Jedynie prawda jest ciekawa


Śpiewak: Zależy nam na wyjaśnieniu patologii

20.10.2016

Jan Śpiewak z Miasto Jest Nasze stwierdził w rozmowie z "Super Expressem", że w sprawie afery reprywatyzacyjnej nie tylko chodzi o wyjaśnienie patologii i realnej pomocy oraz naprawieniu krzywdy tysiącom warszawiaków, ale również pociągnięcie do odpowiedzialności osób, które na nielegalnym procederze w Warszawie się wzbogaciły.

 Śpiewak dodał, że będzie bacznie przyglądał się zapowiadanemu przez PiS projektowi powołania komisji weryfikacyjnej w tej sprawie. 

-Poczekamy na szczegóły, absolutnie jednak nie skreślamy dziś tego projektu, będziemy mu się bacznie przyglądać- stwierdził rozmówca "SE". Śpiewak przypomniał, że na podstawie niekonstytucyjnych wyroków sądów, przez 20 lat, łamiąc konstytucję, odbierano właścicielom i lokatorom prawa do ich mieszkań.  -Konstytucję łamały sądy administracyjne. Mało tego, abstrahując od tych niekonstytucyjnych orzeczeń, przy okazji afery reprywatyzacyjnej mamy całe spektrum działań już typowo przestępczych - polegających na przykład na fabrykowaniu bądź gubieniu dokumentów. Tu odbierano mieszkania na podstawie niekonstytucyjnych dokumentów i spreparowanych dokumentów. Mamy do czynienia z gigantycznym kryzysem państwa- podkreślił Śpiewak. 

Dodał, że oczekuje również, aby prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, prezesi Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego przedstawili własną propozycję. -Co zaproponują Polakom w sytuacji, w której sądy administracyjne w ciągu dwudziestu lat łamały konstytucję i prawa człowieka. Ciekaw jestem ich propozycji, na razie jednak propozycja PiS jest jedyna- powiedział rozmówca "SE". 

Śpiewak zauważył, że kolejnym aspektem afery reprywatyzacyjnej są zmieniane w tajemniczych okolicznościach ustawy. -Pani Marzena K. otrzymała tak gigantyczne odszkodowanie, bo w 2004 roku, za rządów Marka Belki, zmieniona została ustawa o gospodarowaniu nieruchomościami. Na jej podstawie manipulowano wycenami nieruchomości, których ceny wzrosły około stukrotnie. Mamy więc prawo, przy którego tworzeniu prawdopodobnie dochodziło do korupcji. Na podstawie tego prawa i niekonstytucyjnych wyroków sądów ludzie otrzymywali nieruchomości bądź gigantyczne odszkodowania. To takie bagno, że naprawdę ciężko powiedzieć, co z tym zrobić- stwierdził Śpiewak. 


fot.[You Tube/ Tv Republika]

pc/"SE"


Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook