Jedynie prawda jest ciekawa

Stanisław Tym znowu atakuje Kościół

29.12.2014

Aktor i satyryk nie może odpuścić żadnej okazji, aby uderzyć w polskie duchowieństwo. „Polski episkopat ma teraz wakacje po zwycięstwie nad komunizmem” - pisze Tym na łamach „Polityki”.

„Widzę, że polscy biskupi jedzą z ręki dyrektorowi Rydzykowi. I boję się, że za rok będą jedli z obu” - twierdzi satyryk.

Najwyraźniej dla Tyma wszystkie zagrożenia Kościoła są jedynie efektem wyobraźni duchownych.

„Polski episkopat ma teraz wakacje po zwycięstwie nad komunizmem. Trzeba było postarać się o nowego wroga” - grzmi na łamach „Polityki” Tym.

Oczywiście i tym razem satyrykowi, który już dawno temu stracił poczucie humoru (i instynkt samozachowawczy), nie umknęły uwadze pieniądze, jakie zostały przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Ta sprawa również sprowokowała satyryka do wyszydzenia katolicyzmu.

„700 km kw. miast tego kraju należy do Kościoła, więc czym się martwić? Trzeba tylko czuwać, by w prawdzie i pięknie boży lud rósł w zagrożeniu gender, homo oraz innych guseł, zabobonów, straszydeł i tandety. I oczywiście ssać, ile się da. 16 mln zł też się przyda, z budżetu zatem ścięto dotacje na teatry. Przypominająca swoim kształtem młynek do kawy Świątynia Opatrzności Bożej rośnie” - puentuje Tym.

A co za tydzień w „Polityce”? Postulat zwrotu mienia kościelnego państwu?

gah/Polityka

[fot. Marcin Gierasimowicz/CC/GFDL/Wikimedia Commons]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook