Jedynie prawda jest ciekawa


Stanisławczyk o zgodzie Belgów na eutanazję dzieci: "To jest zbrodnia"

14.02.2014

Belgijska lewica znowu jest w "awangardzie postępu". Eutanazji będą teraz mogły być zabijane na ich życzenie. O "nowinkach", które do złudzenia przypominają "zdobycze" niemieckich nazistów rozmawiamy z Barbarą Stanisławczyk, dziennikarką, reportażystką i pisarką

STEFCZYK.INFO: Belgowie wprowadzili eutanazję dla dzieci na ich życzenie. Lewica liberalna oferuje nam niesamowity „postęp”.

Barbara Stanisławczyk: Jestem przerażona, ale spodziewałam się tego, bo rozmowy na ten temat były prowadzone przez belgijski parlament od dłuższego czasu.

To kolejny etap realizacji eugeniki, czyli eliminowania słabszych i tym samym rozwiązywania kłopotów systemu opieki społecznej. Przecież w Belgii i Holandii prowadzone są dywagacje, czy czasem nie pozwolić osobom po 70. roku życia poddawania się eutanazji, a jako powód wystarczyłoby podać „zmęczenie życiem”.

Wracając do tematu dzieci. Jak można określić, że chore dziecko „cierpi ponad miarę”? To jest w ogóle nie do oceny. Jak ono to wyrazi? Przecież gdy ząb je boli, to też może być dla niego „nie do wytrzymania”.

To jest zbrodnia, to co oni w tej chwili robią. Tego w ogóle nie ma co poddawać analizie, bo sensownie się nie da tego uczynić.


Ciekawe jest to, dlaczego oni kwestie np. eutanazji nazywają „nowością”. Przecież to już było – w latach 30. XX wieku w kraju graniczącym z Belgią od wschodu. Miało to nawet swoją nazwę – program „T4”.

Ależ oczywiście. Wprowadzali to Niemcy, którzy też wprowadzali program eugeniki, który rozwija się na zachodzie Europy; eliminacja słabych, chorych, nieproduktywnych.

System jaki się buduje wygląda tak: państwo zmusza 6-letnie dzieci do pójścia do szkoły, a za jakiś tam czas jacyś naukowcy udowodnia, że już 5-latki mogą się tam uczyć. A chodzi o to, aby jak najwcześniej wysyłać ludzi na rynek pracy, którym przedłuży się wiek emerytalny, a następnie będzie się „zmęczonych zyciem” namawiać do eutanazji. Proste? Tak właśnie wygląda ten lewicowo-liberalny system „litowania się nad człowiekiem” i dbanie o jego „godność”.


W Stanach Zjednoczonych wyszła książka, przetłumaczona już na język polski – „Lewicowy faszyzm”. Autor Jonah Goldberg dowodzi w niej, że współczesne ruchy lewicowo-liberalne, lewackie sporo swojego programu i poglądów skopiowały z programów faszystowskich i nazistowskich. Jednak lewaccy zwolennicy eutanazji obrażają się za nazwanie ich faszystami. Dlaczego?

Tak. W wielu książkach już opisywano w jaki sposób nastąpiło odwrócenie pojęć. Faszyzm i nazizm to zjawiska stricte lewicowe nie mające z prawicą, konserwatyzmem nic wspólnego. Naziści tępili kościoły, zwłaszcza katolicki. Zabijali księży. Nazim używał przymiotnika „narodowy”, aby przyciągnąć jak największą grupę społeczeństwa. Nazizm pod pojęciem „naród” rozumiał „rasę”. To nie miało nic wspólnego z pojęciami narodowymi.

Obrzucanie przez lewaków swoich przeciwników mianem „faszyści” jest zabiegiem propagandowym, bo niewielu ludzi, nawet wykształconych, niezbyt dobrze już orientuje się w tych niuansach.


No, ale lewicowy parlament belgijski pokazał właśnie oblicze faszyzmu XXI wieku.

No i to jest przerażające. Przyzwolenie na eutanazję i jej prawne usankcjonowanie prowadzi do tego, że np. w Holandii, która jest pionierem w tej kwestii, system kształcenia medycznego zaczyna obejmować naukę lekarzy jak przygotować pacjentów do skrócenia im życia.

Tymczasem cały klasyczny system medyczny, opierający się na przysiędze Hipokratesa, nastawiony jest na ratowanie życia.


Czyli można się spodziewać, że na studiach medycznych pojawi się przedmiot „jak skutecznie zabijać pacjentów”?

Pewnie nie będzie to nazwane tak wprost, ale być może jako przygotowanie do godnego odejścia czy coś takiego...


Ale chodzi mi oto, że lekarze pracujący dla systemu umożliwiającego eutanazję będą musieli poznać i nauczyć się technik uśmiercania chorych.

Tak, to prawda. Ale proszę zauważyć, że lewica nie używa ostrych sformułowań. Nawet to przejęli od nazistów, którzy też stsowali eufenizmy na najobrzydliwsze działania. Używają gładkich sformułowań, aby nie wystraszyć ludzi.

Więc jeśli nauczymy lekarzy, np. pediatrów, że nie tylko mają ratować, ale też skracać życie, to stopniowo doprowadzi się do tego, że „średni przypadek” będzie uznawany za „przypadek beznadziejny”, bo przecież niektóre „średnie przypadki” są bardzo kosztowne w leczeniu, a koszty systemu – jak wspomniałem na początku – są ważnym determinantem tych lewicowych pomysłów.

Wielu lekarzy to czuje i obawia się tego. Znam przykład polskiego lekarza, który probuje, czy wpróbował wprowadzić zajęcia z medycyny paliatywnej i zorganizował szkolenia z tej dziedziny. Zgłosiło się na nie bardzo wielu lekarzy, bo to ludzie, którzy mają sumienie. Nawet pośród tych, których system zmusza do stosowania eutanazji. Wielu z nich chciało się więcej dowiedzieć o medycynie paliatywnej.

ROZMAWIAŁ: Sławomir Sieradzki

[FOTO: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook