Jedynie prawda jest ciekawa

Stonoga: Jestem prześladowany i proszę o łaskę

05.08.2015

Wielce Szanowny Panie Prezydencie, proszę o ułaskawienie od wyroków, które zapadły na skutek politycznego zamówienia. Prosząc o ułaskawienie być może proszę o życie, a mówiąc wprost o jego ocalenie - napisał do Andrzeja Dudy, Zbigniew Stonoga, który w ostatnim czasie został wezwany przez sąd do odbycia rocznej kary więzienia.

W zamieszczonym na portalu społecznościowym filmie wideo-oświadczenie Stonoga podkreśla, że jest w Polsce prześladowany.

- Dzień dobry, Panie Prezydencie, nazywam się Zbigniew Stonoga i chciałbym Pana prosić o ułaskawienie. Od 15 lat pozostaję w zaciekłym sporze z obozem rządzącym, z tym obozem rządzącym, który wywodzi się z PZPR-u. Może słowo obóz rządzący jest niewłaściwe, bo to jest zwyczajna, a do tego jeszcze prymitywna mafia. Mafia, która od 1989 roku w związku z porozumieniami zdobyła mandat do tego, żeby w polskim parlamencie zasiadać – dodał Stonoga.

Kontrowersyjny biznesmen podkreślił także, że jest człowiekiem prześladowanym.

- Jestem jedyną osobą w Polsce, która została w 118 zarzutach karnych uniewinniona. Wreszcie jednak udało im się mnie skazać. Skazać za jakieś przestępstwa popełnione kilkanaście lat temu. Ostatnio zostałem skazany za rzekome wyłudzenie, czy też kradzież samochodu marki Lexus. Dodam tylko, że pokrzywdzoną w sprawie jest córka znanego SB-ka z Warszawy – wyjaśnił i w właściwy dla siebie sposób przypomniał także przyszłemu prezydentowi, że zawsze był po jego stronie.

- Panie prezydencie, nie wiem czy pan mnie ułaskawi, czy nie, bo to pańska suwerenna decyzja, ale to wielka radość dla mnie, że w tej sytuacji mogę się zwracać do człowieka, który nie jest uwikłany w żadne układy po 89 roku. To fajnie, że mamy takiego prezydenta. Na progu pańskiej prezydentury, podobnie jak kiedyś na progu pańskiej kampanii jestem po pańskiej stronie, bez względu co Pan w mojej sprawie zrobi. Cieszę się, że Andrzej Duda jest Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej – zakończył Stonoga.

mmil/facebook

[Fot. Facebook Zbigniew Stonoga]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook