Jedynie prawda jest ciekawa


Śpiewak: HGW kłamała

05.05.2016

Szef stowarzyszenia Miasto Jest Nasze ujawnia kulisy afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.

wPolityce.pl: Skomentował Pan w środę tekst „Gazety Wyborczej” o reprywatyzacji działki na placu Defilad w Warszawie na Twitterze: „Ratusz kłamał w sprawie przejęcia najdroższej w PL działki. Czy w ratuszu działa zorganizowana grupa przestępcza?”. Podtrzymuje Pan te słowa?

Jan Śpiewak, radny Dzielnicy Warszawa Śródmieście, przewodniczący Klubu radnych Miasto Jest Nasze: „Gazecie Wyborczej” nie można zarzucić, że jest przeciwna Platformie Obywatelskiej i obecnym władzom stolicy. Dziennik w środę ujawnił szokujące fakty. Wyróżniłbym w sprawie trzy najważniejsze wątki.

Po pierwsze, działka nie powinna zostać zwrócona, ponieważ zostało wypłacone za nią odszkodowanie na podstawie umowy z 1953 r. Na mocy tego porozumienia państwo polskie spłacało zobowiązania wobec wszystkich obywateli duńskich. Przypomnę, że działka o której mowa w tekście należała do obywatela duńskiego. Druga sprawa to fakt, że urzędnik, Jakub Rudnicki, który podpisał decyzję zwrotową, jak ustaliła „Gazeta Wyborcza” robi wspólne interesy z osobą, której tę działkę „zwrócił”. Jakub Rudnicki był znany wcześniej z tego, że de facto sam sobie zwrócił kamienicę na Kazimierzowskiej, kupił roszczenia na swoją matkę i sam zdecydował o jej „zwrocie”. Kiedy sprawę opisała „Gazeta Wyborcza”, Hanna Gronkiewicz Waltz rozstała się z Rudnickim nim za porozumieniem stron, jakby nic się nie wydarzyło. Mamy urzędnika, który przynajmniej dwukrotnie, a możliwe, że częściej, zachował się w sposób absolutnie nie licujący z godnością urzędniczą. Moim zdaniem doszło w jego działaniu do oczywistego konfliktu interesów. Trzecią rzeczą jest to, co pani prezydent zaczęła mówić od czasu ujawnienia afery. Poszła do Faktów Po Faktach w TVN i jak ustaliła Gazeta Wyborcza kłamała.

Co mówiła?

Powiedziała, że obywatel Danii posiadał obywatelstwo polskie, bo urodził się w Królestwie Polskim. Osoby, które się urodziły w Królestwie Polskim mogły mieć co najwyżej obywatelstwo rosyjskie, a nie polskie. Nie ma żadnych dokumentów potwierdzających słowa pani prezydent. Hanna Gronkiewicz Waltz mówiła również, że tej działki nie ma w spisie nieruchomości za które wypłacono odszkodowania. Tylko, że w umowie z Danią nie ma mowy o żadnym spisie! To jest kolejne mijanie się z prawdą przez panią prezydent. Warszawska reprywatyzacja to biznes warty miliardy złotych. Stoi też za tym dramat tysięcy ludzi. Hanna Gronkiewicz Waltz przez dziesięć lat nic nie zrobiła w tej sprawie, pozwoliła, żeby to się rozwinęło w patologiczny sposób. Pojawia się pytanie, czy ma świadomość tego, co dzieje się w mieście. A jeśli ma świadomość tego, co się dzieje, czy bierze w tym udział?

Cały wywiad z Janem Śpiewakiem to przeczytania na portalu wPolityce.pl.

Fot. [YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook