Jedynie prawda jest ciekawa


Sponsoring polityczny

23.06.2013

"Jednak teraz bezradne przyznanie się do tego, że żona dostaje sukienki w prezencie od podatnika… cóż – Polacy wiele rzeczy wybaczają – i cwaniactwo, i pijackie wybryki, kręcenie i kłamstwa też, ale nie wybaczają braku takiej codziennej, domowej męskości."

Wielu moich kolegów i koleżanek zżyma się na to, że to akurat temat ciuchów premierowej stał się wydarzeniem tygodnia. W moim przekonaniu niesłusznie – to właśnie ta informacja może ukręcić łeb narzuconej przez pijarowy sztab premiera narracji „Likwidujemy subwencję budżetową na partie”. Dwa aspekty – pierwszy aspekt to oczywiście kwestia finansowania partii. Wiadomo, że likwidacja subwencji w obecnej sytuacji to koniec demokracji w Polsce – jedyną siłą pozostałaby jakaś kolejna mutacja PO, która zawsze załatwiłaby sobie pieniądze ze źródeł legalnych, półlegalnych lub nielegalnych. Tymczasem takie ugrupowania jak PiS, SLD (które dopiero co wykaraskało się z bardzo poważnych problemów finansowych) czy jakiekolwiek każde nowe ugrupowanie na scenie politycznej. Owszem – o finansowaniu partii należy rozmawiać, jednak jest to jedna z ostatnich spraw do załatwienia w Polsce (gdyby chcieć wykonać taką piramidę potrzeb).

Co do kwestii kiecek premierowej. Przenieśmy się na chwilę do Rosji. W ostatnim przeprowadzonym przed rozwodem prezydenta Federacji Rosyjskiej badaniu ujawniono, iż 71 proc. Rosjanek uważa za Władimira Władimirowicza za najbardziej seksownego mężczyznę na planecie. Dwie trzecie Rosjanek wyszłoby za niego za mąż, a jedna trzecia wyszłaby za niego za mąż… od ręki. Do czego zmierzam? Otóż – Putin jest seksualnym idolem dla Rosjan. Tusk na początku swoich rządów bardzo mocno operował na swoim młodzieńczym, piłkarskim machismo, by z czasem ewoluować w człowieka męskiego i silnego (i podkreślam, że wciąż opisuję wizerunkową narrację). Jednak teraz bezradne przyznanie się do tego, że żona dostaje sukienki w prezencie od podatnika… cóż – Polacy wiele rzeczy wybaczają – i cwaniactwo, i pijackie wybryki, kręcenie i kłamstwa też, ale nie wybaczają braku takiej codziennej, domowej męskości. Nic tu nie dadzą operacje na tkance społecznej skrajnej lewicy – dla Polaka chłop to chłop i musi na siebie i na rodzinę zarabiać. Na marginesie – to jest coś na czym prawica mogłaby nieźle odbudować świadomość społeczną – ja rzucam pomysł, a wy go łapcie.

Teraz ten charm prysł i Donald jest chyba najmocniej w swojej karierze obśmiewany. Nie zdziwiłbym się, gdyby informacje o wydatkach PO odpalił ktoś z Kancelarii Prezydenta, przygotowujący plan nowej socjalistycznej odnowy. A sprawa kiecek nie tylko pokazuje, iż rządzi nami banda drobnych geszefciarzy krojących miliardowe wałki, a i tak kupujących swoim kobietom majty z naszych podatków, ale też uzmysławia nam jak bardzo łupieni jesteśmy przez tychże geszefciarzy. Perspektywa obywatelskiego nieposłuszeństwa do płacenia podatków wydaje się tu bardzo kusząca.

Arkady Saulski
[fot. wpolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook