Jedynie prawda jest ciekawa


Sokołowska: nacjonalizm jest szczytną, prawą ideą

10.11.2014

Maria Sokołowska, która publiczną aktywność rozpoczęła z przytupem pytając premiera Tuska dlaczego udaje patriotę, choć jest zdrajcą Polski, broni idei nacjonalistów. W jej ocenie obecnie w sposób niesprawiedliwy ocenia się ten nurt polityczny.

„Twoja krytyka wobec mnie i nacjonalizmu wynika z niezrozumienia jego definicji” - pisze Maria Sokołowska w odpowiedzi na krytykę nacjonalizmu.

I przypomina definicję: „Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki. Przejawia się głoszeniem pamięci o bohaterach danego narodu, głosi solidarność wszystkich grup i klas społecznych danego narodu.''

Sokołowska wskazuje, że „rozsądny nacjonalizm jest dobry”. „Jest wręcz bardzo potrzebny współczesnej Rzeczypospolitej, by mogła kształtować przyszłe pokolenia patriotów. Nacjonalizm płynnie łączy się z patriotyzmem, a nawet z patriotyzmu się rodzi” - dodaje licealistka.

I wskazuje, że „w Naszej historii mamy wspaniałych nacjonalistów, między innymi Romana Dmowskiego”.

„To teraz - współcześnie nacjonalizm próbuje się zmiażdżyć i zmieszać z błotem, podczas, gdy był i jest on szczytną, prawą ideą” - kończy swój wpis Maria Sokołowska.

TK
[Fot. Blog M.Sokołowskiej]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook