Jedynie prawda jest ciekawa


Śpiewak: Kaczyński ma wszelkie szanse być premierem

09.10.2014

„Jarosław Kaczyński to polityk o wiele bardziej doświadczony, o wiele lepiej przygotowany do pełnienia funkcji politycznych” - przekonuje Paweł Śpiewak.

Socjolog, były poseł Platformy Obywatelskiej, w sposób niespodziewany przekonuje, iż Jarosław Kaczyński ma wszelkie szanse by być znów premierem. Rozmówca onetu przyznaje, że prezes PiS jest znacznie lepiej przygotowany do objęcia ważnych stanowisk w Polsce niż premier Ewa Kopacz.

„Jarosław Kaczyński to polityk o wiele bardziej doświadczony, o wiele lepiej przygotowany do pełnienia funkcji politycznych. Wydaje mi się, jak czytam Jarosława Kaczyńskiego, że to jeden z najbardziej błyskotliwych i najgłębszych analityków sceny politycznych. (...) On ma wszelkie szanse, by być premierem po tych wyborach. Ma wszelkie szanse, ale to nie znaczy, że będzie” - tłumaczy Śpiewak.

Socjolog zapewnia, że nie boi się wygranej PiSu. Dodaje, że boi się za to, iż po najbliższych wyborach władza w Polsce będzie bardzo słaba. „Problemem najbliższych wyborów jest słabość jakiejkolwiek partii rządzącej. Może się okazać, że będzie to remis ze wskazaniem np. na Platformę. PO formalnie wygra, ale będzie miała bardzo słaby mandat do rządzenia i będzie skazana na wielokrotną koalicję. Jeśli tak będzie, to partia rządząca będzie miała konflikt wewnętrzny, będzie musiała łagodzić konflikty, frakcje itd. Kierowanie w takiej sytuacji będzie niezwykle trudne” - tłumaczy Śpiewak.

W rozmowie odniósł się również do zdolności moralnych do pełnienia przez Ewę Kopacz funkcji szefa rządu. Śpiewak wskazuje, że ten zarzut dotyczy spraw smoleńskich. „Premier Ewa Kopacz mogła popełnić błędy, mogła mylić się w faktycznej ocenie stopnia dokładności służb rosyjskich (ws. przeszukania miejsca katastrofy smoleńskiej i sekcji ciał ofiar - red.), ale nie jest to powód do deprecjacji w języku moralnym” - twierdzi Śpiewak.

Dodaje, że „przypisywanie Kopacz wyłącznie negatywnych wydarzeń, mówienie, że skłamała, że mówiła nieprawdę itd. to nadużycie”. „To nie jest powodem do deprecjacji jej w języku moralnym. Można powiedzieć, że ona nie sprawdziła, że nie dokładnie działała. Tylko tyle można powiedzieć” - uważa Śpiewak.

Jak widać w sprawie smoleńskiej Śpiewakowi brakuje chłodnego podejścia do polityki. Dziwić może więc fakt, że mówiąc o Jarosławie Kaczyńskim Śpiewakowi udało się podejść do kwestii tak racjonalnie...

TK
[Fot. Stefczyk.info/Onet.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook