Jedynie prawda jest ciekawa

Śniadek: Platforma bezczelnie stanowi kulawe prawo

27.08.2014

„Obecny rząd z rozmysłem toleruje bezradność prokuratur i sądów. Polska zaś to wielkie eldorado dla oszustów” pisze na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” poseł PiS Janusz Śniadek.

Polityk w swoim tekście przypomina wszystkie wypowiedzi premiera Donalda Tuska w którym polityk wypowiada się o aferach: Amber Gold i taśmowej – jako działaniach gdzie prawo nie zostało złamane.

„A jednak kolejne afery rozpływają się w powietrzu i kończą niczym. „Sorry, takie mamy prawo”, powiedziałaby pani wicepremier Elżbieta Bieńkowska. Dodajmy: „taki mamy wymiar sprawiedliwości.” - pisze były szef „Solidarności”.

Dodaje, że to wina rządu, który bez namysłu wprowadza ślepe przepisy:

„Takie kulawe prawo, pozostawiające swobodę interpretacji, z całą premedytacją i bezczelnością stanowi Platforma. Rząd z rozmysłem toleruje bezradność prokuratur i sądów. Polska zaś to wielkie eldorado dla oszustów” - pisze Śniadek.

Polityk podaje przykłady:

„Dzisiaj już zgodnie z prawem, bez szukania pozorów ekonomicznego uzasadnienia, można na przykład bezkarnie ustanawiać gigantyczne wynagrodzenia i odprawy dla członków władz spółek. Można też np. nieuczciwie transferować majątek do innych podmiotów bez specjalnego ryzyka.

MSP patronuje okradaniu ZUS u i budżetu” - czytamy w tekście.

Poseł PiS przytacza również złe działania KRRiT:

„Prezes telewizji publicznej z błogosławieństwem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwa Skarbu Państwa przystąpił do wdrażania „programu restrukturyzacji”, mającego przynieść TVP 15 mln zł oszczędności rocznie. Oszustwo polega na pozbawieniu znacznej części pracowników telewizji umów o pracę i zatrudnieniu ich na śmieciówkach” - czytamy.

GPC, lz

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook