Jedynie prawda jest ciekawa


Śpiewak: HGW kłamała

05.05.2016

Szef stowarzyszenia Miasto Jest Nasze ujawnia kulisy afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.

wPolityce.pl: Skomentował Pan w środę tekst „Gazety Wyborczej” o reprywatyzacji działki na placu Defilad w Warszawie na Twitterze: „Ratusz kłamał w sprawie przejęcia najdroższej w PL działki. Czy w ratuszu działa zorganizowana grupa przestępcza?”. Podtrzymuje Pan te słowa?

Jan Śpiewak, radny Dzielnicy Warszawa Śródmieście, przewodniczący Klubu radnych Miasto Jest Nasze: „Gazecie Wyborczej” nie można zarzucić, że jest przeciwna Platformie Obywatelskiej i obecnym władzom stolicy. Dziennik w środę ujawnił szokujące fakty. Wyróżniłbym w sprawie trzy najważniejsze wątki.

Po pierwsze, działka nie powinna zostać zwrócona, ponieważ zostało wypłacone za nią odszkodowanie na podstawie umowy z 1953 r. Na mocy tego porozumienia państwo polskie spłacało zobowiązania wobec wszystkich obywateli duńskich. Przypomnę, że działka o której mowa w tekście należała do obywatela duńskiego. Druga sprawa to fakt, że urzędnik, Jakub Rudnicki, który podpisał decyzję zwrotową, jak ustaliła „Gazeta Wyborcza” robi wspólne interesy z osobą, której tę działkę „zwrócił”. Jakub Rudnicki był znany wcześniej z tego, że de facto sam sobie zwrócił kamienicę na Kazimierzowskiej, kupił roszczenia na swoją matkę i sam zdecydował o jej „zwrocie”. Kiedy sprawę opisała „Gazeta Wyborcza”, Hanna Gronkiewicz Waltz rozstała się z Rudnickim nim za porozumieniem stron, jakby nic się nie wydarzyło. Mamy urzędnika, który przynajmniej dwukrotnie, a możliwe, że częściej, zachował się w sposób absolutnie nie licujący z godnością urzędniczą. Moim zdaniem doszło w jego działaniu do oczywistego konfliktu interesów. Trzecią rzeczą jest to, co pani prezydent zaczęła mówić od czasu ujawnienia afery. Poszła do Faktów Po Faktach w TVN i jak ustaliła Gazeta Wyborcza kłamała.

Co mówiła?

Powiedziała, że obywatel Danii posiadał obywatelstwo polskie, bo urodził się w Królestwie Polskim. Osoby, które się urodziły w Królestwie Polskim mogły mieć co najwyżej obywatelstwo rosyjskie, a nie polskie. Nie ma żadnych dokumentów potwierdzających słowa pani prezydent. Hanna Gronkiewicz Waltz mówiła również, że tej działki nie ma w spisie nieruchomości za które wypłacono odszkodowania. Tylko, że w umowie z Danią nie ma mowy o żadnym spisie! To jest kolejne mijanie się z prawdą przez panią prezydent. Warszawska reprywatyzacja to biznes warty miliardy złotych. Stoi też za tym dramat tysięcy ludzi. Hanna Gronkiewicz Waltz przez dziesięć lat nic nie zrobiła w tej sprawie, pozwoliła, żeby to się rozwinęło w patologiczny sposób. Pojawia się pytanie, czy ma świadomość tego, co dzieje się w mieście. A jeśli ma świadomość tego, co się dzieje, czy bierze w tym udział?

Cały wywiad z Janem Śpiewakiem to przeczytania na portalu wPolityce.pl.

Fot. [YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook