Jedynie prawda jest ciekawa


Sondaż "wSieci": Duda mocny jak nigdy!

23.05.2016

Sprawdź, co w nowym numerze Twojego ulubionego tygodnika!

Prezydent Duda mocny jak nigdy – „wSieci” publikuje nowy sondaż TNS Polska

Dzisiaj, gdyby odbyła się II tura wyborów prezydenckich Andrzej Duda wygrałby z Bronisławem Komorowskim jeszcze większą różnicą głosów – tygodnik „wSieci” publikuje wyniki sondażu TNS Polska. Choć opozycja organizuje coraz głośniejsze marsze, przypuszcza coraz ostrzejsze ataki na rząd oraz Prawo i Sprawiedliwość, cieszy się coraz mniejszym poparciem Polaków – wynika z badań przeprowadzonych dla tygodnika.

W artykule „Duda silny jak nigdy” Marek Pyza oraz Marcin Wikło podsumowują badania wskazujące, jak zmieniało się i zmienia poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy. Propaganda opozycji nie działa. Gdyby dziś ponownie w II turze wyborów prezydenckich spotkali się Bronisław Komorowski i Andrzej Duda, obecny prezydent wygrałby jeszcze większą przewagą – wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska dla tygodnika „wSieci”. Pokazuje to, jak nieskuteczna jest narracja przeciwników prezydenta. Zdecydowana większość Polaków uważa, że Duda godnie reprezentuje kraj. Natomiast publicysta Sławomir Kmiecik podczas rozmowy z Jackiem i Michałem Karnowskim („Przemysł pogardy 2.0”) zauważa: Wobec Andrzeja Dudy stosuje się te same techniki, którymi próbowano zniszczyć śp. Lecha Kaczyńskiego. Na szczęście świat jest już inny, umiemy stawiać opór, a wielu ludzi uodporniło się na te wszystkie wrzutki i prowokacje.

W tygodniku również rozmowa Marka Pyzy z Wacławem Berczyńskim, szefem komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej, który mówił o tym, na jakim etapie są prace komisji, jakie jest plan jej działania, a także o nowych faktach i dowodach w sprawie katastrofy. Powstanie wierna kopia samolotu w mniejszej skali. Sprawdzimy, jak Tu-154M zachowuje się w różnych sytuacjach w locie, przy lądowaniu, ze zmiennym położeniem klap, również przy utracie końcówki skrzydła – zapowiada.

Ponadto w tygodniku o Polsce w wypowiedziach m.in. Billa Clintona. Jan Rokita w artykule „Wielkie kłamstwo” pisze: Rządy Fideszu na Węgrzech i PiS w Polsce stały się na Zachodzie coraz powszechniej używanym symbolem politycznej „inności”, która ucieleśniać najstraszniejsze ryzyko i niebezpieczeństwa odrzucenia politycznego ma status quo. Fakt, że wszystko to nie znajduje pokrycia w rzeczywistości, ma w tym przypadku dość nikłe znaczenie. Natomiast Piotr Cywiński w tekście „Dziwna roszada” zastanawia się Dlaczego rząd w Berlinie nie chce przywrócić niemieckim Polakom bezprawnie odebranego statusu mniejszości?

W nowym numerze „wSieci” wywiad z Grzegorzem Jankowskim, przeprowadzony przez Annę Wojciechowską („Politycy nie są lepsi od celebrytów”), w którym były redaktor naczelny „Faktu” mówi o zachowaniu polityków: Część polityków, kiedy chce się wylansować, zrobić karierę, chętnie wchodzi we współpracę z bulwarówkami. Zapominają tylko, że to działa tak: jeżeli wjechałeś windą razem z nami do góry, to razem z nami musisz zjechać.

Tygodnik zawiera również dodatek „Fronda”, w którym dużo miejsca poświęcono „Solidarności”. Tekst „Solidarność albo klęska” Krzysztofa Wołodźki wskazuje, że pierwsza „Solidarność” nadal stanowi cenny depozyt wszystkich ludzi dobrej woli, których celem jest sprawiedliwa Polska. Do jej dziedzictwa nawiązuje choćby program 500+. Natomiast w artykule „Nadzieja i zdrada »Solidarności«” Ks. Andrzej Kobyliński pisze: „Solidarność”, która przystępowała do rozmów okrągłego stołu, była zupełnie inną „Solidarnością” niż ta, która powstała w 1980 r. Tę drugą powołano na skutek niestatutowych decyzji Lecha Wałęsy w 1986 r. W Dodatku także Grzegorz Górny zastanawia się, Czy żeby lepiej zrozumieć współczesną politykę Moskwy, trzeba sięgnąć do teologii z czasów Imperium Rzymskiego? („Czy Rosję można pojąć rozumem?”).

Ponadto w tygodniku o próbie przerobienia Polaków w Niemców pisze Grzegorz Kucharczyk („Nieudana kolonizacja”), natomiast Grzegorz Górny w artykule „Eurowizja z polityką w tle” zastanawia się, czy estrada może być polem bitwy, piosenkarze mogą być wojownikami, a utwory wystrzeliwanymi pociskami?. Z kolei Janusz Szewczak w felietonie „Dla kogo dobra zmiana w NBP i RPP” zadaje pytanie: Czy nowe Narodowy Bank Polski i Rada Polityki Pieniężnej wreszcie się wybiją na niepodległość i zagwarantują Polakom, a nie tylko tzw. mitycznym rynkom i spekulantom walutowym, ową prawdziwie dobrą zmianę, na którą czekamy już blisko 27 lat?

Ponadto w tygodniku: o technologii i motoryzacji, jedzeniu i diecie, a także o kulturze: nowej płycie Radiohead, odkrywaniu literatury doby PRL przez przeglądanie archiwów bezpieki, a także festiwalu „Dwa Teatry”. Natomiast bieżące wydarzenia komentują m.in.: Andrzej Zybertowicz, Wiktor Świetlik, Robert Mazurek, Aleksander Nalaskowski, Krystyna Grzybowska, Dariusz Karłowicz, Wojciech Wencel, Krzysztof Feusette, Marta Kaczyńska czy Bronisław Wildstein.

Więcej artykułów w nowym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 23 maja br., także w formie e-wydania – szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook