Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Staniszkis: mało pasji w kandydatach

13.04.2015

W ocenie profesor socjologii kandydaci w wyborach prezydenckich, którzy prezentują się jako ci, którzy chcą zmian, są w swoich deklaracjach mało przekonujący.

Profesor Jadwiga Staniszkis na antenie Telewizji Republika komentowała trwającą kampanię wyborczą. Odnosząc się do kandydatów antysystemowych, takich jak Paweł Kukiz, przyznała, że jest zaskoczona, jak mało w nich pasji i jak powierzchowna jest ich diagnoza.

Profesor Jadwiga Staniszkis w wyraziła swoje rozczarowanie trwającą kampanią wyborczą. Odnosząc się do kandydatów antysystemowych, takich jak Paweł Kukiz, przyznała, że jest zaskoczona, jak mało w nich pasji i jak powierzchowna jest ich diagnoza. „Od antysystemowców spodziewałabym się bardziej odkrywczej diagnozy” – powiedziała.

„Kukiz mówi ciągle o ordynacji. Wystarczyłoby zaprosić Flisa (Jarosław Flis, politolog - red.) który pokazuje jakie są plusy uniezależnienia się od aparatu, ale także jakie są minusy” – mówiła.

Socjolog krytycznie odniosła się także do kandydata na Prawa i Sprawiedliwości. „Wydawało mi się, że Duda który ciągnął wątek Lecha Kaczyńskiego będzie silny wśród silnych i pochylający się nad słabymi. Dla mnie jest w nim za mało pasji, jest ugrzeczniony. Do mnie to wszystko jakoś nie przemawia” – mówiła.

„Kiedy mówi o konieczności zmiany, nie pokazuje toru dojścia do tej zmiany. Na razie za dużo słów za mało czegoś odkrywczego” – przyznała.

łs / tvrepublika.pl

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook