Jedynie prawda jest ciekawa


Stankiewicz: byłam obiektem do bicia

03.11.2014

Ewa Stankiewicz kolejny raz odnosi się do medialnej napaści na nią, jaka miała miejsce po jej tekście dotyczącej śmierci dziennikarskiej rodziny Kmiecików. W Radiu Wnet Stankiewicz wskazała, że to, co ją spotkało, przywodzi jej na myśl falę w wojsku.

„Nie byłam w wojsku, ale sądzę, że w złej jednostce wojskowej, gdzie niezbyt rozwinięte emocjonalnie jednostki wyżywają się na swoich kolegach, właśnie tak się ludzie zachowują. Ja mam takie skojarzenie, że ta fala przetoczyła się właśnie. A ja byłam obiektem do bicia. (...) To się skończyło. Wszyscy 'tamci' zainteresowali się jakimiś kolejnymi tematami, bo oni z tego żyją” - tłumaczy dziennikarka.

Proszona o przypomnienie swojego tekstu wyjaśnia, że „odważyła się zadać pytanie”. „Zaznaczyłam dwa razy, że nie wiem, jak jest i, że na pewno rzucą się na mnie wszystkie oszołomy, masy użytecznych idiotów w Polsce. Wyraźnie zaznaczyłam, że dzielę się tylko wątpliwościami, które przychodzą mi do głowy, i pytaniem, które przychodzi mi do głowy: 'czy śmierć dziennikarzy i ich dziecka to zwykły wypadek, czy może nie koniecznie wypadek'. Nie wiem czy tak jest czy tak nie jest. Chciałabym jednak być pewna, że prokuratura rzetelnie zbada tę sprawę. Przychodzi mi do głowy wątpliwość, czy to nie jest próba zdyscyplinowania swojego środowiska w Polsce, przez rosyjskie służby. Trwa konflikt Polska-Rosja, on się nasila. To, że w Polsce jest bardzo rozbudowane środowisko, przyjazne Rosji, to wiemy” - tłumaczy Stankiewicz.

Stankiewicz zwraca przy tym uwagę, że z Polski nie wydala się rosyjskich szpiegów. „Pierwsi agenci zostali wydaleni z Polski niedawno. Od 1989 nie było agentów. Jakoś w innych krajach są i są regularnie wydalani. I to są dość pokaźne liczby, a tutaj nie. Czyli Rosja się nie interesuje Polską. Wiemy, że to bzdura, że Polska jest granicznym rejonem pomiędzy UE a Rosją i że tutaj jest szczególne zainteresowanie, że te pytania są całkowicie zasadne, które ja zadaję. Te pytania powinni zadawać dziennikarze. Jednak tu jest wszystko postawione na głowie. Za zadanie pytania tak mi się oberwało...” - tłumaczy gość Radia Wnet.

Dodaje, że obowiązkiem dziennikarzy jest badanie tej sprawy. „Przyjaciele tego małżeństwa, z szacunku dla nich i z obowiązku dziennikarskiego, powinni się rzetelnie zająć tym przypadkiem i sprawdzić, czy oni zginęli w wyniku wybuchu gazu, czy też zginęli wcześniej, a potem był wybuch gazu... Ja nie wiem. Słyszę tylko, że tam był ten pan na dole, który kradł gaz i mogło dojść do wybuchu. Jednak gdy chwilę po wypadku wszyscy wiedzą co się wydarzyło, że to nieszczęśliwy wypadek, to mam reakcję obronną” - tłumaczy Stankiewicz.

Dodaje, że w Polsce z góry „orzeka się, że to jest nieszczęśliwy wypadek, wszyscy się cieszą, albo martwią, ale nie pozwalają na zadawanie pytań”.

Pytana o nagonkę, jaka ją spotkała, Ewa Stankiewicz wskazuje, że „to nie jest tak, że to spływa”. „To ma swój cel, to ma być prewencja wobec innych dziennikarzy, by ich powstrzymać przed zadawaniem pytań. Nie uważam, żeby w Polsce było prawicowe i lewicowe dziennikarstwo. Jest rzetelne i nierzetelne dziennikarstwo. Niektórzy tzw. prawicowi dziennikarze poczuli się w obowiązku, ci, którzy zawsze się w takich sytuacjach odzywają, postanowili dorzucić swoją grudkę błota, by uwiarygodnić się w oczach tych lewicowych dziennikarzy. To błoto zawsze częściowo zostaje. To ma swoje konsekwencje. To jest bardzo świadome działanie dziennikarzy, którzy działają na rzecz propagandy władzy, bardzo brutalnymi metodami” - kończy swój wywód Ewa Stankiewicz.

ez,RadioWnet
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook