Jedynie prawda jest ciekawa


Śniadek: 11.11 z prezydentem poszli celebryci

13.11.2012

Oficjalne obchody prezydenckie w Warszawie, w których uczestniczyło grono celebrytów, urzędników i osób, które chcą się przypodobać aktualnej władzy, mało mnie interesowały, szkoda czasu na oficjałki - mówi w wywiadzie dla portalu solidarnośc.gda.pl Janusz Śniadek, poseł PiS, były przewodniczący NSZZ "Solidarność".

Według Śniadka, który 11 listopada świętował w Gdyni dużo cenniejszą inicjatywą od marszu prezydenckiego był Marsz Niepodległości. Niestety - według posła - marsz został zaatakowany przez prowokatorów.

Incydenty na początku marszu wymagają niezwłocznego wyjaśnienia. Będziemy nalegali, by ujawniono ich przyczyny i faktyczny przebieg pierwszej fazy marszu. Znane są nam fakty, kiedy podczas naszych, solidarnościowych akcji protestacyjnych pojawiali się prowokatorzy, atakujący policjantów, szarpiący za barierki. Zapoznałem się w Internecie z serią zdjęć i filmów, na których zarejestrowano prowokatorów w kominiarkach. (..) z naszych wcześniejszych doświadczeń wynika, że takie metody są niestety stosowane. Zatem relacje świadków i opinie o prowokacji dokonanej przez policyjnych agentów są wiarygodne.

Według posła Śniadka pokazywanie w mediach rozdźwięcznego przekazu z Marszu Niepodległości i pochodu prowadzonego przez Bronisława Komorowskiego ma służyć skompromitowaniu obozu narodowego.

W medialnych relacjach z Marszu Niepodległości widzimy dwa światy. Media, nazwijmy je „głównego nurtu” łącznie z telewizją publiczną, skupiły się li tylko na fazie zamieszek, pokazując wszczynane i prowokowane przez grupę osobników awantury. Owszem było to wydarzenie istotne i warte pokazania, ale gdzieś w tych relacjach zapodział się gigantyczny, blisko pięćdziesięciotysięczny marsz patriotów. Ten godny pochód relacjonowała li tylko Telewizja Trwam oraz niezależne portale internetowe. Bogu dzięki, że są te media. Widać tym dobitniej jak „Trwam” jest potrzebna. W imię pluralizmu. Wszak to słowo tak rozpowszechnione od lat 80.

solidarnosc.gda.pl/run

fot. PAP

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook