Jedynie prawda jest ciekawa


Stankiewicz: Sędzia, która skazała Miernika powinna być ścigana!

29.09.2016

"Adam Bodnar (Rzecznik Praw Obywatelskich) wpisuje się w obronę – jak sami siebie nazwali na kongresie – kasty sędziowskiej i staje się stroną sporu. Odmówienie przyznania Miernikowi statusu więźnia politycznego i odrzucenie kasacji od wyroku jest sprzeczne z faktami" - powiedziała Ewa Stankiewicz.

"Po bardzo wnikliwej analizie akt sądowych Rzecznik Praw Obywatelskich nie znalazł podstaw do wniesienia kasacji od wyroku skazującego Zygmunta Miernika za rzucenie tortem w sędzię zajmującą się sprawą Czesława Kiszczaka" – poinformowało Biuro RPO. Ewa Stankiewicz, która jest zaangażowana w tę sprawę wypowiedziała się dla portalu telewizjarepublika.pl

"Adam Bodnar (Rzecznik Praw Obywatelskich) wpisuje się w obronę – jak sami siebie nazwali na kongresie – kasty sędziowskiej i staje się stroną sporu. Odmówienie przyznania Miernikowi statusu więźnia politycznego i odrzucenie kasacji od wyroku jest sprzeczne z faktami. Osadzony w więzieniu Miernik nie jest zwykłym przestępcą, który okradł czy napadł, a działaczem solidarności, który nieprzerwanie od stanu wojennego upomina się o sprawiedliwość w Polsce" – powiedziała Stankiewicz.

Dziennikarka przekonywała, że "to nie naruszenie nietykalności cielesnej a walka w słusznej sprawie, przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej w togach!” była celem Zygmunta Miernika.

Stankiewicz podkreśliła, że protest (rzut tortem w sędzię – red.), którego dopuścił się Miernik był odpowiedzią na wieloletnią bezkarność Czesława Kiszczaka. 

"Stanowisko sędzi było karygodne i skandaliczne. To ona powinna trafić do więzienia, a nie działacz solidarności, który walczy m.in. o likwidacje pomników na cześć okupantów, które swoją drogą są nielegalne" - mówiła, dodając:

"Sędzia, która wydała symboliczny wyrok na Czesława Kiszczaka, zaprzeczyła misji praworządności. Mało tego, działała na jej szkodę, łamiąc przy tym wszelkie zasady etyki zawodowej i osłaniając zbrodniarza komunistycznego. Powinna być ścigana i osądzona".

Publicystka skrytykowała także postawę Adama Bodnara. "Bodnar wywodzi się z tego samego środowiska i nie chce zauważyć problemu, z którym zmaga się Miernik. Traktuje tę sprawę jako zwykłe naruszenie nietykalności cielesnej, tak jakby doszło do zwykłej bójki na ulicy. Ten człowiek musi mieć bardzo złą wolę, żeby nie zauważać, że Miernik protestował przeciwko skandalicznemu zachowaniu sędzi i korupcji całego wymiaru sprawiedliwości. Takie stanowisko całkowicie dyskredytuje go do pełnienia funkcji RPO, powinien podać się do dymisji".

kk/Telewizja Republika

[fot. Fratria]
Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook