Jedynie prawda jest ciekawa


Sojusz polsko-węgierski na celowniku Niemiec

11.02.2016

"Pierwszy atak udało się odeprzeć po dobrym wystąpieniu premier Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim" - oświadczył na antenie Telewizji Republika prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.

Na antenie TV Republika, polityk komentował obecną sytuację w Europie, która zmaga się z kryzysem migracyjnym, a także poruszył kwestie interesów Niemiec w Europie. Zdaniem Krasnodębskiego, Berlin jest zaniepokojony wzrastającą pozycją Polski, szczególnie w perspektywie zacieśnienia współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

Europoseł pochwalił styczniowe wystąpienie premier Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim podczas debaty o sytuacji w Polsce. "Wolność, równość sprawiedliwość i suwerenności to wartości, o które Polacy walczyli przez długie lata. Bardzo zależy mi na tym, byście mieli państwo przekonanie, że nasz kraj jest częścią zjednoczonej Europy w takim samym znaczeniu jak państwa, które reprezentujecie" - mówiła premier.

Premier Polski spotkała się w poniedziałek z premierem Węgier Wiktorem Orbanem. W Budapeszcie szefowa polskiego rządu, podziękowała premierowi za deklarację wsparcia dla Polski. "Europa stoi w tej chwili w obliczu wielu trudnych wyzwań, dlatego potrzebny jest silny głos państw naszego regionu, które będą prezentowały jasne stanowisko" - oświadczyła Szydło.

kk/TV Republika


Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook