Jedynie prawda jest ciekawa


Stankiewicz: Potrzebna kontrola wyborów

04.05.2015

„PKW nie będzie mieć kontroli nad głosowaniem korespondencyjnym”.

PKW nie będzie mieć kontroli nad głosowaniem korespondencyjnym” - alarmuje Ewa Stankiewicz, reżyser i dziennikarka, zaangażowana w Ruch Kontroli Wyborów. Wskazuje w jaki sposób powinni postępować ludzie zaangażowani w kontrolę wyborów.

„Apel do wszystkich mężów zaufania i członków komisji, żeby po podliczeniu wyników wyborów zrobili zdjęcie protokołu lub spisali na wcześniej przygotowanym druku, aby te wyniki wprowadzić do systemu komputerowego przygotowanego przez Ruch Kontroli Wyborów” - wyjaśnia Ewa Stankiewicz.

I dodaje, że „w tym roku głosowanie korespondencyjne będzie całkowicie wyjęte spod kontroli PKW”. „Głosowanie korespondencyjne właściwie organizują gminy. Można wręcz pobrać druk i zostawić go w gminie” - podkreśla.

Dziennikarka wskazuje również na niepokojący aspekt głosowania korespondencyjnego. „Bronisław Komorowski na potrzeby swojej kampanii prezydenckiej zebrał takie lenno od prezydentów miast, którzy przyjechali go wesprzeć. W gestii tych ludzi będą głosy korespondencyjne” - tłumaczyła Ewa Stankiewicz.

Sprawa wyborów prezydenckich budzi coraz więcej wątpliwości. W związku z nimi PiS zapowiedział budowę systemu kontroli wyborów, w którą zaangażowanych ma być 50 tys. osób.

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook