Jedynie prawda jest ciekawa


Śniadek: Zjadamy swoją przyszłość

22.01.2016

Poseł PiS Janusz Śniadek odniósł się na antenie Radia Gdańsk do zapowiedzi minister rodziny, pracy i polityki społecznej dotyczących wprowadzenia 12-złotowej stawki godzinowej przy umowach zleceniach. „Wszystkie nietypowe formy zatrudnienia są furtką do oszukiwania budżetu i nas wszystkich” - powiedział poseł były przewodniczący „Solidarności”.

„Z punktu widzenia pracodawcy, który próbuje oszczędzać podwyższona płaca minimalna dla umów zleceń ma go zniechęcać do takiej formy zatrudniania” - stwierdził Śniadek.

„Niektórzy nazywają to optymalizacją lub aktywacją rentowności. Ale my zjadamy swoją przyszłość i emerytury. To jak zjadanie swojego ogona. Jesteśmy najbardziej rentownym państwem w Europie, ale to nic dobrego” - dodał gość Radia Gdańsk.

Janusz Śniadek odniósł się również do programu „Rodzina 500 plus”.

„Skala finansowa przedsięwzięcia 500 plus jest bez precedensu. Koszty roczne szacowane są na ok. 23 miliardy złotych. To jest pewien eksperyment, praktyka pokaże, jaka będzie rzeczywistość” -  powiedział parlamentarzysta.

„Musimy zachować ostrożność. Przyznaję, że próg dochodowy na pierwsze dziecko [800 zł - przyp. red.] jest słabą stroną tego projektu. Pojawia się argument, że rodziny o wyższej zamożności nie powinny dostać tego 500 zł. Formuła uniwersalności jest jednak zasadna. Jeśli już eliminuje się tę formułę przy pierwszym dziecku to może byłoby to uzasadnione dla wszystkich” - zauważył Śniadek.

Poseł PiS skomentował spotkanie przedstawicieli jego ugrupowania z działaczami „Solidarności”.

„Rozmawialiśmy wiele godzin, spotkanie było w formie konwentu. Dyskutowaliśmy właśnie o wszystkich merytorycznych sprawach. Ustawa 500 plus była również wzięta pod uwagę. Te wątpliwości były artykułowane” - powiedział Śniadek.

„Nie zrobimy wszystkiego w jeden czy dwa miesiące. Był taki czas, gdzie PiS wspierało ten postulat Solidarności. Nie jest to jednak najważniejszy problem. Wrócimy do niego w odpowiednim czasie. Są pewne grupy, dla których pójście na zakupy faktycznie stoi w kolizji z pójściem do kościoła. Nie jest to jednak na razie 'na tapecie'” - podkreślił parlamentarzysta.

gah/radiogdansk.pl

[fot. wPolityce.pl/Stefczyk.info/TVN24]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook