Jedynie prawda jest ciekawa


Stankiewicz: Tusk popełnił przestępstwo

15.09.2014

„Tusk, Kopacz, Sikorski, całe to towarzystwo - mam wrażenie, że to jakaś zorganizowana grupa przestępcza” - mówi Ewa Stankiewicz.

Szerokim echem w mediach odbiła się rozmowa portalu Stefczyk.info z Ewą Stankiewicz. Poniedziałkowy „Super Express” również rozmawiał ze znaną reżyser i dokumentalistką. Rozmowa dotyczy właśnie komentarza, jakiego Ewa Stankiewicz udzieliła naszemu portalowi.

Stankiewicz była pytana, dlaczego mówiła, że odejście Donalda Tuska miało "posmak ucieczki mafijnego bossa". „On po prostu uciekł, wyjechał w autokarze pomiędzy limuzynami, tak że dziennikarze nie mogli mu zadać pytań” - odparła.

Pytana, za co w jej ocenie Donald Tusk powinien trafić do więzienia, dokumentalistka wyjaśnia: :Mógł wybrać korzystną dla Polski podstawę prawną dla śledztwa w sprawie śmierci polskiego prezydenta. Wybrał jednak podstawę korzystną dla Rosji, która jest dysponentem śledztwa. To podlega pod paragraf zdrady narodowej, tzw. małej zdrady dyplomatycznej. Grozi za to do 10 lat więzienia. Co więcej, premier miał obowiązek przedyskutować tę decyzję na posiedzeniu Rady Ministrów. Sam przyznał, że tego nie zrobił. Złamał prawo, nie dopełnił obowiązków służbowych”.

Przypomniała, że Stowarzyszenie Solidarni 2010 złożyło w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez szefa rządu. „Prokuratura nie zgodziła się jednak na wszczęcie śledztwa. Odwołaliśmy się. I sędzia Małgorzata Drewin, która musiałaby oddalić decyzję prokuratury, nie miała wyjścia i musiała skłamać w uzasadnieniu wyroku. Napisała, że Tusk zgłaszał to na posiedzeniu Rady Ministrów” - tłumaczyła.

Na uwagę, że jest mała szansa, by Tusk trafił do więzienia, Stankiewicz odparła: „Baroni komunistyczni też byli przekonani o swojej bezkarności”.

Dodaje, że miejsce Ewy Kopacz również jest w więzieniu. „Jej słynne zapewnienia o przekopaniu terenu katastrofy smoleńskiej na metr w głąb były nieprawdziwe. Później znajdowano tam tysiące szczątków. Tusk, Kopacz, Sikorski, całe to towarzystwo - mam wrażenie, że to jakaś zorganizowana grupa przestępcza. Nie reprezentują interesów Polski. Albo Tusk jest szantażowany” - wyjaśnia.

Na koniec Stankiewicz wskazuje, że „upomina się tylko o elementarną praworządność”. „Jeśli ktoś dokona przestępstwa, powinien za nie odpowiadać. A Tusk popełnił przestępstwo” - kończy.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook