Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Stankiewicz: Chcemy normalności

02.12.2015

“Reżim III RP rękami sędziów TK próbuje zablokować reformy”.

Ewa Stankiewicz uważa, że mamy do czynienia ze skandalem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Reżyser wskazuje, że przy tej okazji niemal non stop łamane jest prawo.

W związku z sytuacją wokół TK Stankiewicz organizuje manifestację pod Sejmem oraz Trybunałem Konstytucyjnym. “Zapraszam wszystkich, którzy widzą przewrotnośc starej władzy, reżimu III RP, który nie zauważył tego, że ludzie chcieli ich odsunąć od władzy i rękami sędziów TK, ten reżim próbuje zablokować reformy. A co gorsze, na wszystkie strony obraca sie słowa "prawo" "demokracja" - to typowy zabieg propagandowy - przypisywanie komuś własnych intencji. Zapraszam wszystkich dziś dwa razy - o 11:00 i 17:30 pod Sejm. Będziemy protestwać przeciwko zawłaszczeniu prawa przez TK” - mówiła Stankiewicz w Radiu Wnet.

Dodała, że “skandalem było to, że 3 sędziów - Rzepliński, Tuleja, Biernat - w sekrecie pracowało i napisało ustawę w swojej sprawie, poszerzając swoją władzę, przyznając sobie samowolnie swoją władzę, przygotowując grunt pod obalenie przyszłego Prezydenta RP, pod zamach stanu”. “Kiedy dzienniakrze miesiącami usilowali się dwiedzieć, kto pisał tę ustawę, długo nie otrzymywali odpowiedzi. Teraz była groźba, że ci sami sędziowie zupełnie bezkarni, bedą orzekać, czy ustawa, którą napisali, jest zgodna z konstytucją. Przynajmniej tu powiedzieli, że tych trzech sędziów zostanie wyłączonych, ale to z kolei powoduje, że nie ma kworum do orzekania” - mówiła Stankiewicz.

Dodała, że “prawo jest łamane na każdym kroku, ale przede wszystkim przez tych, którzy tak głośno krzyczą w mediach mainstremowych”. “My chcemy nazywać rzeczy po imieniu, chcemy żyć w normalnej rzeczywistości. Dlatego zapraszam wszystkich państwa, byśmy przyszli pod Sejm, dziś o 11 i 17:30, zaś jutro pod TK o 8:30 i zostali tam do 20:00, do końca. W ten sam sposób planuje manifestację KOD, Komitet Obrony Demokracji, taka przystawka Michnika. To jakiś żart, ale tak działa propaganda. Przyjdźcie państwo. Zademonstrujcie poparcie dla reform, które są ostatnią szansą dla Polski” - zachęca Ewa Stankiewicz.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook