Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: "Zaprotestujmy przeciwko Putinowi!"

21.08.2014

Grupa prorosyjskich hakerów „CyberBerkut” zablokowała serwis „NIEZŁOMNYCH”. To tylko wskazuje, że nasza krytyka tow. płk KGB Władimira Putina i stosowanych przez agresora metod zaimplementowanych z mechanizmów działania ZSRR i III Rzeszy spowodowały rosyjską, nerwową i dziecinną reakcję.

Bez wątpliwości trzeba przyjąć, że państwa totalitarne były dalekie od formalnego wypowiadania wojny. Skoro Rosja – kraj niedemokratyczny – wysyła sprzęt wojskowy i terrorystów na terytorium Ukrainy, anektuje część jej terytorium to faktycznie prowadzi wojnę. Koniec i kropka!

W każdym razie w związku z postawą Federacji Rosyjskiej trzeba pilnie zreformować Organizację Narodów Zjednoczonych. Forum powołane do dbania o światowy pokój i pokojowe rozwiązywanie konfliktów nie może zapewniać obecnie Rosji bezkarności dla jej militarnych działań. Grupa państw członkowskich ONZ w ramach głosowania na Zgromadzeniu Ogólnym powinna wprowadzić możliwość zawieszenia państwa członkowskiego jeśli te łamie cele i zasady. Inaczej powiela się niemoc przedwojennej Ligi Narodów.

Skoro Rosja nie przyznaje się do dostarczania broni i terrorystów na terytorium Ukrainy to czas przypomnieć, że ZSRR została usunięta w grudniu 1939 roku z Ligi Narodów. Światowa opinia publiczna mogła wówczas choć sobie wyrobić zdanie na temat „pokojowego charakteru Rosji Radzieckiej”. Dziś wobec konstrukcji Rady Bezpieczeństwa ONZ jasny sygnał dotyczący agresji Rosji na Ukrainę jest niemożliwy.

Sankcje nakładane na Federację Rosyjską powinny dotyczyć bezpośrednio Władimira Putina z określeniem go jako „persona non grata” na czele. Dla Unii Europejskiej powinno się stać jasnym, że tylko przyspieszenie inwestycji w uniezależnienie się od paliw sprowadzanych z Rosji może zawrócić to państwo z drogi do pełnego systemu totalitarnego. W każdym razie każde demokratyczne państwo może sprzedać Ukrainie za symboliczną 1 hrywnę sprzęt wojskowy tak, aby pomóc Ukraińcom w ich walce z terrorystami o integralność jej terytorium.

Wszystkich „zwykłych Kowalskich”, kibiców - przeciwników polityki Federacji Rosyjskiej, nakłaniam do tego aby 1 września 2014 r. w czasie pierwszego meczu reprezentacji Rosji w czasie Mistrzostw Świata Siatkarzy przynieśli na gdański stadion banery (np. zadrukowane kartki) z napisem „PUTIN - HANDS OFF UKRAINE!” oraz niebiesko-żółte kotyliony.

Doskonale się składa, że w rocznicę wybuchu wojny światowej, ataku na Westerplatte każdy Polak, który kupił bilet na ten mecz może medialnie pomóc Ukrainie! Warto dodać, że od 17 września 1939 r. ZSRR w sojuszu z III Rzeszą realizował swoją agresywną politykę podbojów militarnych wciągając świat w konflikt, który kosztował miliony niewinnych istnień ludzkich.

Adam Słomka, Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI, poseł na Sejm RP (1991-2001)


Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook