Jedynie prawda jest ciekawa


Sprawiedliwość na telefon

13.09.2012

W parapaństwie Donalda Tuska na hasło: dzwonię z kancelarii premiera Tuska otwierają się wszystkie drzwi, na baczność stają nawet „niezawiśli sędziowie”.

Ujawniona przez Gazetę Polską Codziennie i portal niezalezna.pl rozmowa osoby przedstawiającej się jako pracownik sekretariatu szefa Kancelarii premiera Donalda Tuska, ministra Tomasza Arabskiego z Prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszardem Milewskim pokazuje, że w parapaństwie Donalda Tuska nawet niby „niezawiśli” sędziowie są dyspozycyjni wobec władzy.

Nie ma znaczenia czy rozmówcą sędziego był faktycznie pracownik ministra Arabskiego czy była to dziennikarska prowokacja. Jeśli nawet była to dziennikarska prowokacja to w pełni uzasadniona. W skuteczny sposób pokazała, że w parapaństwie Donalda Tuska nawet sędziowie, którzy mają obowiązek być niezawisłymi okazują się być chłopcami na telefon obecnej władzy.

Co w rozmowie jest najistotniejsze. Po pierwsze przez kilkanaście minut prezes Sądu Okręgowego rozmawia z osobą przedstawiająca się jako współpracownik szefa kancelarii Donalda Tuska. Taki telefon wcale go z nie zdziwił, zachowywał się jakby to było coś normalnego, coś z czym spotyka się niemal codziennie. Na myśl mu nie przyszło jedno zdanie, że jako prezes Sądu nie może rozmawiać o sprawach prowadzonych w jego sądzie z urzędnikami władzy wykonawczej. Co więcej sędzia Ryszard Milewski zgodził się na przyjazd do Warszawy i spotkanie z Donaldem Tuskiem ws. Amber Gold. Prezes stwierdził, że bardzo się cieszy, że będzie mógł się spotkać z Donaldem Tuskiem w tej sprawie i nawet zaoferował, że razem z nim będą sędziowie, którzy świetnie znają materiał dowodowy.

Rozmowa kompromituje sędziego Ryszarda Milewskiego. Każda godzina pozostawania tego pana na stanowisku kompromituje wymiar sprawiedliwości, kompromituje nasze państwo. Ale znając reguły obowiązujące w sędziowskiej korporacji, w której naczelna zasadą jest wzajemna ochrona sędziów, można się spodziewać, że nie będzie żadnych konsekwencji wobec prezesa gdańskiego Sądu. Można się spodziewać, że zamiast zająć się prezesem Sądu w Gdańsku, wszelkie służby będą teraz intensywnie zajmować się gazetą, która tę rozmowę ujawniła.

Ta rozmowa pokazuje jak funkcjonuje polski wymiar sprawiedliwości po pięciu latach rządów Donalda Tuska. Nawet „niezawiśli” sędziowie na telefon władzy są gotowi w zębach przywozić do premiera dokumenty z prowadzonych śledztw, zupełnie jak w PRL-u. To także kolejny powód do przeniesienia wszystkich spraw związanych z Amber Gold do innego miasta, bo inaczej „układ gdański” wszystkie sprawy ukręci. To wreszcie kolejny argument za powołaniem sejmowej komisji śledczej ws. afery Amber Gold.

Marcin Mastalerek
[fot. Stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook