Jedynie prawda jest ciekawa


Śniadek: Platforma bezczelnie stanowi kulawe prawo

27.08.2014

„Obecny rząd z rozmysłem toleruje bezradność prokuratur i sądów. Polska zaś to wielkie eldorado dla oszustów” pisze na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” poseł PiS Janusz Śniadek.

Polityk w swoim tekście przypomina wszystkie wypowiedzi premiera Donalda Tuska w którym polityk wypowiada się o aferach: Amber Gold i taśmowej – jako działaniach gdzie prawo nie zostało złamane.

„A jednak kolejne afery rozpływają się w powietrzu i kończą niczym. „Sorry, takie mamy prawo”, powiedziałaby pani wicepremier Elżbieta Bieńkowska. Dodajmy: „taki mamy wymiar sprawiedliwości.” - pisze były szef „Solidarności”.

Dodaje, że to wina rządu, który bez namysłu wprowadza ślepe przepisy:

„Takie kulawe prawo, pozostawiające swobodę interpretacji, z całą premedytacją i bezczelnością stanowi Platforma. Rząd z rozmysłem toleruje bezradność prokuratur i sądów. Polska zaś to wielkie eldorado dla oszustów” - pisze Śniadek.

Polityk podaje przykłady:

„Dzisiaj już zgodnie z prawem, bez szukania pozorów ekonomicznego uzasadnienia, można na przykład bezkarnie ustanawiać gigantyczne wynagrodzenia i odprawy dla członków władz spółek. Można też np. nieuczciwie transferować majątek do innych podmiotów bez specjalnego ryzyka.

MSP patronuje okradaniu ZUS u i budżetu” - czytamy w tekście.

Poseł PiS przytacza również złe działania KRRiT:

„Prezes telewizji publicznej z błogosławieństwem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwa Skarbu Państwa przystąpił do wdrażania „programu restrukturyzacji”, mającego przynieść TVP 15 mln zł oszczędności rocznie. Oszustwo polega na pozbawieniu znacznej części pracowników telewizji umów o pracę i zatrudnieniu ich na śmieciówkach” - czytamy.

GPC, lz

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook