Jedynie prawda jest ciekawa


Śniadek: Zjadamy swoją przyszłość

22.01.2016

Poseł PiS Janusz Śniadek odniósł się na antenie Radia Gdańsk do zapowiedzi minister rodziny, pracy i polityki społecznej dotyczących wprowadzenia 12-złotowej stawki godzinowej przy umowach zleceniach. „Wszystkie nietypowe formy zatrudnienia są furtką do oszukiwania budżetu i nas wszystkich” - powiedział poseł były przewodniczący „Solidarności”.

„Z punktu widzenia pracodawcy, który próbuje oszczędzać podwyższona płaca minimalna dla umów zleceń ma go zniechęcać do takiej formy zatrudniania” - stwierdził Śniadek.

„Niektórzy nazywają to optymalizacją lub aktywacją rentowności. Ale my zjadamy swoją przyszłość i emerytury. To jak zjadanie swojego ogona. Jesteśmy najbardziej rentownym państwem w Europie, ale to nic dobrego” - dodał gość Radia Gdańsk.

Janusz Śniadek odniósł się również do programu „Rodzina 500 plus”.

„Skala finansowa przedsięwzięcia 500 plus jest bez precedensu. Koszty roczne szacowane są na ok. 23 miliardy złotych. To jest pewien eksperyment, praktyka pokaże, jaka będzie rzeczywistość” -  powiedział parlamentarzysta.

„Musimy zachować ostrożność. Przyznaję, że próg dochodowy na pierwsze dziecko [800 zł - przyp. red.] jest słabą stroną tego projektu. Pojawia się argument, że rodziny o wyższej zamożności nie powinny dostać tego 500 zł. Formuła uniwersalności jest jednak zasadna. Jeśli już eliminuje się tę formułę przy pierwszym dziecku to może byłoby to uzasadnione dla wszystkich” - zauważył Śniadek.

Poseł PiS skomentował spotkanie przedstawicieli jego ugrupowania z działaczami „Solidarności”.

„Rozmawialiśmy wiele godzin, spotkanie było w formie konwentu. Dyskutowaliśmy właśnie o wszystkich merytorycznych sprawach. Ustawa 500 plus była również wzięta pod uwagę. Te wątpliwości były artykułowane” - powiedział Śniadek.

„Nie zrobimy wszystkiego w jeden czy dwa miesiące. Był taki czas, gdzie PiS wspierało ten postulat Solidarności. Nie jest to jednak najważniejszy problem. Wrócimy do niego w odpowiednim czasie. Są pewne grupy, dla których pójście na zakupy faktycznie stoi w kolizji z pójściem do kościoła. Nie jest to jednak na razie 'na tapecie'” - podkreślił parlamentarzysta.

gah/radiogdansk.pl

[fot. wPolityce.pl/Stefczyk.info/TVN24]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook