa.Pamiętamy także inne afery postkomunistow. Czy tamte działania podejmowane przez postkomunistów nie szkodziły odbudowywanej  niepodległości kraju? Pamiętamy o tamtych zdradach , nieosądzonych zbrodniach i aferach.       Jako byli działacze NSZZ Solidarność i więźniowie polityczni z lat 1980-89 żądamy odtajnienie zbioru zastrzeżonego w IPN oraz opublikowania całości dokumentów dotyczących działalności  WSI do czasu ich rozwiązania.

 W pełni solidaryzujemy się z Oświadczeniem z dnia 5 02 2014 r środowisk naukowych skupionych w Akademickich Klubach Obywatelskich  im. Lecha Kaczyńskiego.

 W imieniu Stowarzyszenie Godność

Stanisław Fudakowski         

Czesław Nowak

[fot: PAP/Rafał Guz]

Słowa kluczowe:

Antoni Macierewicz

,

Media SKOK

,

protest

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook