Jedynie prawda jest ciekawa


Stankiewicz: Potrzebna kontrola wyborów

04.05.2015

„PKW nie będzie mieć kontroli nad głosowaniem korespondencyjnym”.

PKW nie będzie mieć kontroli nad głosowaniem korespondencyjnym” - alarmuje Ewa Stankiewicz, reżyser i dziennikarka, zaangażowana w Ruch Kontroli Wyborów. Wskazuje w jaki sposób powinni postępować ludzie zaangażowani w kontrolę wyborów.

„Apel do wszystkich mężów zaufania i członków komisji, żeby po podliczeniu wyników wyborów zrobili zdjęcie protokołu lub spisali na wcześniej przygotowanym druku, aby te wyniki wprowadzić do systemu komputerowego przygotowanego przez Ruch Kontroli Wyborów” - wyjaśnia Ewa Stankiewicz.

I dodaje, że „w tym roku głosowanie korespondencyjne będzie całkowicie wyjęte spod kontroli PKW”. „Głosowanie korespondencyjne właściwie organizują gminy. Można wręcz pobrać druk i zostawić go w gminie” - podkreśla.

Dziennikarka wskazuje również na niepokojący aspekt głosowania korespondencyjnego. „Bronisław Komorowski na potrzeby swojej kampanii prezydenckiej zebrał takie lenno od prezydentów miast, którzy przyjechali go wesprzeć. W gestii tych ludzi będą głosy korespondencyjne” - tłumaczyła Ewa Stankiewicz.

Sprawa wyborów prezydenckich budzi coraz więcej wątpliwości. W związku z nimi PiS zapowiedział budowę systemu kontroli wyborów, w którą zaangażowanych ma być 50 tys. osób.

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook