Jedynie prawda jest ciekawa


Smoleńsk od Kijowa blisko, ukraińska władza "aluzju poniała"

16.12.2013

Próba odbyła się jeszcze w Gruzji. Strzelano do polskiego prezydenta, a w Polsce rozległ się rechot...znaczy można...

Nie wiem, czy w Smoleńsku był zamach, nie mam na to żadnych dowodów. A jeśli był, to nie wiem, czy zrobili go smoleńscy gospodarze, czy może kto inny. Jakaś dziwna, nieprzeszkolona ekipa z walizeczkami naprawiała przecież tupolewa w Warszawie, na dzień przed katastrofą. I nikt jej nie nadzorował.

Ale wiem, ze hipoteza zamachu jest bardzo prawdopodobna i nie zgadzam się z redaktorem Lisickim, który napisał na łamach „Do rzeczy”, że hipoteza zamachu w Smoleńsku jest najmniej prawdopodobna, a pogląd swój uzasadniał tak między innymi:

„...Naprawdę nie bardzo wiem, jak można sądzić, że prezydent, który nie był w stanie zapewnić sobie własnego samolotu, którym miałby dolecieć na szczyt do Brukseli, miał być traktowany przez Rosjan jako tak wielkie zagrożenie dla ich interesów, by posunęli się do zbrodni. W ogóle można mieć wątpliwości co do tej polskiej potęgi i kluczowej roli. To, że na krótko staliśmy się samodzielnym graczem, było skutkiem nieprawdopodobnej wręcz woli Lecha Kaczyńskiego; stało się to niejako wbrew faktycznej słabości państwa i niewydolności jego struktur....

… Rosjanie mogli nie lubić śp. prezydenta, ale w sytuacji politycznej w 2010 r. nie stanowił on dla nich poważnego zagrożenia. ...

Redaktor Lisicki odkrył rzecz niebywałą – Polska nie stanowiła dla Rosji zagrożenia!

To się rzeczywiście obudził, bo od czterystu lat Polska nie stanowi dla Rosji żadnego zagrożenia. Wiadomo, ze nie pomaszeruje na Moskwę, Kaliningrad czy Woroneż. Może jej co najwyżej przeszkadzać o tyle, że nie zawsze pozwala się pobić, jak to było w przypadku Piłsudskiego. Czasem podbita, próbuje się, jak 150 lat temu, wyzwolić. I czasem też może jej pomieszać szyki w budowie imperialnej polityki. To ostatnie Lech Kaczyński zrobił w Gruzji.

Od czterystu lat Polska nie jest w stanie pobić rosyjskiego niedźwiedzia, może mu najwyżej nadepnąć na odcisk. I Prezydent Lech Kaczyński nadepnął mu na odcisk na południowej, kaukaskiej łapie. Nadepnął dotkliwie, do tego stopnia, że niedźwiedź musiał tę łapę cofnąć (dziś Gruzja jest już stowarzyszona z UE).

I to już mógł być dla niedźwiedzia motyw, żeby się odwinąć...

Niedźwiedź ma tez łapę wyciągniętą w ukraińską stronę. Tę łapę trzyma mocno i jej nie cofa.

Naród ukraiński chciałby się spod niej wyrwać, ale politycy ukraińscy bardzo się tej łapy boją. Smoleńsk nie jest daleko od Kijowa, a prezydent Janukowycz też lata samolotami...

Ale co ma z tym wspólnego zamach na polskiego prezydenta?

To akurat Paweł Lisicki zauważa sam – bo Polska pod rządami Tuska jest bardzo słaba. Jest tak słaba, ze można jej skakać po głowie i bezkarnie nabijać dowolne guzy.

Jeśli teoretycznie była w Rosji chęć zamachu, ku przestrodze, żeby Ukraina nie fikała, to Polska nadawała się do tego najlepiej.

Próba odbyła się jeszcze w Gruzji. Strzelano do polskiego prezydenta, a w Polsce w odpowiedzi rozległ się rechot ówczesnego marszałka Sejmu. I już było wiadomo, że obecna polska władza władza palcem nie kiwnie w obronie polskiego prezydenta i ani nie zapewni mu bezpieczeństwa, ani tez nic nie zrobi, jeśli coś mu się stanie. Można więc było snuć dalsze plany...

Tak, ta polska władza gwarantowała bezkarność ewentualnego zamachu. Ta władza nie zwróciła się do NATO ani do żadnej innej organizacji międzynarodowej.. Ta władza nie chciała i nie chce do dziś ani śledztwa, ani wraku, ani czarnych skrzynek, ani sekcji zwłok ofiar. Ta władza nie chciała i nie chce od Rosji niczego, a wersję mgły i błędu pilotów przyjęła bez szemrania po kwadransie, gdy jeszcze straż pożarna nie dotarła na miejscu katastrofy.

Tej władzy wtórował chór i orkiestra wujów – dziękujemy ci Moskwo! Dziękujemy ci, premierze Putin!

W tym samym czasie w Moskwie, bez żadnego nadzoru, pakowano pomylone ciała ofiar do plombowanych trumien i dokładano do nich stare szmaty...

Ta polska władza da się dzisiaj pochlastać i posiekać za wiarę w święte księgi Anodiny i że katastrofę spowodowali polscy piloci i polscy pasażerowie, a kto w to wątpi, te jest pisowskim oszołomem.

Nie twierdzę, że tak było, ale tak mogło być - jeśli jakieś siły w Rosji wpadły na pomysł ostrzeżenia Ukrainy, to nie było lepszego i bardziej spektakularnego sposobu, niż uderzenie w polskiego prezydenta.

I żeby wszyscy wokoło domyślali się, że to był zamach (bo przecież po to był, żeby się domyślali, inaczej nie miał sensu), tylko Polska żeby siedziała cicho, jak mysz pod niedźwiedzią łapą.

To akurat rząd Tuska gwarantował znakomicie i w pełni zrealizował pokładane w nim nadzieje.

Polska władza niczego nie rozumie, albo udaje, że nie rozumie, natomiast ukraińska władza „aluzju poniała” . I dlatego Ukraina, choć chciała być w Unii Europejskiej, to nie jest i nie będzie. Nikt niedźwiedziowi nie nadepnie już na łapę. Niech tam naród protestuje na Majdanie, a władza już wie, że lepiej robić z Moskwą oligarchiczne interesy, niż … gdzieś polecieć i wszystko się zmieni... Nie wiem, czy w Smoleńsku był zamach, a jeśli był, to czy rosyjskie słuzby, czy może kto inny go wykonał. Ale nie mam wątpliwości, że to w Smoleńsku Rosja zapewniła sobie trwałą kontrolę nad Ukrainą.

Wart był kiedyś Paryż mszy, to czemu Kijów nie byłby wart zamachu?

Zwłaszcza takiego zamachu, za który obecna polska władza oraz wspierający ją lemingrad da się pokroić, że go nie było...

Janusz Wojciechowski

europoseł PiS

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

[fot: CCWikimedia]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook