Jedynie prawda jest ciekawa


Staniszkis o potencjale Kaczyńskiego

09.06.2013

Jadwiga Staniszkis w swojej wypowiedzi dla portalu Wirtualna Polska podkreśla, że prezes Kaczyński mógłby porwać młode i średnie pokolenie. Musiałby wprowadzić do polityki młodych i wykształconych ludzi.

Prof. Staniszkis zwraca uwagę, że Donald Tusk ma zupełnie sprzeczne opinie dot. rozwoju Polski niż UE. Komisja Europejska określa nas mianem kraju w "stagnacji", podczas gdy premier przekonuje, że w Polsce panuje "porządek".

Profesor zwraca uwagę, że Polsce potrzebny jest zryw programowy z udziałem fachowców i dodaje, że rozumie zachowanie Przemysława Wiplera odchodzącego z PiS-u.

"Prezes Kaczyński mógłby porwać młode i średnie pokolenie, rozczarowane miałkością PO, tylko gdyby konsekwentnie postawił na takich właśnie ludzi. Gdyby pokazał że w jego, ewentualnym, przyszłym rządzie ministrami będą wyłącznie ci, co - w nowoczesny sposób - wyprowadzą Polskę z obecnej zapaści. Bo mają wizję, doświadczenie i - kompetencje " - czytamy w wypowiedzi socjolog.

Staniszkis zwraca uwagę, że Ci młodzi ludzie byliby zdolni wzmocnić podmiotowość Polski w zintegrowanej Europie, wyrównywać szanse, wprowadzić specjalistów do administracji publicznej i zaprojektować strategię ekonomiczną.

"Po prawej stronie są wciąż ludzie do tego zdolni: nie wymieniam nazwisk żeby im nie zaszkodzić. Ale to nie oni wyznaczają kierunek PiS-u bo prezes Kaczyński wciąż ma sentyment do starej gwardii. I jest jej zakładnikiem. Jeśli się to nie zmieni, będziemy tkwili w obecnej, zgniłej, demoralizującej stagnacji" - mówi prof. Staniszkis.

Socjolog zwraca uwagę, że w lokalnych mediach widoczna jest już kampania wewnętrzna w PO. Dodaje także, że zwrot partii rządzącej na lewo wcale jej nie pomoże, a wręcz przeciwnie. Profesor Staniszkis daje także do zrozumienia, że szansą dla PiS-u byłoby połączenie wszystkich konserwatywnych środowisk, jak PJN czy SP.

wp.pl
[fot. wpolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook