Jedynie prawda jest ciekawa


Stankiewicz: Kopacz nie jest matką. To macocha

07.01.2015

Pamiętam słynną gafę Ewy Kopacz, która na pierwsze trudne pytanie dotyczące Ukrainy odpowiedziała „że jako matka musi dbać o swoje dzieci”. I co widzimy? Nie matkę, tylko macochę, ponieważ matka nie zostawiłaby swoich dzieci – mówi reżyserka Ewa Stankiewicz w.

Stefczyk.info: Jak pani ocenia 100 dni rządów premier Ewy Kopacz oraz jej gabinetu?

Ewa Stankiewicz: Niczego dobrego nie spodziewałam się i nadal nie spodziewam po Ewie Kopacz, która – przypomnijmy to wyraźnie – całkowicie straciła wiarygodność po kłamstwie smoleńskim. Jako premier nie zrobiła nic, żeby przynajmniej zastopować żyrowanie wersji rosyjskiej ws. śledztwa dotyczącego katastrofy. Zasadniczo taka bierność, nic nie robienie jest porównywalne ze zbrodnią. Donald Tusk – myślę, że nie będzie przesadą jak powiem – zacierał ślady w śledztwie smoleńskim, a Ewa Kopacz niestety, straciła kolejne 100 dni...

Jakie pani zdaniem gabinet premier Kopacz popełnił największe błędy?

Generalnie jest ich bardzo dużo, jednak mnie najbardziej uderza wykorzystywanie najbiedniejszych obywateli i stosowanie perfidnych metod manipulacji. Proszę zauważyć, że jednocześnie nie ma pieniędzy na leczenie pacjentów, czy np. chorych dzieci, linczuje się lekarzy, szczuje się na nich opinię publiczną, a z drugiej strony szef MSZ lekką ręką wydaje ponad ćwierć miliona złotych na „fuchę” dla koleżki. Pieniądze są, chodzi tylko o dobrą wolę pani premier. Gdzie jest ta słynna bliskość szefowej rządu?

Jak Pani ocenia zachowanie szefa MSZ Grzegorza Schetyny, jak również samej Ewy Kopacz w kwestii ewakuacji Polaków z Donbasu?

Pamiętam słynną gafę Ewy Kopacz, która na pierwsze trudne pytanie dotyczące Ukrainy odpowiedziała „że jako matka musi dbać o swoje dzieci”. I co widzimy? Nie matkę, tylko macochę, ponieważ matka nie zostawiłaby swoich dzieci, a Ewa Kopacz zaniedbała tę sprawę na całej linii, podobnie jak Schetyna, który wolał pojechać na narty.

Protestowała Pani w siedzibie PKW przeciwko fałszerstwom wyborczym. Jak ocenia pani zachowanie premier Kopacz w tej sytuacji?

To w czasie jej kadencji doszło do fałszerstwa uderzającego w zasady demokracji na tak gigantyczną skalę, że nie wiem czy w powojennej Polsce miała miejsce podobna sytuacja. Dodatkowo doszło do bezprecedensowej prowokacji policyjnej na protestujących w PKW podczas której doszło do zatrzymania dziennikarzy. To wszystko miało miejsce w czasie tych 100 dni próby. Jak więc oceniać Ewę Kopacz? Jak oceniać polityka, który nie panuje nad służbami, lub który celowo nasyła służby na obywateli? Tu może sobie wybrać z dwojga złego...

Muszę zapytać panią – artystkę – o ocenę sesji premier Kopacz dla magazynu „Viva”?

A ja muszę to przemilczeć, bo to jest zbyt żenujące. W kontekście pani premier i ministrów rządowych nie powinniśmy mieć okazji do komentowania tak uwłaczających rzeczy. Mi jest tylko – jako obywatelowi – wstyd za to. Nie mogę sobie wyobrazić zdroworozsądkowego człowieka, który głosuje na tych ludzi...

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook