Jedynie prawda jest ciekawa


Śniadek: PO przemawia ludzkim głosem tylko w kampanii

10.07.2015

W kampanii wyborczej w niektórych sprawach takich jak kwestie podatków, czy prawa pracy - Platforma nagle zaczyna mówić ludzkim głosem, próbując przypodobać się wyborcom.

Stefczyk.Info: Sejm uchwalił dziś ordynację podatkową, która konsumuje jedno z pytań referendalnych postawionych przez prezydenta. Czy w tej sytuacji, pana zdaniem, referendum jest nadal zasadne?

Janusz Śniadek, PiS:
Mam wrażenie, że mamy do czynienia z takim chocholim tańcem. Próbuje się kokietować elektorat rozwiązaniami, które odbiegają zupełnie od dotychczasowej polityki tego rządu, od pewnej opresyjności państwa wobec obywatela. Takimi gestami, które są dziś podwójnie problematyczne w zderzeniu z pytaniem referendalnym. Moim zdaniem to, co dzisiaj zostało rozstrzygnięte czyni pytanie referendalne zupełnie bezprzedmiotowym i pokazuje śmeiszność tamtego gestu.

Może w tej sytuacji należałoby ponowić apel o zmianę treści referendum - żeby wykreślić to pytanie, które już zostało rozstrzygnięte przez Sejm i dopisać inne. 

Logicznie rzecz biorąc  oczywiście, że tak należałoby postąpić. Rozsądek i przyzwoitość nakazywałyby również, żeby uzupełnić to referendum o te pytania, które dotyczą spraw podpisanych przez miliony ludzi w Polsce, domagających się innego rozstrzygnięcia niż to, co autorytarnie przeforsowała Platforma. 

Koniec końców może dobrze się stao, że nowa ordynacja przeszła... Chociaż w klubie PIS nie było jednomyslności. 9 poslów zagłosowało przeciw ...

Nie wchodźmy w niuanse. Natomiast jest faktem, że w kampanii wyborczej w niektórych sprawach takich jak kwestie podatków, czy prawa pracy - Platforma nagle zaczyna mówić ludzkim głosem, próbując przypodobac się wyborcom. Ale ci, którzy wiedzą jak wygląda prawda, jak wygląda historia - patrzą na to z dużą niechęcią, jako na obrzydliwą hipokryzję. I nie mają złudzeń, że rzeczywiste intencje i poglądy Platformy są zupełnie inne niż te gesty robione w kampanii wobec ludzi.

rozmawiała Anna Sarzyńska

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook