Jedynie prawda jest ciekawa

Śniadek: PO przemawia ludzkim głosem tylko w kampanii

10.07.2015

W kampanii wyborczej w niektórych sprawach takich jak kwestie podatków, czy prawa pracy - Platforma nagle zaczyna mówić ludzkim głosem, próbując przypodobać się wyborcom.

Stefczyk.Info: Sejm uchwalił dziś ordynację podatkową, która konsumuje jedno z pytań referendalnych postawionych przez prezydenta. Czy w tej sytuacji, pana zdaniem, referendum jest nadal zasadne?

Janusz Śniadek, PiS:
Mam wrażenie, że mamy do czynienia z takim chocholim tańcem. Próbuje się kokietować elektorat rozwiązaniami, które odbiegają zupełnie od dotychczasowej polityki tego rządu, od pewnej opresyjności państwa wobec obywatela. Takimi gestami, które są dziś podwójnie problematyczne w zderzeniu z pytaniem referendalnym. Moim zdaniem to, co dzisiaj zostało rozstrzygnięte czyni pytanie referendalne zupełnie bezprzedmiotowym i pokazuje śmeiszność tamtego gestu.

Może w tej sytuacji należałoby ponowić apel o zmianę treści referendum - żeby wykreślić to pytanie, które już zostało rozstrzygnięte przez Sejm i dopisać inne. 

Logicznie rzecz biorąc  oczywiście, że tak należałoby postąpić. Rozsądek i przyzwoitość nakazywałyby również, żeby uzupełnić to referendum o te pytania, które dotyczą spraw podpisanych przez miliony ludzi w Polsce, domagających się innego rozstrzygnięcia niż to, co autorytarnie przeforsowała Platforma. 

Koniec końców może dobrze się stao, że nowa ordynacja przeszła... Chociaż w klubie PIS nie było jednomyslności. 9 poslów zagłosowało przeciw ...

Nie wchodźmy w niuanse. Natomiast jest faktem, że w kampanii wyborczej w niektórych sprawach takich jak kwestie podatków, czy prawa pracy - Platforma nagle zaczyna mówić ludzkim głosem, próbując przypodobac się wyborcom. Ale ci, którzy wiedzą jak wygląda prawda, jak wygląda historia - patrzą na to z dużą niechęcią, jako na obrzydliwą hipokryzję. I nie mają złudzeń, że rzeczywiste intencje i poglądy Platformy są zupełnie inne niż te gesty robione w kampanii wobec ludzi.

rozmawiała Anna Sarzyńska

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook