Jedynie prawda jest ciekawa


Śniadek: To poziom łódzkich "łowców skór"

15.03.2012

Czy to prawda, że zatrudnione przez rząd osoby likwidujące polskie stocznie domagają się od Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa premii za likwidację Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecin w wysokości ponad 22 milionów złotych? - Takie pytanie zadał w swojej inteprelacji do ministra skarbu poseł PiS Janusz Śniadek. My pytamy posła miedzy innymi o to, czy liczy na odpowiedź adresata.

- Liczę na początek na przewidzianą właściwymi przepisami pisemną odpowiedź na moją interpelację, która powinna nadejść w ciągu trzydziesu dni - wyjaśnia były przewodniczący "Solidarności". - A tak naprawdę liczę na to, iż dzięki mojej interpelacji oraz nagłośnieniu sprawy przez portal Stefczyk.info, zainteresują się tym skandalem inne media. Że nie uda się już tego zamieść pod dywan.

Przypomijmy, że złożył pan dziś do Biura Podawczego Marszałek Sejmu zapytanie poselskie do Ministra Skarbu w sprawie wynagradzania za likwidację Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecin. Z informacji uzyskanych przez pana wynika, że likwidatorzy stoczni chcą gigantycznej zapłaty za swoje działanie...

- Tak. I używam tego obrazowego porównania do premii za Stadion Narodowy, która przy zysku na jaki liczą likwidatorzy wypada blado, wręcz jak marne kieszonkowe. Brakuje mi słów oburzenia i jeśli moje informacje potwierdzą się, a wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie, to należy uznać, iż mamy do czynienia z niezwykłą arogancją władzy, urzędników rządu Donalda Tuska. W sytuacji, kiedy zlikwidowano zakłady pracy, pozbawiono ludzi możliwości utrzymania rodzin, zrujnowano polski przemysł stoczniowy, oni rozdysponowują między sobą gigantyczne kwoty tych niby-nagród. To obelga dla wszystkich obywateli. Oni są na poziomie etycznym łódzkich "łowców skór". To, co mówię jest emocjonalne, ale naprawdę sprawa wywołuje moje oburzenie.

Panie pośle, mówi pan o arogancji władzy. Ta arogancja przybrała wymiar systemowy czy przejawia się "okazjonalnie" przy tego typu przedsięwzieciach, na których można w łatwy sposób zarobić?

- Sprawa premii za likwidację stoczni to może być wierzchołek góry lodowej. Obraz całości jest porażający i zdecydowanie ma wymiar systemowy. Ci ludzie, skupieni wokół rządu Tuska, na rozmaitych szczeblach władzy i o różnych wpływach, nie raz już pokazali, że chcą jak najwięcej sprywatyzować za grosze i sprzedać z zyskiem. Oni chcą zarabiać, a frajerzy niech płacą ZUS, abonament, podatki. Cwaniaki, czyli Tusk i jego otoczenie, robią kasę.

Likwidacja stoczni jest już faktem, co jeszcze można uratować w tej sprawie?

- Najprościej mówiąc - polską rację stanu. Eugeniusz Kwiatkowski, budowniczy Gdyni, już przed wojną zauważył, że nie ma mowy o wolnej Polsce bez dostępu do morza, przemysłu stoczniowego, floty handlowej i marynarki wojennej, stoczni. Tymczasem dziś grzebie się i marynarkę wojenną i przemysł stoczniowy. Jesteśmy swiadkami katastrofy. Odpowiedzialni za nią zagrażają właśnie polskiej racji stanu. Stąd moje oburzenie i interpelacja skierowana do ministra skarbu. Gdybym skierował ją, a tak właściwie być powinno, do premiera, pani marszałek Kopacz mogłaby z nią zrobić wszystko, byle tylko nie trafiła do adresata.

Czytaj też: Premie większe niż za Stadion Narodowy

rozmawiał Dariusz Olejniczak
[fot. PAP/Jerzy Undro]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook