Jedynie prawda jest ciekawa

Śniadek: Platforma bezczelnie stanowi kulawe prawo

27.08.2014

„Obecny rząd z rozmysłem toleruje bezradność prokuratur i sądów. Polska zaś to wielkie eldorado dla oszustów” pisze na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” poseł PiS Janusz Śniadek.

Polityk w swoim tekście przypomina wszystkie wypowiedzi premiera Donalda Tuska w którym polityk wypowiada się o aferach: Amber Gold i taśmowej – jako działaniach gdzie prawo nie zostało złamane.

„A jednak kolejne afery rozpływają się w powietrzu i kończą niczym. „Sorry, takie mamy prawo”, powiedziałaby pani wicepremier Elżbieta Bieńkowska. Dodajmy: „taki mamy wymiar sprawiedliwości.” - pisze były szef „Solidarności”.

Dodaje, że to wina rządu, który bez namysłu wprowadza ślepe przepisy:

„Takie kulawe prawo, pozostawiające swobodę interpretacji, z całą premedytacją i bezczelnością stanowi Platforma. Rząd z rozmysłem toleruje bezradność prokuratur i sądów. Polska zaś to wielkie eldorado dla oszustów” - pisze Śniadek.

Polityk podaje przykłady:

„Dzisiaj już zgodnie z prawem, bez szukania pozorów ekonomicznego uzasadnienia, można na przykład bezkarnie ustanawiać gigantyczne wynagrodzenia i odprawy dla członków władz spółek. Można też np. nieuczciwie transferować majątek do innych podmiotów bez specjalnego ryzyka.

MSP patronuje okradaniu ZUS u i budżetu” - czytamy w tekście.

Poseł PiS przytacza również złe działania KRRiT:

„Prezes telewizji publicznej z błogosławieństwem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwa Skarbu Państwa przystąpił do wdrażania „programu restrukturyzacji”, mającego przynieść TVP 15 mln zł oszczędności rocznie. Oszustwo polega na pozbawieniu znacznej części pracowników telewizji umów o pracę i zatrudnieniu ich na śmieciówkach” - czytamy.

GPC, lz

[fot: youtube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook