Jedynie prawda jest ciekawa


Śpiewak: "Oglądamy pewien schyłek Platformy Obywatelskiej"

05.09.2016

"Moim zdaniem powinny być przyśpieszone wybory w Warszawie, to jest najuczciwsze. To warszawiacy powinni zadecydować, kto wyjaśni sprawę reprywatyzacji stolicy. Pani prezydent, moim zdaniem, straciła mandat do tego, żeby to robić" - mówił w rozmowie z „Polska The Times” Jan Śpiewak.

Prezes Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze podkreślił, że niezależnych komisji wyjaśniających aferę reprywatyzacyjną powinno być jak najwięcej. Radni nie mają jednak odpowiednich do tego kompetencji. 

"Oczywiście, uważam, że im więcej takich komisji, tym lepiej. Tyle że radni nie mają wystarczających kompetencji, aby wyjaśnić te setki spraw. Nie dysponują pieniędzmi na ekspertyzy, na prawników. (…) To bardzo złożona materia. Kilkoro radnych, którzy nie mają odpowiedniego zaplecza, mają ograniczone pieniądze i czas, nie jest w stanie wyjaśniać 4 tys. postępowań reprywatyzacyjnych" - wyjaśniał.

Pytany o odpowiedzialnych za sytuację w Warszawie odpowiedział:

"W Warszawie chaos reprywatyzacyjny trwał w najlepsze przez ostatnich 20 lat, a przez tych 20 lat w Warszawie rządziły: SLD, UW, PO, PiS, chyba nawet Liga Polskich Rodzin się załapała, AWS. Wszystkie te partie miały styczność ze sprawami reprywatyzacji w stolicy. Nic w tej kwestii nie zrobiły. To pokazuje hipokryzję naszej klasy politycznej i jej niską jakość, jak bardzo politycy skupieni są na sprawach drugorzędnych, na partyjnym okładaniu się pałkami".

Mimo że przez ostatnich 26 lat u władzy było wiele ugrupowań politycznych, ostatecznie odpowiedzialność za nieprawidłowości reprywatyzacyjne odpowie Hanna Gronkiewicz-Waltz.

"Tak, ona za to zapłaci, ale ona przez ostatnie 10 lat firmowała ten układ. Ona jest dzisiaj bezpośrednio odpowiedzialna za to, co się działo. Miała wszystkie narzędzia w ręku, była wiceprzewodniczącą rządzącej partii, była prezydentem Warszawy przez 10 lat i nic nie zrobiła, więc powinna za to zapłacić" - podkreślił prezes stowarzyszenia MJS.

kk/wPolityce.pl

[fot. YouTube]



Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook