Jedynie prawda jest ciekawa

Smirnow: Tusk będzie chciał sterować PO

04.09.2014

„Donald Tusk będzie sterował partią z tylnego siedzenia” – uważa były polityk PO poseł niezrzeszony Andrzej Smirnow. W TV Republika wskazał, że wybór Ewy Kopacz na stanowisko premiera zapewnia Tuskowi kontynuację.

„W Platformie oczywiście istnieją liczne frakcje, ale przede wszystkim należy zwrócić uwagę na podział między ludzi Donalda Tuska oraz tych bardziej oddanych Grzegorzowi Schetynie” – mówił Smirnow. Wskazał, że statut tej partii był instrumentem, i był zmieniany w taki sposób, aby zapewnić władzę Donaldowi Tuskowi. „Założenia Platformy już dawno przestały istnieć, przede wszystkim to nie jest już partia obywatelska. Potwierdzają to właśnie zmiany w statucie tej partii” – podkreślał poseł.

W jego ocenie są lepsze kandydatury na premiera niż Ewa Kopacz. „Jednak chodzi o to, że ta polityk zapewnia Tuskowi kontynuację” – zauważył Andrzej Smirnow. Poseł podkreślał, że właśnie o to toczy się teraz rozgrywka.

Jego zdaniem w Platformie może dojść do ostrej rywalizacji. „Osoby związane z Donaldem Tuskiem w PO zrobią wszystko, aby nie dopuścić bliżej władzy partii Grzegorza Schetyny” – ocenił. Dodał, że Donald Tusk z pewnością będzie sterował partią z tylnego siedzenia. „Wydaje się, że chodzi o zachowanie PO na czas jego europejskiej „misji”, jednak nie sądzę, czy ten plan jest możliwy” – skwitował poseł Andrzej Smirnow.

ez
[Fot. PAP/Paweł Supernak]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook