Jedynie prawda jest ciekawa


Stanowski: Polityka miłości zamieni się w politykę drutów kolczastych

15.09.2015

"Dopiero co Europa była taka otwarta, teraz nagle zamyka się na cztery spusty, bo zadławiła się nadmiarem imigrantów." - pisze Krzysztof Stanowski w swoim felietonie na portalu weszlo.com.

"Premier Polski mówi coś a to o dwóch, a to o dwunastu tysiącach, a nikt jej nie pyta: – A co z kolejnymi dwustoma tysiącami? Bo przecież nie o najbliższy miesiąc chodzi, ale o najbliższą dekadę. Niemcom zrzedły miny, gdy zorientowali się, że jeszcze moment, a każdy obywatel będzie miał na utrzymaniu jednego uchodźcę, liczącego na pomoc socjalną. Polityka miłości za moment zamieni się w politykę drutów kolczastych, a fruwające w obłokach autorytety zostaną sprowadzone na ziemię." - pisze Stanowski.

Publicysta zwraca uwagę na problem braku jasnego, dopracowanego planu rozwiązania kryzysu imigracyjnego. Nie wiadomo jak Europa ma zamiar zająć się problemem rozdzielenia uchodźców pomiędzy poszczególne państwa Unii Europejskiej. W związku z tym rozpisał własny pomysł na to, jak rozwiązać tę kwestię.

" Wyobraziłem sobie następujący scenariusz: obóz dla uchodźców, a tam… zapisy. Klarowna informacja: Niemcy dają takie i takie warunki, transport w takimi takim terminie, kraj ma taką powierzchnię, leży tu, możliwe umieszczenie tu i tam; Polska daje tyle i tyle, transport wtedy i wtedy, zakwaterowanie tu i tam. I tak dalej. Uchodźca może złożyć aplikację do jednego kraju. Liczba miejsc ograniczona. Możesz pchać się do Niemiec, ale mogą cię nie wylosować. Więc może lepiej do Polski. Albo do Czech. Gdziekolwiek, w końcu uciekasz przed wojną, prawda?" - czytamy na portalu weszlo.com

Jego zdaniem taki plan gwarantuje pozwoli zapewnić bezpieczeństwo i rozprawić się przemytnikami, którzy zarabiają na ludzkiej tragedii.

"Być może jest to plan bardzo głupi i ma milion wad, o których mnie zaraz uświadomicie. Zgadzam się, że lepiej, by plany opracowali ludzie kompetentni i rozeznani w temacie. Jednakże mam wrażenie, że – może mylne – że nic takiego się nie dzieje." - podsumowuje Krzysztof Stanowski

mly/weszlo.com

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook