Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Soloch: Grozi nam napływ uchodźców

10.03.2014

Gdyby na Ukrainie sprawy nabrały niedobry obrót, może to doprowadzić do nagłego, niekontrolowanego napływu uchodźców. Wiadomo że urząd ds. cudzoziemców ma wolne ok 1300-1500 miejsc – mówi Paweł Soloch, były wiceminister spraw wewnętrznych, ekspert Instytutu Sobieskiego.

Soloch był gościem poranka Radia Wnet, gdzie rozmawiano o problemie uchodźców w kontekście dalszego rozwoju konfliktu na Ukrainie. Zdaniem rozmówcy radia, procedury przyjęcia uchodźców są dokładnie opisane i określone jest, który organ ma je wykonać:

„Poza tym zwraca się uwagę na to, że nie są opracowane szczegółowe plany dotyczące polityki informacyjnej dla ludności lokalnej, nie ma procedur współpracy z wolontariatem, organizacjami pozarządowymi” - mówi Soloch.

Zdaniem eksperta koszt utrzymania wszystkich uchodźców może wynieść nawet miliard złotych:

„Wariant rozpatrywany w dokumentach rządowych mówił o dużym napływie 58000. Przyjęcie koszt utrzymania przez pół roku tych ludzi to by było ok. 1 mld. zł. Dobrze że zaczęto o tym myśleć, ale na taką sytuację napływu uchodźców nie jesteśmy przygotowani” - mówi były wiceszef MSWiA.

Radio Wnet, lz

[fot: PAP/EPA]

Słowa kluczowe:

emogracja

,

Ukraina

,

MSWiA

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook