Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Śniadek: Platforma okazała służalczość wobec Niemiec

10.10.2015

Janusz Śniadek, były szef "Solidarności" i poseł PiS, komentuje problemy jakie poruszane są w kampanii wyborczej.

Janusz Śniadek, były szef "Solidarności" i poseł PiS, komentuje problemy jakie poruszane są w kampanii wyborczej.

"Dobra zmiana to dla Polski konieczność. Program Prawa i Sprawiedliwości jest zbieżny z programem prezydenta Andrzeja Dudy. Polacy dokonali wyboru, pokazując, jakich zmian oczekują." - powiedział

Śniadek przypomniał umowę jaką Andrzej Duda podpisał z "Solidarnością". Jej główne elementy to obniżenie wieku emerytalnego, walka z ubóstwem, zniesienie umów śmieciowych i podniesienie płacy minimalnej.

Były szef "Solidarności zwrócił też uwagę na problem fali imigrantów, która zalewa Europę i działania Ewy Kopacz, związane z tym kryzysem.

"Rząd Platformy, okazując służalczość wobec Niemiec, złamał uzgodnienia z Grupą Wyszehradzką, nie mając na to przyzwolenia społecznego. To pogłębia niepokój i poczucie zagrożenia. Wszyscy mamy w pamięci zbrodnie fanatyków z islamskiego kalifatu" - powiedział Śniadek w rozmowie z Arturem S. Górskim.

"Imigranci to niesłychanie realny problem i nie ma ucieczki od dyskusji publicznej na ten temat. Jednak prowadzona, wbrew oczekiwaniom Polaków i za cenę utraty popularności, polityka uległości wobec Niemiec zastanawia." - dodał.

Poseł PiS odniósł się też do problemu lekceważenia przez PO inicjatyw obywatelskich.

"W czasie autorytarnych rządów PO wszelkie inicjatywy obywatelskie w tak ważnych sprawach, jak wiek emerytalny, edukacja najmłodszych, ochrona polskiego majątku były torpedowane. Zdemolowano służbę zdrowia, która wbrew konstytucyjnej zasadzie równego dostępu dla wszystkich staje się dostępna tylko dla bogatych. Przez lata głos obywateli był lekceważony." - powiedział.

Platforma Obywatelska zmieniła swoje podejście do gospodarki. Przez lata mówiła językiem neoliberalnym, dziś skręciła w stronę retoryki prospołecznej.

"To, że PO zaczyna mówić innym językiem, jest szczytem hipokryzji. Ta partia próbuje zaprzeczać temu, co robiła od początku swego zaistnienia i przez osiem lat rządów." - skomentował Śniadek.

mly/solidarnosc.gda.pl

 [fot. wPolityce.pl]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook