Jedynie prawda jest ciekawa


Stonoga: Jestem prześladowany i proszę o łaskę

05.08.2015

Wielce Szanowny Panie Prezydencie, proszę o ułaskawienie od wyroków, które zapadły na skutek politycznego zamówienia. Prosząc o ułaskawienie być może proszę o życie, a mówiąc wprost o jego ocalenie - napisał do Andrzeja Dudy, Zbigniew Stonoga, który w ostatnim czasie został wezwany przez sąd do odbycia rocznej kary więzienia.

W zamieszczonym na portalu społecznościowym filmie wideo-oświadczenie Stonoga podkreśla, że jest w Polsce prześladowany.

- Dzień dobry, Panie Prezydencie, nazywam się Zbigniew Stonoga i chciałbym Pana prosić o ułaskawienie. Od 15 lat pozostaję w zaciekłym sporze z obozem rządzącym, z tym obozem rządzącym, który wywodzi się z PZPR-u. Może słowo obóz rządzący jest niewłaściwe, bo to jest zwyczajna, a do tego jeszcze prymitywna mafia. Mafia, która od 1989 roku w związku z porozumieniami zdobyła mandat do tego, żeby w polskim parlamencie zasiadać – dodał Stonoga.

Kontrowersyjny biznesmen podkreślił także, że jest człowiekiem prześladowanym.

- Jestem jedyną osobą w Polsce, która została w 118 zarzutach karnych uniewinniona. Wreszcie jednak udało im się mnie skazać. Skazać za jakieś przestępstwa popełnione kilkanaście lat temu. Ostatnio zostałem skazany za rzekome wyłudzenie, czy też kradzież samochodu marki Lexus. Dodam tylko, że pokrzywdzoną w sprawie jest córka znanego SB-ka z Warszawy – wyjaśnił i w właściwy dla siebie sposób przypomniał także przyszłemu prezydentowi, że zawsze był po jego stronie.

- Panie prezydencie, nie wiem czy pan mnie ułaskawi, czy nie, bo to pańska suwerenna decyzja, ale to wielka radość dla mnie, że w tej sytuacji mogę się zwracać do człowieka, który nie jest uwikłany w żadne układy po 89 roku. To fajnie, że mamy takiego prezydenta. Na progu pańskiej prezydentury, podobnie jak kiedyś na progu pańskiej kampanii jestem po pańskiej stronie, bez względu co Pan w mojej sprawie zrobi. Cieszę się, że Andrzej Duda jest Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej – zakończył Stonoga.

mmil/facebook

[Fot. Facebook Zbigniew Stonoga]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook