Jedynie prawda jest ciekawa


Stankiewicz: Chcemy normalności

02.12.2015

“Reżim III RP rękami sędziów TK próbuje zablokować reformy”.

Ewa Stankiewicz uważa, że mamy do czynienia ze skandalem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Reżyser wskazuje, że przy tej okazji niemal non stop łamane jest prawo.

W związku z sytuacją wokół TK Stankiewicz organizuje manifestację pod Sejmem oraz Trybunałem Konstytucyjnym. “Zapraszam wszystkich, którzy widzą przewrotnośc starej władzy, reżimu III RP, który nie zauważył tego, że ludzie chcieli ich odsunąć od władzy i rękami sędziów TK, ten reżim próbuje zablokować reformy. A co gorsze, na wszystkie strony obraca sie słowa "prawo" "demokracja" - to typowy zabieg propagandowy - przypisywanie komuś własnych intencji. Zapraszam wszystkich dziś dwa razy - o 11:00 i 17:30 pod Sejm. Będziemy protestwać przeciwko zawłaszczeniu prawa przez TK” - mówiła Stankiewicz w Radiu Wnet.

Dodała, że “skandalem było to, że 3 sędziów - Rzepliński, Tuleja, Biernat - w sekrecie pracowało i napisało ustawę w swojej sprawie, poszerzając swoją władzę, przyznając sobie samowolnie swoją władzę, przygotowując grunt pod obalenie przyszłego Prezydenta RP, pod zamach stanu”. “Kiedy dzienniakrze miesiącami usilowali się dwiedzieć, kto pisał tę ustawę, długo nie otrzymywali odpowiedzi. Teraz była groźba, że ci sami sędziowie zupełnie bezkarni, bedą orzekać, czy ustawa, którą napisali, jest zgodna z konstytucją. Przynajmniej tu powiedzieli, że tych trzech sędziów zostanie wyłączonych, ale to z kolei powoduje, że nie ma kworum do orzekania” - mówiła Stankiewicz.

Dodała, że “prawo jest łamane na każdym kroku, ale przede wszystkim przez tych, którzy tak głośno krzyczą w mediach mainstremowych”. “My chcemy nazywać rzeczy po imieniu, chcemy żyć w normalnej rzeczywistości. Dlatego zapraszam wszystkich państwa, byśmy przyszli pod Sejm, dziś o 11 i 17:30, zaś jutro pod TK o 8:30 i zostali tam do 20:00, do końca. W ten sam sposób planuje manifestację KOD, Komitet Obrony Demokracji, taka przystawka Michnika. To jakiś żart, ale tak działa propaganda. Przyjdźcie państwo. Zademonstrujcie poparcie dla reform, które są ostatnią szansą dla Polski” - zachęca Ewa Stankiewicz.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook