Jedynie prawda jest ciekawa


Staniszkis: Dorn liczył na pracę u Dudy

04.09.2015

Jadwiga Staniszkis komentuje decyzję Ludwika Dorna o starcie z list PO.


"PiS ma duże szanse na zwycięstwo. I bardzo dobrze, bowiem rządy Platformy są nie do wytrzymania" - mówi prof. Jadwiga Staniszkis w rozmowie z dziennikiem „Polska The Times”.

Znana socjolog jest pytana o kilka ciekawych tematów dotyczących bieżącej polityki. W wywiadzie pojawia się między innymi wątek transferu Ludwika Dorna na listy wyborcze Platformy. Staniszkis, choć przyznaje, że Dorna ceni, to bardzo krytycznie ocenia ten ruch:

"Bardzo cenię sobie jego inteligencję, a także kompetencje - mało kto tak dużo wie o przemyśle obronnym jak on. (…) Rozumiem, że ma małe dziecko, musi spłacać kredyt, płacić alimenty, ale mimo to nie znajduję usprawiedliwienia dla takiego oportunizmu. (…) Widać, że on długo liczył na to, że Andrzej Duda weźmie go do swojej kancelarii, wcześniej kręcił się wokół Bronisława Komorowskiego, teraz z kolei trafił na listy PO" — czytamy.

Jadwiga Staniszkis wspomniała też o Jarosławie Kaczyńskim.

"Dawno nie miałam okazji porozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim. Widzę jednak, że się postarzał, wydaje mi się, że coś w nim zgasło. Zmęczyło go to ciągłe mozolne przebijanie się, nieustanne napotykanie informacji, które skrupulatnie gromadzi Antoni Macierewicz. Tego ostatniego zresztą bardzo cenię i żałuję, że Dorn, który z nim kiedyś blisko współpracował, nie potrafi tak walczyć jak właśnie Macierewicz. (…) Kaczyński jest nastawiony pesymistycznie, zawsze rozpatruje gorsze scenariusze niż lepsze. Podejrzewam, że gdy wyznaczał Szydło na premiera, nie wierzył jeszcze w wygraną. Choć z tego, co słyszałam, Szydło szykuje dobry skład rządu, lepszy niż ona sama" - powiedziała socjolog.

mly/wPolityce.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook