Jedynie prawda jest ciekawa


Śpiewak: Reprywatyzacja to obraz zapaści państwa

18.10.2016

„To była skrajna niekompetencja ze strony warszawskich urzędników, czy mieliśmy do czynienia z zorganizowaną grupą przestępczą, która przejęła fragment aparatu samorządowego?” - mówił o reprywatyzacji w Warszawie Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Według ustaleń „Gazety Wyborczej” doszło do kolejnych bezprawnych przejęć nieruchomości w Warszawie. Chodzi o kamienicę Witkacego na ulicy Brackiej 23 i drugą kamienicę na ul. Karowej 14 przy Pałacu Prezydenckim. 

„Jest to piękna nieruchomość, za którą Polacy i państwo polskie wypłaciło odszkodowanie obywatelowi Kanady. Ratuszowi to nie przeszkadzało i oddał tę nieruchomość” - powiedział. 

„Toczy się 120 śledztw. Ponad 100 nieruchomościom przygląda się prokuratura. Jest to obraz zapaści państwa. Państwo zamiast chronić swoich obywateli, działa ręka w rękę z osobami, które chcą ograbić obywateli” – stwierdził przewodniczący stowarzyszenia. 

Śpiewak zastanawiał się, czy to wszystko może być dziełem przypadku.

„Urzędnicy Ratusza byli jakimiś ćwierćmózgami i nie umieli czytać pism, gubili dokumenty. To była skrajna niekompetencja ze strony warszawskich urzędników, czy mieliśmy do czynienia z zorganizowaną grupą przestępczą, która przejęła fragment aparatu samorządowego?” - pytał. Jego zdaniem bardziej prawdopodobna jest druga wersja. 

Przewodniczący MJN odniósł się również do sprawy Marzeny K. Według najnowszych doniesień, urzędniczka zarobiła na roszczeniach reprywatyzacyjnych nie 38 mln zł, jak dotychczas uważano, ale aż 46,1 mln zł. 

"To jest najbogatsza urzędniczka w Polsce, która była rzecznikiem osób poszkodowanych przez przestępstwa w Ministerstwie Sprawiedliwości - śmiechu warte. Można sobie wyobrazić, że osoby poszkodowane przez jej działalność lub działalność jej brata przychodziły do niej. To jest niepojęte. Nawet Bareja by tego nie wymyślił” – mówił. 

„Mamy do czynienia z państwem z kartonu. Ala Capone Amerykanie dorwali za to, że nie płacił podatków. Wszyscy ludzie związani z reprywatyzacją nie płacą żadnych podatków” – dodał. 


ak/Super Express 

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook