Jedynie prawda jest ciekawa

Spór u Kukiza. "Panowie, jaki macie cel?"

15.07.2015

„Nie walczę o władzę i urzędy. Zmieleni i WoJOWnicy walczą o godność i etykę”.

Paweł Kukiz na swoim profilu na Facebooku odnosi się do listu, jaki jego współpracownicy wysłali do Kukiza. W liście otwartym piszą, że „tysiące ludzi, którzy poświęcili swój czas, dokonywali wpłat na kampanię, przekonywali rodziny, znajomych i sąsiadów – mają teraz odczucie, że nie pracujemy razem na rzecz społecznej i oddolnej inicjatywy, ale tworzymy czysto partyjną strukturę, złożoną z różnych skrajnych grup i stronnictw”. „To nie jest nasza droga, bo nie jest to droga do naprawy Polski i przywrócenia jej obywatelom. Tego nie da się zrobić partyjno-wodzowskimi metodami które zabijają oddolną energię i inicjatywę” - wskazują w piśmie do Pawła Kukiza.

Sam Kukiz zdaje się zaskoczony tą formą kontaktów. „Panowie, facebook Wam do komunikacji potrzebny? Jaki w tym cel? Przecież dzwoniłem wczoraj do Patryka Hałaczkiewicza. 12 godzin wcześniej niż umieściliście ten post. I umówiłem się z nim i z Wami na spotkanie w czwartek. Miał Was powiadomić. Nie zrobił tego?” - zaczyna swój tekst Kukiz.

I dodaje informację do zwolenników JOW-ów. „Zrobię wszystko, aby się poukładało. Jednak ani Bezpartyjni Samorządowcy ani żaden inny podmiot polityczny nie zdominują tworzącego się Ruchu Kukiza. To Ruch WoJOWników. Tak było, jest i będzie. Inne polityczne byty też mają w nim miejsce, ale z całą pewnością nie kluczowe. Podstawa to Zmieleni i WoJOWnicy. Jeśli nie oni to nikt” - zaznacza Kukiz.

Dodaje, że jest „przekonany, że odbędzie w czwartek miłą i konstruktywną rozmowę”. „I że wyjaśnimy sobie pewne wcześniejsze nieporozumienia. W szczególności sprawę komunikacji i nie wychodzenia przed szereg. Jeśli nie-trudno. Ja nie walczę o władzę i urzędy. Zmieleni i WoJOWnicy, którzy ze Zmielonych się wywodzą, walczą o godność i etykę. Jak wiecie konflikt rozpoczął się od nieuzgodnionych z nikim z nas Waszych medialnych komunikatów, Drodzy Bezpartyjni . Ale tego publicznie (przynajmniej teraz) roztrząsać nie będę. Dobrego Dnia” - kończy swój tekst Kukiz.

Czy spór w środowisku współpracowników Kukiza będzie miał poważne konsekwencje dla przyszłości tworzącego się wciąż ruchu, który ma startować do Sejmu?

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook