Jedynie prawda jest ciekawa


Śniadek: PO przemawia ludzkim głosem tylko w kampanii

10.07.2015

W kampanii wyborczej w niektórych sprawach takich jak kwestie podatków, czy prawa pracy - Platforma nagle zaczyna mówić ludzkim głosem, próbując przypodobać się wyborcom.

Stefczyk.Info: Sejm uchwalił dziś ordynację podatkową, która konsumuje jedno z pytań referendalnych postawionych przez prezydenta. Czy w tej sytuacji, pana zdaniem, referendum jest nadal zasadne?

Janusz Śniadek, PiS:
Mam wrażenie, że mamy do czynienia z takim chocholim tańcem. Próbuje się kokietować elektorat rozwiązaniami, które odbiegają zupełnie od dotychczasowej polityki tego rządu, od pewnej opresyjności państwa wobec obywatela. Takimi gestami, które są dziś podwójnie problematyczne w zderzeniu z pytaniem referendalnym. Moim zdaniem to, co dzisiaj zostało rozstrzygnięte czyni pytanie referendalne zupełnie bezprzedmiotowym i pokazuje śmeiszność tamtego gestu.

Może w tej sytuacji należałoby ponowić apel o zmianę treści referendum - żeby wykreślić to pytanie, które już zostało rozstrzygnięte przez Sejm i dopisać inne. 

Logicznie rzecz biorąc  oczywiście, że tak należałoby postąpić. Rozsądek i przyzwoitość nakazywałyby również, żeby uzupełnić to referendum o te pytania, które dotyczą spraw podpisanych przez miliony ludzi w Polsce, domagających się innego rozstrzygnięcia niż to, co autorytarnie przeforsowała Platforma. 

Koniec końców może dobrze się stao, że nowa ordynacja przeszła... Chociaż w klubie PIS nie było jednomyslności. 9 poslów zagłosowało przeciw ...

Nie wchodźmy w niuanse. Natomiast jest faktem, że w kampanii wyborczej w niektórych sprawach takich jak kwestie podatków, czy prawa pracy - Platforma nagle zaczyna mówić ludzkim głosem, próbując przypodobac się wyborcom. Ale ci, którzy wiedzą jak wygląda prawda, jak wygląda historia - patrzą na to z dużą niechęcią, jako na obrzydliwą hipokryzję. I nie mają złudzeń, że rzeczywiste intencje i poglądy Platformy są zupełnie inne niż te gesty robione w kampanii wobec ludzi.

rozmawiała Anna Sarzyńska

Warto poczytać

 1. 1270restauracjyjha 24.01.2018

  Prowokacja, czy głupota? Polskie dania z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

  Drut kolczasty, kwiaty i „polskie menu” – tak jedna z włoskich restauracji postanowiła uczcić obchodzony 27 stycznia Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

 2. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 3. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 4. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 5. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 6. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 7. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 8. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook