Jedynie prawda jest ciekawa

Stanowski do "autorytetów" III RP: Zamknijcie mordy!

14.11.2015

Mocny tekst dziennikarza sportowego po serii zamachów w Paryżu. "Jestem prymitywem i boję się islamu".

"Czy tzw. autorytety tego chcą, czy nie, czy to mądre czy głupie, czy sprawiedliwe czy oburzające – dzisiaj spokój zapewnia mi myśl, że sąsiedzi chodzą w niedzielę do kościoła, zamiast rozkładać na podłodze czerwony dywanik" - pisze Krzysztof Stanowski na łamach serwisu Weszlo.com.

Dziennikarz sportowy na gorąco komentuje wydarzenia dramatycznej nocy w Paryżu, gdzie doszło do serii zamachów.

"Zbliża się okropny dzień – dzień, w którym naprawdę podczas meczu dojdzie do straszliwej zbrodni na wielką skalę. Nie wiem, czy zdarzy się to we Francji w 2016, ale chyba zgodzimy się: to bardzo prawdopodobne. Jeśli celem terrorystów jest wywołanie chaosu, to wtedy nadarzy się dla nich niebywała okazja. Oni – terroryści – już tam są. Ukryci, pozornie zasymilowani, wiodący normalne życie. Czekają na sygnał. A my będziemy każdego dnia z niepokojem czekać na wieści: czy udało się przetrwać kolejne 24 godziny" - czytamy.

Stanowski zderza tamten strach z tym, co dzieje się w polskiej opinii publicznej.

"Straszą mnie tu i tam: radiem Maryja, ojcem Rydzykiem, politykami, którzy całują biskupów w pierścień. Naprawdę tego się boicie? Przez to nie możecie spać po nocach? A nie boicie się tego, dokąd doprowadziła obecna polityka w innych krajach? Ja wiem, że za tą polityką stały szlachetne idee, w innych okolicznościach bym się pod nimi podpisał, ale niestety źli ludzie znaleźli luki. Tak wiele osób wstydzi się publicznie przyznać: boję się islamu. Podobno to takie prymitywne. OK, w porządku. Jestem prymitywem i boję się islamu. Chcę się przed nim zamknąć na cztery spusty, chcę otoczyć się wysokim murem" - ocenia dziennikarz.

LL, weszlo.com

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook