Jedynie prawda jest ciekawa

Stalinowscy oprawcy ponad bohaterami

18.09.2014

„Mam nadzieję, że Sejm wzniesie się ponad partykularne interesy polityczne i umożliwi odkopanie Żołnierzy Niezłomnych. Jest jeszcze kwestia Panteonu na Łączce, który czeka na realizację” - mówił Tadeusz Płużański. Redaktor i prezes Fundacji Łączka był gościem Poranka Wnet.

„Jako Fundacja Łączka zbieramy w całej Polsce podpisy pod trzypunktową petycją. Po pierwsze chcemy, aby jak najszybciej zakończyć prace legislacyjne nad ustawami, które umożliwią dokończenie prac ekshumacyjnych. Żądamy również przyznania środków na identyfikacje, które premier Tusk na ten cel obiecał. Ostatnim postulatem jest budowa panteonu narodowego na Powązkach. Petycję będzie można znaleźć w prasie: „Naszym Dzienniku”, „Gazecie Polskiej”, być może włączą się w tą akcję tygodniki” - tłumaczył Płużański.

Dodał, że apel będzie skierowany do prezydenta, premiera i marszałka sejmu.

„Okazuje się, że prace na Łączne musiały zostać wstrzymane do czasu zmiany ustawach. W sprawie nowelizacji dwóch ustaw o cmentarzach wojennych i pochówkach, czekamy na ruch Kancelarii Prezydenta, ponieważ inicjatywa legislacyjna w tej sprawie znajduje się w rękach Bronisława Komorowskiego. Zmiany w prawie są niezbędne ponieważ część pochówków naszych bohaterów znajduje się pod grobami stalinowskich oprawców” – zaznaczył gość Poranka Wnet redaktor Tadeusz Płużański.

Jak widać stalinowscy oprawcy są również w przenośni ponad bohaterami narodowymi. W III RP groby niegodziwców i katów blokują godny pochówek tym, którzy zostali przez komunistów pomordowani za walkę o wolną Polskę.

TK
[Fot. M.Czutko]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook