Jedynie prawda jest ciekawa


Sopoccy radni w obronie TV Trwam

25.02.2012

Sopocka Rada Miasta większością głosów poparła rezolucję wyrażającą sprzeciw przeciwko dyskryminacji Telewizji Trwam przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Radni uważają, iż działanie KRRiT odbiera TV Trwam możliwość rozwoju, a co za tym idzie narusza zasadę pluralizmu w mediach oraz równości wobec prawa.

Jak informuje Dziennik Bałtycki, głosowanie poprzedziła bardzo gorąca dyskusja pomiędzy zwolennikami rezolucji, a radnymi Platformy Obywatelskiej: 

- Decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest sprzeczna z interesem publicznym katolików. Rada chce zamknąć usta katolikom! - powiedział radny z ramienia PIS, Andrzej Kałużny. 

Po drugiej stronie barykady byli radni Platformy Obywatelskiej. Małgorzata Maj argumentowała, iż podejmowanie takich decyzji jest nie na miejscu, gdyż Sopot jest gminą miejską, nie wyznaniową. Natomiast Barbara Gierak - Pilarczyk stwierdziła, że to nie Rada Miasta powinna wypowiadać się w tej kwestii, ale... pilot od telewizora.

Bartosz Łapiński (PIS) podkreślił, że inicjatywa rezolucji w sprawie TV Trwam wyszła od samych mieszkańców Sopotu. Według sopocian KRRiT zastosowała wobec Telewizji Trwam niesprawiedliwe i dyskryminacyjne kryteria. 

To mieszkańcy Sopotu, "ludzie o silnej wierze katolickiej, niejednokrotnie starsi lub chorzy, którzy poprzez krzywdzące i tendencyjne decyzje administracyjne KRRiT ograniczające im dostęp do telewizji, czują się dyskryminowani." Rada Miasta poprzez rezolucje solidaryzuje się ze swoimi mieszkańcami i  zwraca się w ten sposób do KRRiT o uszanowanie praw widzów Telewizji Trwam.

Jak informuje poparcie-dla-tv-trwam-i-powolali,id,t.html?kategoria=675">naszemiasto.pl, rezolucję poparli wszyscy radni z PiS i Kocham Sopot oraz jeden radny z Samorządności, natomiast pięciu radnych PO było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu, a trzech było nieobecnych w trakcie głosowania.

W poniższym linku prezentujemy pełną treść rezolucji:

Rezolucja Rady Miasta Sopotu z dnia 24.02.2012r.

"Dziennik Bałtycki"/naszemiasto.pl/BCh

[PAP/Hrechorowicz]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook