Jedynie prawda jest ciekawa


Sondaż "wSieci": Duda mocny jak nigdy!

23.05.2016

Sprawdź, co w nowym numerze Twojego ulubionego tygodnika!

Prezydent Duda mocny jak nigdy – „wSieci” publikuje nowy sondaż TNS Polska

Dzisiaj, gdyby odbyła się II tura wyborów prezydenckich Andrzej Duda wygrałby z Bronisławem Komorowskim jeszcze większą różnicą głosów – tygodnik „wSieci” publikuje wyniki sondażu TNS Polska. Choć opozycja organizuje coraz głośniejsze marsze, przypuszcza coraz ostrzejsze ataki na rząd oraz Prawo i Sprawiedliwość, cieszy się coraz mniejszym poparciem Polaków – wynika z badań przeprowadzonych dla tygodnika.

W artykule „Duda silny jak nigdy” Marek Pyza oraz Marcin Wikło podsumowują badania wskazujące, jak zmieniało się i zmienia poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy. Propaganda opozycji nie działa. Gdyby dziś ponownie w II turze wyborów prezydenckich spotkali się Bronisław Komorowski i Andrzej Duda, obecny prezydent wygrałby jeszcze większą przewagą – wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska dla tygodnika „wSieci”. Pokazuje to, jak nieskuteczna jest narracja przeciwników prezydenta. Zdecydowana większość Polaków uważa, że Duda godnie reprezentuje kraj. Natomiast publicysta Sławomir Kmiecik podczas rozmowy z Jackiem i Michałem Karnowskim („Przemysł pogardy 2.0”) zauważa: Wobec Andrzeja Dudy stosuje się te same techniki, którymi próbowano zniszczyć śp. Lecha Kaczyńskiego. Na szczęście świat jest już inny, umiemy stawiać opór, a wielu ludzi uodporniło się na te wszystkie wrzutki i prowokacje.

W tygodniku również rozmowa Marka Pyzy z Wacławem Berczyńskim, szefem komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej, który mówił o tym, na jakim etapie są prace komisji, jakie jest plan jej działania, a także o nowych faktach i dowodach w sprawie katastrofy. Powstanie wierna kopia samolotu w mniejszej skali. Sprawdzimy, jak Tu-154M zachowuje się w różnych sytuacjach w locie, przy lądowaniu, ze zmiennym położeniem klap, również przy utracie końcówki skrzydła – zapowiada.

Ponadto w tygodniku o Polsce w wypowiedziach m.in. Billa Clintona. Jan Rokita w artykule „Wielkie kłamstwo” pisze: Rządy Fideszu na Węgrzech i PiS w Polsce stały się na Zachodzie coraz powszechniej używanym symbolem politycznej „inności”, która ucieleśniać najstraszniejsze ryzyko i niebezpieczeństwa odrzucenia politycznego ma status quo. Fakt, że wszystko to nie znajduje pokrycia w rzeczywistości, ma w tym przypadku dość nikłe znaczenie. Natomiast Piotr Cywiński w tekście „Dziwna roszada” zastanawia się Dlaczego rząd w Berlinie nie chce przywrócić niemieckim Polakom bezprawnie odebranego statusu mniejszości?

W nowym numerze „wSieci” wywiad z Grzegorzem Jankowskim, przeprowadzony przez Annę Wojciechowską („Politycy nie są lepsi od celebrytów”), w którym były redaktor naczelny „Faktu” mówi o zachowaniu polityków: Część polityków, kiedy chce się wylansować, zrobić karierę, chętnie wchodzi we współpracę z bulwarówkami. Zapominają tylko, że to działa tak: jeżeli wjechałeś windą razem z nami do góry, to razem z nami musisz zjechać.

Tygodnik zawiera również dodatek „Fronda”, w którym dużo miejsca poświęcono „Solidarności”. Tekst „Solidarność albo klęska” Krzysztofa Wołodźki wskazuje, że pierwsza „Solidarność” nadal stanowi cenny depozyt wszystkich ludzi dobrej woli, których celem jest sprawiedliwa Polska. Do jej dziedzictwa nawiązuje choćby program 500+. Natomiast w artykule „Nadzieja i zdrada »Solidarności«” Ks. Andrzej Kobyliński pisze: „Solidarność”, która przystępowała do rozmów okrągłego stołu, była zupełnie inną „Solidarnością” niż ta, która powstała w 1980 r. Tę drugą powołano na skutek niestatutowych decyzji Lecha Wałęsy w 1986 r. W Dodatku także Grzegorz Górny zastanawia się, Czy żeby lepiej zrozumieć współczesną politykę Moskwy, trzeba sięgnąć do teologii z czasów Imperium Rzymskiego? („Czy Rosję można pojąć rozumem?”).

Ponadto w tygodniku o próbie przerobienia Polaków w Niemców pisze Grzegorz Kucharczyk („Nieudana kolonizacja”), natomiast Grzegorz Górny w artykule „Eurowizja z polityką w tle” zastanawia się, czy estrada może być polem bitwy, piosenkarze mogą być wojownikami, a utwory wystrzeliwanymi pociskami?. Z kolei Janusz Szewczak w felietonie „Dla kogo dobra zmiana w NBP i RPP” zadaje pytanie: Czy nowe Narodowy Bank Polski i Rada Polityki Pieniężnej wreszcie się wybiją na niepodległość i zagwarantują Polakom, a nie tylko tzw. mitycznym rynkom i spekulantom walutowym, ową prawdziwie dobrą zmianę, na którą czekamy już blisko 27 lat?

Ponadto w tygodniku: o technologii i motoryzacji, jedzeniu i diecie, a także o kulturze: nowej płycie Radiohead, odkrywaniu literatury doby PRL przez przeglądanie archiwów bezpieki, a także festiwalu „Dwa Teatry”. Natomiast bieżące wydarzenia komentują m.in.: Andrzej Zybertowicz, Wiktor Świetlik, Robert Mazurek, Aleksander Nalaskowski, Krystyna Grzybowska, Dariusz Karłowicz, Wojciech Wencel, Krzysztof Feusette, Marta Kaczyńska czy Bronisław Wildstein.

Więcej artykułów w nowym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 23 maja br., także w formie e-wydania – szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook