Jedynie prawda jest ciekawa


Staszewski robi krok w tył

02.01.2012

Kazik Staszewski udzielił wywiadu portalowi Onet.pl. W zeszłym roku muzyk wywołał sporą sensację, udzielając wywiadu, w którym opowiedział się za budową pomnika śp. Lecha Kaczyńskiego:

Bez względu na opinie o nim – zginął na posterunku, pełniąc obowiązki głowy państwa, a nie u siebie na działce, zabijając się szpadlem. A poza tym – czy nam się to podoba czy nie – był najlepszym prezydentem Polski ostatniego 20-lecia. Bo kto, jeśli nie on?

(...) Głosowałem [na PO], ale z własnej ignorancji i z ulegania baraniej panice - ulegając panice antypisowskiej. Tego żałuję. Daleki jestem od tego, by w czambuł potępiać rządy PiS. Dla mnie i dla mojej kieszeni to był bardzo dobry czas. Znieśli podatek od darowizny, od spadku, zmniejszyli dochodowy. Niestety kompletnie nie umieli sobie poradzić z wizerunkiem w mediach, czego i ja jestem najlepszym dowodem, widząc w nich wcielone zło. Ale ja to głupek jestem.

Teraz - w rozmowie z Onetem - Kazik Staszewski nieco tonuje swój pogląd, mówiąc, że w zeszłym roku kierował się "przekorą": 

Tak, ale nie wynika to ze szczególnej atencji względem jego osoby, ale z braku konkurencji. W Gruzji Kaczyński był wielki. W "Drugim śniadaniu mistrzów" wszyscy mówili, że Kaczyńskiemu nie należy stawiać pomnika i wyśmiewali ten pomysł, więc ja przekornie powiedziałem, że należy mu ten pomnik w Warszawie postawić. I swoim przekornym postanowieniu trwam po dziś dzień.

Co wiecej - dodaje, że "za czasów rządów PiS było szaro i ponuro":

Teraz może nastąpiło odprężenie, ale drastycznej różnicy nie ma. Może propaganda sukcesu Tuska działa lepiej niż działała słaba propaganda Kaczyńskiego. Bredzenie o zielonej wyspie tylko mnie wkurzało. Niech rządzący zapytają młodego człowieka po szkole, czy studiach jak mu się w Polsce szuka pracy na etacie, o godnej pensji nie wspominając, to usłyszą, że bez znajomości nic w tym kraju się nie osiągnie.

(...) miałem obawy jak mnie zatrzymywała drogówka, bo jeździłem autem bez prawa jazdy, ale to zupełnie inne historie (śmiech). Prezes Kaczyński to na pewno ciekawa postać, która podejście do ludzi ma charakterystyczne. Gra nimi i jak pionkami na szachownicy.

Staszewski w wywiadzie tłumaczy także, dlaczego nie przyjął orderu od prezydenta Komorowskiego za wkład w obalanie komunizmu:

Ja nie wierzę politykom i piersi po odznaczeń wypinać nie zamierzam. Powiedziałem już, że polityków uważam za psie krwie i od członków związku noszącego cechy organizacji przestępczej, aczkolwiek w pełni legalnej, nie ma przyjemności dostawać orderów. Nic takiego nie zrobiłem, żeby dostawać ordery. Z komuną nie walczyłem tylko kontestowałem ją ze sceny. Miałem podejście do systemu anarchistyczno-rastamańskie, a nie stricte polityczne. Nie uważam, że powinno się nam przyznawać ordery z granie muzyki.

Odnosząc się do katastrofy smoleńskiej, Staszewski stwierdza:

Żyję w poczuciu, że nie dostałem satysfakcjonującej odpowiedzi co się tak naprawdę wydarzyło pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. Jak przeczytałem jak się przygotowuje wizyty prezydenta USA, to Polacy wciąż są Narodem mądrym po szkodzie, a i to nie zawsze - patrz przykład CASY. Polska bylejakość plus rosyjski pier...nik musiały doprowadzić prędzej czy później do nieszczęścia.

Staszewski dodaje, że "w zamach nie wierzy".

Nie przeceniajmy swojej wielkości i wpływów na losy świata. Aż tak wielcy nie jesteśmy.

Można jednak dodać: Rosja to Rosja.

Jak
[fot. Wikipedia/Aotearoa/CC 3.0]

 

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook