Jedynie prawda jest ciekawa

Staniszkis: mało pasji w kandydatach

13.04.2015

W ocenie profesor socjologii kandydaci w wyborach prezydenckich, którzy prezentują się jako ci, którzy chcą zmian, są w swoich deklaracjach mało przekonujący.

Profesor Jadwiga Staniszkis na antenie Telewizji Republika komentowała trwającą kampanię wyborczą. Odnosząc się do kandydatów antysystemowych, takich jak Paweł Kukiz, przyznała, że jest zaskoczona, jak mało w nich pasji i jak powierzchowna jest ich diagnoza.

Profesor Jadwiga Staniszkis w wyraziła swoje rozczarowanie trwającą kampanią wyborczą. Odnosząc się do kandydatów antysystemowych, takich jak Paweł Kukiz, przyznała, że jest zaskoczona, jak mało w nich pasji i jak powierzchowna jest ich diagnoza. „Od antysystemowców spodziewałabym się bardziej odkrywczej diagnozy” – powiedziała.

„Kukiz mówi ciągle o ordynacji. Wystarczyłoby zaprosić Flisa (Jarosław Flis, politolog - red.) który pokazuje jakie są plusy uniezależnienia się od aparatu, ale także jakie są minusy” – mówiła.

Socjolog krytycznie odniosła się także do kandydata na Prawa i Sprawiedliwości. „Wydawało mi się, że Duda który ciągnął wątek Lecha Kaczyńskiego będzie silny wśród silnych i pochylający się nad słabymi. Dla mnie jest w nim za mało pasji, jest ugrzeczniony. Do mnie to wszystko jakoś nie przemawia” – mówiła.

„Kiedy mówi o konieczności zmiany, nie pokazuje toru dojścia do tej zmiany. Na razie za dużo słów za mało czegoś odkrywczego” – przyznała.

łs / tvrepublika.pl

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook