Jedynie prawda jest ciekawa


Stankiewicz: Tusk popełnił przestępstwo

15.09.2014

„Tusk, Kopacz, Sikorski, całe to towarzystwo - mam wrażenie, że to jakaś zorganizowana grupa przestępcza” - mówi Ewa Stankiewicz.

Szerokim echem w mediach odbiła się rozmowa portalu Stefczyk.info z Ewą Stankiewicz. Poniedziałkowy „Super Express” również rozmawiał ze znaną reżyser i dokumentalistką. Rozmowa dotyczy właśnie komentarza, jakiego Ewa Stankiewicz udzieliła naszemu portalowi.

Stankiewicz była pytana, dlaczego mówiła, że odejście Donalda Tuska miało "posmak ucieczki mafijnego bossa". „On po prostu uciekł, wyjechał w autokarze pomiędzy limuzynami, tak że dziennikarze nie mogli mu zadać pytań” - odparła.

Pytana, za co w jej ocenie Donald Tusk powinien trafić do więzienia, dokumentalistka wyjaśnia: :Mógł wybrać korzystną dla Polski podstawę prawną dla śledztwa w sprawie śmierci polskiego prezydenta. Wybrał jednak podstawę korzystną dla Rosji, która jest dysponentem śledztwa. To podlega pod paragraf zdrady narodowej, tzw. małej zdrady dyplomatycznej. Grozi za to do 10 lat więzienia. Co więcej, premier miał obowiązek przedyskutować tę decyzję na posiedzeniu Rady Ministrów. Sam przyznał, że tego nie zrobił. Złamał prawo, nie dopełnił obowiązków służbowych”.

Przypomniała, że Stowarzyszenie Solidarni 2010 złożyło w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez szefa rządu. „Prokuratura nie zgodziła się jednak na wszczęcie śledztwa. Odwołaliśmy się. I sędzia Małgorzata Drewin, która musiałaby oddalić decyzję prokuratury, nie miała wyjścia i musiała skłamać w uzasadnieniu wyroku. Napisała, że Tusk zgłaszał to na posiedzeniu Rady Ministrów” - tłumaczyła.

Na uwagę, że jest mała szansa, by Tusk trafił do więzienia, Stankiewicz odparła: „Baroni komunistyczni też byli przekonani o swojej bezkarności”.

Dodaje, że miejsce Ewy Kopacz również jest w więzieniu. „Jej słynne zapewnienia o przekopaniu terenu katastrofy smoleńskiej na metr w głąb były nieprawdziwe. Później znajdowano tam tysiące szczątków. Tusk, Kopacz, Sikorski, całe to towarzystwo - mam wrażenie, że to jakaś zorganizowana grupa przestępcza. Nie reprezentują interesów Polski. Albo Tusk jest szantażowany” - wyjaśnia.

Na koniec Stankiewicz wskazuje, że „upomina się tylko o elementarną praworządność”. „Jeśli ktoś dokona przestępstwa, powinien za nie odpowiadać. A Tusk popełnił przestępstwo” - kończy.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook