Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: "Zaprotestujmy przeciwko Putinowi!"

21.08.2014

Grupa prorosyjskich hakerów „CyberBerkut” zablokowała serwis „NIEZŁOMNYCH”. To tylko wskazuje, że nasza krytyka tow. płk KGB Władimira Putina i stosowanych przez agresora metod zaimplementowanych z mechanizmów działania ZSRR i III Rzeszy spowodowały rosyjską, nerwową i dziecinną reakcję.

Bez wątpliwości trzeba przyjąć, że państwa totalitarne były dalekie od formalnego wypowiadania wojny. Skoro Rosja – kraj niedemokratyczny – wysyła sprzęt wojskowy i terrorystów na terytorium Ukrainy, anektuje część jej terytorium to faktycznie prowadzi wojnę. Koniec i kropka!

W każdym razie w związku z postawą Federacji Rosyjskiej trzeba pilnie zreformować Organizację Narodów Zjednoczonych. Forum powołane do dbania o światowy pokój i pokojowe rozwiązywanie konfliktów nie może zapewniać obecnie Rosji bezkarności dla jej militarnych działań. Grupa państw członkowskich ONZ w ramach głosowania na Zgromadzeniu Ogólnym powinna wprowadzić możliwość zawieszenia państwa członkowskiego jeśli te łamie cele i zasady. Inaczej powiela się niemoc przedwojennej Ligi Narodów.

Skoro Rosja nie przyznaje się do dostarczania broni i terrorystów na terytorium Ukrainy to czas przypomnieć, że ZSRR została usunięta w grudniu 1939 roku z Ligi Narodów. Światowa opinia publiczna mogła wówczas choć sobie wyrobić zdanie na temat „pokojowego charakteru Rosji Radzieckiej”. Dziś wobec konstrukcji Rady Bezpieczeństwa ONZ jasny sygnał dotyczący agresji Rosji na Ukrainę jest niemożliwy.

Sankcje nakładane na Federację Rosyjską powinny dotyczyć bezpośrednio Władimira Putina z określeniem go jako „persona non grata” na czele. Dla Unii Europejskiej powinno się stać jasnym, że tylko przyspieszenie inwestycji w uniezależnienie się od paliw sprowadzanych z Rosji może zawrócić to państwo z drogi do pełnego systemu totalitarnego. W każdym razie każde demokratyczne państwo może sprzedać Ukrainie za symboliczną 1 hrywnę sprzęt wojskowy tak, aby pomóc Ukraińcom w ich walce z terrorystami o integralność jej terytorium.

Wszystkich „zwykłych Kowalskich”, kibiców - przeciwników polityki Federacji Rosyjskiej, nakłaniam do tego aby 1 września 2014 r. w czasie pierwszego meczu reprezentacji Rosji w czasie Mistrzostw Świata Siatkarzy przynieśli na gdański stadion banery (np. zadrukowane kartki) z napisem „PUTIN - HANDS OFF UKRAINE!” oraz niebiesko-żółte kotyliony.

Doskonale się składa, że w rocznicę wybuchu wojny światowej, ataku na Westerplatte każdy Polak, który kupił bilet na ten mecz może medialnie pomóc Ukrainie! Warto dodać, że od 17 września 1939 r. ZSRR w sojuszu z III Rzeszą realizował swoją agresywną politykę podbojów militarnych wciągając świat w konflikt, który kosztował miliony niewinnych istnień ludzkich.

Adam Słomka, Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI, poseł na Sejm RP (1991-2001)


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook