Jedynie prawda jest ciekawa

Słomka: "Zaprotestujmy przeciwko Putinowi!"

21.08.2014

Grupa prorosyjskich hakerów „CyberBerkut” zablokowała serwis „NIEZŁOMNYCH”. To tylko wskazuje, że nasza krytyka tow. płk KGB Władimira Putina i stosowanych przez agresora metod zaimplementowanych z mechanizmów działania ZSRR i III Rzeszy spowodowały rosyjską, nerwową i dziecinną reakcję.

Bez wątpliwości trzeba przyjąć, że państwa totalitarne były dalekie od formalnego wypowiadania wojny. Skoro Rosja – kraj niedemokratyczny – wysyła sprzęt wojskowy i terrorystów na terytorium Ukrainy, anektuje część jej terytorium to faktycznie prowadzi wojnę. Koniec i kropka!

W każdym razie w związku z postawą Federacji Rosyjskiej trzeba pilnie zreformować Organizację Narodów Zjednoczonych. Forum powołane do dbania o światowy pokój i pokojowe rozwiązywanie konfliktów nie może zapewniać obecnie Rosji bezkarności dla jej militarnych działań. Grupa państw członkowskich ONZ w ramach głosowania na Zgromadzeniu Ogólnym powinna wprowadzić możliwość zawieszenia państwa członkowskiego jeśli te łamie cele i zasady. Inaczej powiela się niemoc przedwojennej Ligi Narodów.

Skoro Rosja nie przyznaje się do dostarczania broni i terrorystów na terytorium Ukrainy to czas przypomnieć, że ZSRR została usunięta w grudniu 1939 roku z Ligi Narodów. Światowa opinia publiczna mogła wówczas choć sobie wyrobić zdanie na temat „pokojowego charakteru Rosji Radzieckiej”. Dziś wobec konstrukcji Rady Bezpieczeństwa ONZ jasny sygnał dotyczący agresji Rosji na Ukrainę jest niemożliwy.

Sankcje nakładane na Federację Rosyjską powinny dotyczyć bezpośrednio Władimira Putina z określeniem go jako „persona non grata” na czele. Dla Unii Europejskiej powinno się stać jasnym, że tylko przyspieszenie inwestycji w uniezależnienie się od paliw sprowadzanych z Rosji może zawrócić to państwo z drogi do pełnego systemu totalitarnego. W każdym razie każde demokratyczne państwo może sprzedać Ukrainie za symboliczną 1 hrywnę sprzęt wojskowy tak, aby pomóc Ukraińcom w ich walce z terrorystami o integralność jej terytorium.

Wszystkich „zwykłych Kowalskich”, kibiców - przeciwników polityki Federacji Rosyjskiej, nakłaniam do tego aby 1 września 2014 r. w czasie pierwszego meczu reprezentacji Rosji w czasie Mistrzostw Świata Siatkarzy przynieśli na gdański stadion banery (np. zadrukowane kartki) z napisem „PUTIN - HANDS OFF UKRAINE!” oraz niebiesko-żółte kotyliony.

Doskonale się składa, że w rocznicę wybuchu wojny światowej, ataku na Westerplatte każdy Polak, który kupił bilet na ten mecz może medialnie pomóc Ukrainie! Warto dodać, że od 17 września 1939 r. ZSRR w sojuszu z III Rzeszą realizował swoją agresywną politykę podbojów militarnych wciągając świat w konflikt, który kosztował miliony niewinnych istnień ludzkich.

Adam Słomka, Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI, poseł na Sejm RP (1991-2001)


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook