Jedynie prawda jest ciekawa


Stonoga: Jestem prześladowany i proszę o łaskę

05.08.2015

Wielce Szanowny Panie Prezydencie, proszę o ułaskawienie od wyroków, które zapadły na skutek politycznego zamówienia. Prosząc o ułaskawienie być może proszę o życie, a mówiąc wprost o jego ocalenie - napisał do Andrzeja Dudy, Zbigniew Stonoga, który w ostatnim czasie został wezwany przez sąd do odbycia rocznej kary więzienia.

W zamieszczonym na portalu społecznościowym filmie wideo-oświadczenie Stonoga podkreśla, że jest w Polsce prześladowany.

- Dzień dobry, Panie Prezydencie, nazywam się Zbigniew Stonoga i chciałbym Pana prosić o ułaskawienie. Od 15 lat pozostaję w zaciekłym sporze z obozem rządzącym, z tym obozem rządzącym, który wywodzi się z PZPR-u. Może słowo obóz rządzący jest niewłaściwe, bo to jest zwyczajna, a do tego jeszcze prymitywna mafia. Mafia, która od 1989 roku w związku z porozumieniami zdobyła mandat do tego, żeby w polskim parlamencie zasiadać – dodał Stonoga.

Kontrowersyjny biznesmen podkreślił także, że jest człowiekiem prześladowanym.

- Jestem jedyną osobą w Polsce, która została w 118 zarzutach karnych uniewinniona. Wreszcie jednak udało im się mnie skazać. Skazać za jakieś przestępstwa popełnione kilkanaście lat temu. Ostatnio zostałem skazany za rzekome wyłudzenie, czy też kradzież samochodu marki Lexus. Dodam tylko, że pokrzywdzoną w sprawie jest córka znanego SB-ka z Warszawy – wyjaśnił i w właściwy dla siebie sposób przypomniał także przyszłemu prezydentowi, że zawsze był po jego stronie.

- Panie prezydencie, nie wiem czy pan mnie ułaskawi, czy nie, bo to pańska suwerenna decyzja, ale to wielka radość dla mnie, że w tej sytuacji mogę się zwracać do człowieka, który nie jest uwikłany w żadne układy po 89 roku. To fajnie, że mamy takiego prezydenta. Na progu pańskiej prezydentury, podobnie jak kiedyś na progu pańskiej kampanii jestem po pańskiej stronie, bez względu co Pan w mojej sprawie zrobi. Cieszę się, że Andrzej Duda jest Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej – zakończył Stonoga.

mmil/facebook

[Fot. Facebook Zbigniew Stonoga]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook