Jedynie prawda jest ciekawa


Stankiewicz: Kopacz nie jest matką. To macocha

07.01.2015

Pamiętam słynną gafę Ewy Kopacz, która na pierwsze trudne pytanie dotyczące Ukrainy odpowiedziała „że jako matka musi dbać o swoje dzieci”. I co widzimy? Nie matkę, tylko macochę, ponieważ matka nie zostawiłaby swoich dzieci – mówi reżyserka Ewa Stankiewicz w.

Stefczyk.info: Jak pani ocenia 100 dni rządów premier Ewy Kopacz oraz jej gabinetu?

Ewa Stankiewicz: Niczego dobrego nie spodziewałam się i nadal nie spodziewam po Ewie Kopacz, która – przypomnijmy to wyraźnie – całkowicie straciła wiarygodność po kłamstwie smoleńskim. Jako premier nie zrobiła nic, żeby przynajmniej zastopować żyrowanie wersji rosyjskiej ws. śledztwa dotyczącego katastrofy. Zasadniczo taka bierność, nic nie robienie jest porównywalne ze zbrodnią. Donald Tusk – myślę, że nie będzie przesadą jak powiem – zacierał ślady w śledztwie smoleńskim, a Ewa Kopacz niestety, straciła kolejne 100 dni...

Jakie pani zdaniem gabinet premier Kopacz popełnił największe błędy?

Generalnie jest ich bardzo dużo, jednak mnie najbardziej uderza wykorzystywanie najbiedniejszych obywateli i stosowanie perfidnych metod manipulacji. Proszę zauważyć, że jednocześnie nie ma pieniędzy na leczenie pacjentów, czy np. chorych dzieci, linczuje się lekarzy, szczuje się na nich opinię publiczną, a z drugiej strony szef MSZ lekką ręką wydaje ponad ćwierć miliona złotych na „fuchę” dla koleżki. Pieniądze są, chodzi tylko o dobrą wolę pani premier. Gdzie jest ta słynna bliskość szefowej rządu?

Jak Pani ocenia zachowanie szefa MSZ Grzegorza Schetyny, jak również samej Ewy Kopacz w kwestii ewakuacji Polaków z Donbasu?

Pamiętam słynną gafę Ewy Kopacz, która na pierwsze trudne pytanie dotyczące Ukrainy odpowiedziała „że jako matka musi dbać o swoje dzieci”. I co widzimy? Nie matkę, tylko macochę, ponieważ matka nie zostawiłaby swoich dzieci, a Ewa Kopacz zaniedbała tę sprawę na całej linii, podobnie jak Schetyna, który wolał pojechać na narty.

Protestowała Pani w siedzibie PKW przeciwko fałszerstwom wyborczym. Jak ocenia pani zachowanie premier Kopacz w tej sytuacji?

To w czasie jej kadencji doszło do fałszerstwa uderzającego w zasady demokracji na tak gigantyczną skalę, że nie wiem czy w powojennej Polsce miała miejsce podobna sytuacja. Dodatkowo doszło do bezprecedensowej prowokacji policyjnej na protestujących w PKW podczas której doszło do zatrzymania dziennikarzy. To wszystko miało miejsce w czasie tych 100 dni próby. Jak więc oceniać Ewę Kopacz? Jak oceniać polityka, który nie panuje nad służbami, lub który celowo nasyła służby na obywateli? Tu może sobie wybrać z dwojga złego...

Muszę zapytać panią – artystkę – o ocenę sesji premier Kopacz dla magazynu „Viva”?

A ja muszę to przemilczeć, bo to jest zbyt żenujące. W kontekście pani premier i ministrów rządowych nie powinniśmy mieć okazji do komentowania tak uwłaczających rzeczy. Mi jest tylko – jako obywatelowi – wstyd za to. Nie mogę sobie wyobrazić zdroworozsądkowego człowieka, który głosuje na tych ludzi...

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook