Jedynie prawda jest ciekawa


Stanowski: Polityka miłości zamieni się w politykę drutów kolczastych

15.09.2015

"Dopiero co Europa była taka otwarta, teraz nagle zamyka się na cztery spusty, bo zadławiła się nadmiarem imigrantów." - pisze Krzysztof Stanowski w swoim felietonie na portalu weszlo.com.

"Premier Polski mówi coś a to o dwóch, a to o dwunastu tysiącach, a nikt jej nie pyta: – A co z kolejnymi dwustoma tysiącami? Bo przecież nie o najbliższy miesiąc chodzi, ale o najbliższą dekadę. Niemcom zrzedły miny, gdy zorientowali się, że jeszcze moment, a każdy obywatel będzie miał na utrzymaniu jednego uchodźcę, liczącego na pomoc socjalną. Polityka miłości za moment zamieni się w politykę drutów kolczastych, a fruwające w obłokach autorytety zostaną sprowadzone na ziemię." - pisze Stanowski.

Publicysta zwraca uwagę na problem braku jasnego, dopracowanego planu rozwiązania kryzysu imigracyjnego. Nie wiadomo jak Europa ma zamiar zająć się problemem rozdzielenia uchodźców pomiędzy poszczególne państwa Unii Europejskiej. W związku z tym rozpisał własny pomysł na to, jak rozwiązać tę kwestię.

" Wyobraziłem sobie następujący scenariusz: obóz dla uchodźców, a tam… zapisy. Klarowna informacja: Niemcy dają takie i takie warunki, transport w takimi takim terminie, kraj ma taką powierzchnię, leży tu, możliwe umieszczenie tu i tam; Polska daje tyle i tyle, transport wtedy i wtedy, zakwaterowanie tu i tam. I tak dalej. Uchodźca może złożyć aplikację do jednego kraju. Liczba miejsc ograniczona. Możesz pchać się do Niemiec, ale mogą cię nie wylosować. Więc może lepiej do Polski. Albo do Czech. Gdziekolwiek, w końcu uciekasz przed wojną, prawda?" - czytamy na portalu weszlo.com

Jego zdaniem taki plan gwarantuje pozwoli zapewnić bezpieczeństwo i rozprawić się przemytnikami, którzy zarabiają na ludzkiej tragedii.

"Być może jest to plan bardzo głupi i ma milion wad, o których mnie zaraz uświadomicie. Zgadzam się, że lepiej, by plany opracowali ludzie kompetentni i rozeznani w temacie. Jednakże mam wrażenie, że – może mylne – że nic takiego się nie dzieje." - podsumowuje Krzysztof Stanowski

mly/weszlo.com

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook