Jedynie prawda jest ciekawa

Stanowski: Polityka miłości zamieni się w politykę drutów kolczastych

15.09.2015

"Dopiero co Europa była taka otwarta, teraz nagle zamyka się na cztery spusty, bo zadławiła się nadmiarem imigrantów." - pisze Krzysztof Stanowski w swoim felietonie na portalu weszlo.com.

"Premier Polski mówi coś a to o dwóch, a to o dwunastu tysiącach, a nikt jej nie pyta: – A co z kolejnymi dwustoma tysiącami? Bo przecież nie o najbliższy miesiąc chodzi, ale o najbliższą dekadę. Niemcom zrzedły miny, gdy zorientowali się, że jeszcze moment, a każdy obywatel będzie miał na utrzymaniu jednego uchodźcę, liczącego na pomoc socjalną. Polityka miłości za moment zamieni się w politykę drutów kolczastych, a fruwające w obłokach autorytety zostaną sprowadzone na ziemię." - pisze Stanowski.

Publicysta zwraca uwagę na problem braku jasnego, dopracowanego planu rozwiązania kryzysu imigracyjnego. Nie wiadomo jak Europa ma zamiar zająć się problemem rozdzielenia uchodźców pomiędzy poszczególne państwa Unii Europejskiej. W związku z tym rozpisał własny pomysł na to, jak rozwiązać tę kwestię.

" Wyobraziłem sobie następujący scenariusz: obóz dla uchodźców, a tam… zapisy. Klarowna informacja: Niemcy dają takie i takie warunki, transport w takimi takim terminie, kraj ma taką powierzchnię, leży tu, możliwe umieszczenie tu i tam; Polska daje tyle i tyle, transport wtedy i wtedy, zakwaterowanie tu i tam. I tak dalej. Uchodźca może złożyć aplikację do jednego kraju. Liczba miejsc ograniczona. Możesz pchać się do Niemiec, ale mogą cię nie wylosować. Więc może lepiej do Polski. Albo do Czech. Gdziekolwiek, w końcu uciekasz przed wojną, prawda?" - czytamy na portalu weszlo.com

Jego zdaniem taki plan gwarantuje pozwoli zapewnić bezpieczeństwo i rozprawić się przemytnikami, którzy zarabiają na ludzkiej tragedii.

"Być może jest to plan bardzo głupi i ma milion wad, o których mnie zaraz uświadomicie. Zgadzam się, że lepiej, by plany opracowali ludzie kompetentni i rozeznani w temacie. Jednakże mam wrażenie, że – może mylne – że nic takiego się nie dzieje." - podsumowuje Krzysztof Stanowski

mly/weszlo.com

[fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook