Jedynie prawda jest ciekawa


Sokołowska: Patrioci powinni znać Bogurodzicę

14.11.2014

Maria Sokołowska, która powiedziała premierowi Tuskowi, że jest zdrajcą Polski, tym razem pisze o powinnościach polskiego patrioty. W jej ocenie każdy miłujący Ojczyznę Polaków powinien znać Bogurodzicę.

Licealistka pytana, czy zna Bogurodzicę na pamięć, przyznaje, że tak. „To powinność każdego patrioty” - zaznacza.

Gdy jeden z czytelników jej bloga dopytał dlaczego, Sokołowska wyjaśniła: „Był to najstarszy zachowany poetycki tekst i zarazem pierwszy hymn Rzeczypospolitej (a właściwie Carmen patrium - pieśń ojczyźniana, nie znano wówczas pojęcia ,,Hymnu narodowego''). ,,Bogurodzica'' była śpiewana przed ważnymi bitwami (bitwa pod Grunwaldem), przed koronacjami królewskimi i w kościołach” - tłumaczyła Sokołowska.

Chwilę później odpowiedziała na pytanie, czy patriotyzm i szowinizm muszą się łączyć. W jej ocenie nie jest to tożsame. „Patriotyzm to coś zupełnie innego” - przekonuje Maria Sokołowska.

Widząc aktywność Sokołowskiej na blogu i zainteresowanie, jakie wzbudzają jej teksty, można zobaczyć, że jej patriotyczna działalność budzi duże zainteresowanie młodzieży.

TK
[Fot. Blog M.Skołowskiej]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook