Jedynie prawda jest ciekawa


Śpiewak: Kaczyński ma wszelkie szanse być premierem

09.10.2014

„Jarosław Kaczyński to polityk o wiele bardziej doświadczony, o wiele lepiej przygotowany do pełnienia funkcji politycznych” - przekonuje Paweł Śpiewak.

Socjolog, były poseł Platformy Obywatelskiej, w sposób niespodziewany przekonuje, iż Jarosław Kaczyński ma wszelkie szanse by być znów premierem. Rozmówca onetu przyznaje, że prezes PiS jest znacznie lepiej przygotowany do objęcia ważnych stanowisk w Polsce niż premier Ewa Kopacz.

„Jarosław Kaczyński to polityk o wiele bardziej doświadczony, o wiele lepiej przygotowany do pełnienia funkcji politycznych. Wydaje mi się, jak czytam Jarosława Kaczyńskiego, że to jeden z najbardziej błyskotliwych i najgłębszych analityków sceny politycznych. (...) On ma wszelkie szanse, by być premierem po tych wyborach. Ma wszelkie szanse, ale to nie znaczy, że będzie” - tłumaczy Śpiewak.

Socjolog zapewnia, że nie boi się wygranej PiSu. Dodaje, że boi się za to, iż po najbliższych wyborach władza w Polsce będzie bardzo słaba. „Problemem najbliższych wyborów jest słabość jakiejkolwiek partii rządzącej. Może się okazać, że będzie to remis ze wskazaniem np. na Platformę. PO formalnie wygra, ale będzie miała bardzo słaby mandat do rządzenia i będzie skazana na wielokrotną koalicję. Jeśli tak będzie, to partia rządząca będzie miała konflikt wewnętrzny, będzie musiała łagodzić konflikty, frakcje itd. Kierowanie w takiej sytuacji będzie niezwykle trudne” - tłumaczy Śpiewak.

W rozmowie odniósł się również do zdolności moralnych do pełnienia przez Ewę Kopacz funkcji szefa rządu. Śpiewak wskazuje, że ten zarzut dotyczy spraw smoleńskich. „Premier Ewa Kopacz mogła popełnić błędy, mogła mylić się w faktycznej ocenie stopnia dokładności służb rosyjskich (ws. przeszukania miejsca katastrofy smoleńskiej i sekcji ciał ofiar - red.), ale nie jest to powód do deprecjacji w języku moralnym” - twierdzi Śpiewak.

Dodaje, że „przypisywanie Kopacz wyłącznie negatywnych wydarzeń, mówienie, że skłamała, że mówiła nieprawdę itd. to nadużycie”. „To nie jest powodem do deprecjacji jej w języku moralnym. Można powiedzieć, że ona nie sprawdziła, że nie dokładnie działała. Tylko tyle można powiedzieć” - uważa Śpiewak.

Jak widać w sprawie smoleńskiej Śpiewakowi brakuje chłodnego podejścia do polityki. Dziwić może więc fakt, że mówiąc o Jarosławie Kaczyńskim Śpiewakowi udało się podejść do kwestii tak racjonalnie...

TK
[Fot. Stefczyk.info/Onet.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook