Jedynie prawda jest ciekawa

Staniszkis: Dorn liczył na pracę u Dudy

04.09.2015

Jadwiga Staniszkis komentuje decyzję Ludwika Dorna o starcie z list PO.


"PiS ma duże szanse na zwycięstwo. I bardzo dobrze, bowiem rządy Platformy są nie do wytrzymania" - mówi prof. Jadwiga Staniszkis w rozmowie z dziennikiem „Polska The Times”.

Znana socjolog jest pytana o kilka ciekawych tematów dotyczących bieżącej polityki. W wywiadzie pojawia się między innymi wątek transferu Ludwika Dorna na listy wyborcze Platformy. Staniszkis, choć przyznaje, że Dorna ceni, to bardzo krytycznie ocenia ten ruch:

"Bardzo cenię sobie jego inteligencję, a także kompetencje - mało kto tak dużo wie o przemyśle obronnym jak on. (…) Rozumiem, że ma małe dziecko, musi spłacać kredyt, płacić alimenty, ale mimo to nie znajduję usprawiedliwienia dla takiego oportunizmu. (…) Widać, że on długo liczył na to, że Andrzej Duda weźmie go do swojej kancelarii, wcześniej kręcił się wokół Bronisława Komorowskiego, teraz z kolei trafił na listy PO" — czytamy.

Jadwiga Staniszkis wspomniała też o Jarosławie Kaczyńskim.

"Dawno nie miałam okazji porozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim. Widzę jednak, że się postarzał, wydaje mi się, że coś w nim zgasło. Zmęczyło go to ciągłe mozolne przebijanie się, nieustanne napotykanie informacji, które skrupulatnie gromadzi Antoni Macierewicz. Tego ostatniego zresztą bardzo cenię i żałuję, że Dorn, który z nim kiedyś blisko współpracował, nie potrafi tak walczyć jak właśnie Macierewicz. (…) Kaczyński jest nastawiony pesymistycznie, zawsze rozpatruje gorsze scenariusze niż lepsze. Podejrzewam, że gdy wyznaczał Szydło na premiera, nie wierzył jeszcze w wygraną. Choć z tego, co słyszałam, Szydło szykuje dobry skład rządu, lepszy niż ona sama" - powiedziała socjolog.

mly/wPolityce.pl

[fot. YouTube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook