Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Smirnow: Tusk będzie chciał sterować PO

04.09.2014

„Donald Tusk będzie sterował partią z tylnego siedzenia” – uważa były polityk PO poseł niezrzeszony Andrzej Smirnow. W TV Republika wskazał, że wybór Ewy Kopacz na stanowisko premiera zapewnia Tuskowi kontynuację.

„W Platformie oczywiście istnieją liczne frakcje, ale przede wszystkim należy zwrócić uwagę na podział między ludzi Donalda Tuska oraz tych bardziej oddanych Grzegorzowi Schetynie” – mówił Smirnow. Wskazał, że statut tej partii był instrumentem, i był zmieniany w taki sposób, aby zapewnić władzę Donaldowi Tuskowi. „Założenia Platformy już dawno przestały istnieć, przede wszystkim to nie jest już partia obywatelska. Potwierdzają to właśnie zmiany w statucie tej partii” – podkreślał poseł.

W jego ocenie są lepsze kandydatury na premiera niż Ewa Kopacz. „Jednak chodzi o to, że ta polityk zapewnia Tuskowi kontynuację” – zauważył Andrzej Smirnow. Poseł podkreślał, że właśnie o to toczy się teraz rozgrywka.

Jego zdaniem w Platformie może dojść do ostrej rywalizacji. „Osoby związane z Donaldem Tuskiem w PO zrobią wszystko, aby nie dopuścić bliżej władzy partii Grzegorza Schetyny” – ocenił. Dodał, że Donald Tusk z pewnością będzie sterował partią z tylnego siedzenia. „Wydaje się, że chodzi o zachowanie PO na czas jego europejskiej „misji”, jednak nie sądzę, czy ten plan jest możliwy” – skwitował poseł Andrzej Smirnow.

ez
[Fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. jakuxx 27.03.2017

  Jakubiak: 500+ nie wystarczy

  PiS trwa ciągle w tym samym, co PO narozrabiała. Projekt Mieszkanie + jest ok, ale podstawą jest poprawić byt ekonomiczny Polaków, 500+ tego nie załatwi- stwierdził Marek Jakubiak z Kukiz'15.

 2. 27.03.2017

  Prof. Cenckiewicz: Edward Mazur miał wielki chór obrońców

  "Służby specjalne III RP dobrze wiedziały, że Edward Mazur był zarejestrowanym agentem SB; do końca go chroniły, nie ujawniając tej informacji".

 3. duyyt 27.03.2017

  Kompromitacja "Newsweeka": Dudowie modlili się z dziećmi

  Dla dziennikarki pisma Tomasza Lisa jest ona jedynie pretekstem do ataków na państwa Janinę Milewską-Dudę i Jana Tadeusza Dudę.

 4. szymas 27.03.2017

  Szymański: Wybór Tuska ma istotną wadę polityczną

  Wiceminister spraw zagranicznych podkreślił, że przy wyborze szefa Rady Europejskiej jest wiele znaków zapytania.

 5. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 6. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 7. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 8. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook