Jedynie prawda jest ciekawa


Staniszkis: Dorn liczył na pracę u Dudy

04.09.2015

Jadwiga Staniszkis komentuje decyzję Ludwika Dorna o starcie z list PO.


"PiS ma duże szanse na zwycięstwo. I bardzo dobrze, bowiem rządy Platformy są nie do wytrzymania" - mówi prof. Jadwiga Staniszkis w rozmowie z dziennikiem „Polska The Times”.

Znana socjolog jest pytana o kilka ciekawych tematów dotyczących bieżącej polityki. W wywiadzie pojawia się między innymi wątek transferu Ludwika Dorna na listy wyborcze Platformy. Staniszkis, choć przyznaje, że Dorna ceni, to bardzo krytycznie ocenia ten ruch:

"Bardzo cenię sobie jego inteligencję, a także kompetencje - mało kto tak dużo wie o przemyśle obronnym jak on. (…) Rozumiem, że ma małe dziecko, musi spłacać kredyt, płacić alimenty, ale mimo to nie znajduję usprawiedliwienia dla takiego oportunizmu. (…) Widać, że on długo liczył na to, że Andrzej Duda weźmie go do swojej kancelarii, wcześniej kręcił się wokół Bronisława Komorowskiego, teraz z kolei trafił na listy PO" — czytamy.

Jadwiga Staniszkis wspomniała też o Jarosławie Kaczyńskim.

"Dawno nie miałam okazji porozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim. Widzę jednak, że się postarzał, wydaje mi się, że coś w nim zgasło. Zmęczyło go to ciągłe mozolne przebijanie się, nieustanne napotykanie informacji, które skrupulatnie gromadzi Antoni Macierewicz. Tego ostatniego zresztą bardzo cenię i żałuję, że Dorn, który z nim kiedyś blisko współpracował, nie potrafi tak walczyć jak właśnie Macierewicz. (…) Kaczyński jest nastawiony pesymistycznie, zawsze rozpatruje gorsze scenariusze niż lepsze. Podejrzewam, że gdy wyznaczał Szydło na premiera, nie wierzył jeszcze w wygraną. Choć z tego, co słyszałam, Szydło szykuje dobry skład rządu, lepszy niż ona sama" - powiedziała socjolog.

mly/wPolityce.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270restauracjyjha 24.01.2018

  Prowokacja, czy głupota? Polskie dania z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

  Drut kolczasty, kwiaty i „polskie menu” – tak jedna z włoskich restauracji postanowiła uczcić obchodzony 27 stycznia Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook