Jedynie prawda jest ciekawa


"Starość jest dziś przyszłością narodu"

05.10.2013

"Kto chce wygrać wybory musi postawić na ludzi starych" - pisze Janusz Wojciechowski.

Podaj babci dowód i tak jak babcia zagłosuj!

1. Ze skarbnicy Andrzeja Rumiana:

Jacy ludzie żyją najdłużej?

Badania naukowe wskazują,że najdłużej żyją ludzie starzy i wiekowi.

Ludzie starzy i wiekowi, żyją zazwyczaj po 80 – 90 lat, a w skrajnych wypadkach nawet i sto lat, czyli o kilkadziesiąt lat dłużej, niż ludzie młodzi.

Medycyna jak dotychczas nie spotkała się z przypadkiem, żeby ludzie młodzi żyli długo. Długi żywot jest domeną niemal wyłącznie ludzi starych.

2. Powinny wziąć to sobie do serca i sumienia młode, wykształcone lemingi z wielkich miast. Wiecznie młode nie będą, dlatego muszą się zdecydować – starość albo śmierć...

3. Starość jest w natarciu, a młodość w zaniku. Polityka rodzinna, a raczej jej brak, sprawia, że młodych ludzi jest coraz mniej, a starych coraz więcej. Proces ten będzie się nasilał, zwłaszcza, gdy zalegalizowane zostaną - stanowiące wyższy poziom relacji międzyludzkich - związki homoseksualne. Dzięki takim związkom młodość będzie stopniowo zanikać, a społeczeństwo zacznie się składać w przeważającej części z ludzi starych i wiekowych.

4. Trzeba z tego wyciągnąć wnioski polityczne. Nie ma co stawiać na zanikające środowisko wyborców młodych. O wiele bardziej racjonalne jest postawienie na prężnie rozwijające się środowisko wyborców starych.

Kto chce wygrać najbliższe i kolejne wybory musi postawić na ludzi starych, albowiem nie młodość, lecz starość, jest dziś przyszłością narodu.

5. W obliczu politycznej ofensywy starości, niech nikt nie próbuje więcej apelować – zabierz babci dowód! Może kilka lat temu hasło to odnosiło skutek, ale dziś wywoła skutek odwrotny, bo dziś babć jest więcej, niż wnuczków i to babcie (sporadycznie także i dziadkowie) w społeczeństwie są górą. Wnuczkowie są wyraźnie w defensywie.

Dziś większe powodzenie może mieć hasło – podaj babci dowód! Słuchaj babci i tak jak babcia zagłosuj!

6. Jest taka śliczna, wzruszająca piosenka „Starzy ludzie”, przedwcześnie zmarłej wykonawczyni piosenki francuskiej Ewy Przybyłowicz, nie wiem z jakiego wzięta francuskiego oryginału. I jest tam taka fraza, że starzy ludzie „...mówią cicho zbyt, i chodzą wolno zbyt, i żyją długo zbyt...”

Ale w Polsce starzy ludzie mówia coraz głośniej i dobitniej, i to nie o swoich emeryturach, ale o Polsce.

Na dziesiątkach spotkań, w wielu miejscach w kraju, spotykam takich właśnie wspaniałych, kochanych, starych ludzi. Wiele przeżyli, wiele doświadczyli. Tęsknią za wnukami w Anglii. Obchodzi ich Polska, chcieliby jeszcze coś dla niej zrobić. Słuchają Radia Maryja, oglądają Telewicję Trwam i „Sprawę dla reportera”. Martwi ich Smoleńsk, boli ich draństwo, oburza niesprawiedliwość, wzrusza krzywda ludzi.

7. Starzy ludzie, starzy Polacy... oni są solą tej ziemi, są jej sercem, duszą i sumieniem, są przyszłością narodu....

Chyba się do nich zapiszę...

PS. Na spotkaniach, w prężnym i dynamicznie rozwijającym się środowisku ludzi starych, deklamuję czasem, ku rozbawieniu, taki wierszyk:

No i coś ty wnuczku zrobił najlepszego?

Sam strzeliłeś sobie wprost we własną piętę!

Zabierałeś babci dowód - i kolego...

Siedem lat poczekasz z babcią na jej rentę!

Janusz Wojciechowski
[Fot. Sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook