Jedynie prawda jest ciekawa


Stankiewicz: Sędzia, która skazała Miernika powinna być ścigana!

29.09.2016

"Adam Bodnar (Rzecznik Praw Obywatelskich) wpisuje się w obronę – jak sami siebie nazwali na kongresie – kasty sędziowskiej i staje się stroną sporu. Odmówienie przyznania Miernikowi statusu więźnia politycznego i odrzucenie kasacji od wyroku jest sprzeczne z faktami" - powiedziała Ewa Stankiewicz.

"Po bardzo wnikliwej analizie akt sądowych Rzecznik Praw Obywatelskich nie znalazł podstaw do wniesienia kasacji od wyroku skazującego Zygmunta Miernika za rzucenie tortem w sędzię zajmującą się sprawą Czesława Kiszczaka" – poinformowało Biuro RPO. Ewa Stankiewicz, która jest zaangażowana w tę sprawę wypowiedziała się dla portalu telewizjarepublika.pl

"Adam Bodnar (Rzecznik Praw Obywatelskich) wpisuje się w obronę – jak sami siebie nazwali na kongresie – kasty sędziowskiej i staje się stroną sporu. Odmówienie przyznania Miernikowi statusu więźnia politycznego i odrzucenie kasacji od wyroku jest sprzeczne z faktami. Osadzony w więzieniu Miernik nie jest zwykłym przestępcą, który okradł czy napadł, a działaczem solidarności, który nieprzerwanie od stanu wojennego upomina się o sprawiedliwość w Polsce" – powiedziała Stankiewicz.

Dziennikarka przekonywała, że "to nie naruszenie nietykalności cielesnej a walka w słusznej sprawie, przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej w togach!” była celem Zygmunta Miernika.

Stankiewicz podkreśliła, że protest (rzut tortem w sędzię – red.), którego dopuścił się Miernik był odpowiedzią na wieloletnią bezkarność Czesława Kiszczaka. 

"Stanowisko sędzi było karygodne i skandaliczne. To ona powinna trafić do więzienia, a nie działacz solidarności, który walczy m.in. o likwidacje pomników na cześć okupantów, które swoją drogą są nielegalne" - mówiła, dodając:

"Sędzia, która wydała symboliczny wyrok na Czesława Kiszczaka, zaprzeczyła misji praworządności. Mało tego, działała na jej szkodę, łamiąc przy tym wszelkie zasady etyki zawodowej i osłaniając zbrodniarza komunistycznego. Powinna być ścigana i osądzona".

Publicystka skrytykowała także postawę Adama Bodnara. "Bodnar wywodzi się z tego samego środowiska i nie chce zauważyć problemu, z którym zmaga się Miernik. Traktuje tę sprawę jako zwykłe naruszenie nietykalności cielesnej, tak jakby doszło do zwykłej bójki na ulicy. Ten człowiek musi mieć bardzo złą wolę, żeby nie zauważać, że Miernik protestował przeciwko skandalicznemu zachowaniu sędzi i korupcji całego wymiaru sprawiedliwości. Takie stanowisko całkowicie dyskredytuje go do pełnienia funkcji RPO, powinien podać się do dymisji".

kk/Telewizja Republika

[fot. Fratria]
Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook