Jedynie prawda jest ciekawa


„Smoła” Smoliński: Wreszcie będzie więcej biało-czerwonej

17.08.2015

„Czekałem na takiego prezydenta. Było dwóch, na których czekałem - jeden zginął w katastrofie, a teraz mam prezydenta, na którego stawiałem, liczyłem i któremu wierzę – podkreśla w rozmowie z portalem wPolityce.pl Norbert „Smoła” Smoliński, lider zespołu Contra Mundum.

W niedzielę, w stolicy podczas koncertu tego zespołu z okazji 95. rocznicy Bitwy Warszawskiej pojawił się Prezydent Andrzej Duda.

- Myślę, że teraz w momencie przemian, kiedy mamy prezydenta takiego, jaki powinien być, kiedy - miejmy nadzieję - dojdzie do zmiany po jesiennych wyborach, będzie po prostu więcej biało-czerwonej. Być może przycichnie trochę to wieczne ujadanie czerwonych przeciwników - ludzi, którzy zawdzięczają dużo poprzedniemu systemowi i muszą mu być wdzięczni do końca – wyjaśnia lider zespołu.

- Polacy stoją po jednej stronie. Ludzie, którym sprawa Polski jest obca, albo są wręcz jej przeciwni - są przeciwni pamięci, historii, prawdzie - to nie są do końca Polacy. Naród bez tożsamości, bez przeszłości, bez chęci poznawania wiedzy o swoich przodkach, o bohaterach, dzięki którym możemy mówić po polsku, a nie po niemiecku czy po rosyjsku, byłby niczym – dodaje Norbert „Smoła” Smoliński, który przypomina jednocześnie jak czuł się kiedy prezydentem był Komorowski.

- Były czekoladowe orły, ładnie wyprasowane kotyliony, a nie było wejścia w głąb - do tych barykad, do tych chłopców z lasu, Żołnierzy Wyklętych, do AK-owców, którzy nie mieli kotylionów, tylko brudne, osmalone sadzą opaski, nie było ukłonu w stronę powstańców wielkopolskich, styczniowych, listopadowych i warszawskich oczywiście. Może skończą się wreszcie - moim zdaniem zupełnie niepotrzebne i nie na miejscu - dyskusje tych, którzy są bardziej przeciw i mniej przeciw powstaniu. Nie widziałem ostatnio w mediach, żeby zaproszono kogoś, kto mówiłby, że powstanie było potrzebne. Odbierało się przez te lata cześć, szacunek i pamięć tym, którym się one należą. Teraz mamy nowego prezydenta. Tłumaczenie lewej strony, że wybrała go tylko połowa, niewiele zmienia. To „aż” połowa i ci ludzie mają prawo do wiary w zmiany. Ja również należę do tej połowy – wyjaśnił lider zespołu Contra Mundum.

- Jestem wychowany w rodzinie katolickiej i antykomunistycznej, dla mnie Bóg, Honor, Ojczyzna znaczą bardzo dużo i myślę, że te trzy hasła wrócą wreszcie na swoje odpowiednie miejsce – dodał.

Cały wywiad na portalu wPolityce.pl.

mmil/wPolityce.pl

[Fot. Fot. A. Rakowska]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook