Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: Tomaszewski jak arbuz

29.07.2014

24 maja 2012 r. na moim blogu jasno i negatywnie odniosłem się do postawy posła Jana Tomaszewskiego w czasie programu "Kropka nad i" na antenie TVN24 z udziałem innego posła, byłego piłkarza Cezarego Kucharskiego, który zarzucił Tomaszewskiemu, że w latach 80. ubiegłego wieku należał do Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego (PRON) - organizacji, która popierała gen. Wojciecha Jaruzelskiego oraz decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego.

- Nie zmieniłem swoich poglądów. Mam te same. Do tej pory nikt mi nie wytłumaczył, co by było jakby wojska radzieckie wkroczyły – wówczas skonkludował Tomaszewski. Oświadczył także, że nie jest "ani patriotą-idiotą, ani nacjonalistą". - Wolę z naszymi Polakami przegrać niż z innymi wygrać. (...) Oni mi wierzą - dodał.

Niedawno zaapelowałem w liście otwartym do prezesa FIFA Seppa Blattera o rezygnację z organizacji XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku na terenie Rosji. W podobnym tonie wypowiedział się wicepremier Wielkiej Brytanii Nick Clegg. Brytyjski polityk sugeruje odebranie Rosji statusu w ramach zaostrzenia sankcji za zestrzelenie lotu Malaysia Airlines MH17. - W chwili obecnej to jest nie do pomyślenia. Żeby turniej mógłby odbyć się w kraju obwinianym przez Zachód za dostawy broni do separatystycznych rebeliantów oskarżonych o spowodowanie śmierci 298 pasażerów – powiedział Clegg.

Tymczasem działacz PRON, głoszący poparcie dla wprowadzenia nielegalnego stanu wojennego, poseł Jan Tomaszewski stanął dziś w obronie polityki Putina. Takie stanowisko w sprawie jego postawy zajął prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP. - Każdy, kto wypowiada się w ten sposób, jest antypolski. (…) Kogoś, kto w tym momencie staje po stronie Putina, nie chce poprzeć uzasadnionego postulatu, żeby zbojkotować mistrzostwa świata w piłce nożnej, działa przeciwko najbardziej elementarnym interesom. O jego obecności w klubie PiS nie ma mowy — podkreślił szef Prawa i Sprawiedliwości.

Trzeba się zastanowić czy lansowanie celebrytów z lat PRL i przygarniane ich na listy wyborcze lub „doklejanie” do obozu tzw. prawicy ma jakiś sens. Inny znany piłkarz z czasów PRL Grzegorz Lato przynajmniej sprawował mandat senatora RP z listy postkomunistów. Co Tomaszewski ze swoimi poglądami robił w PiS? Ano wprowadzał zamęt, a tymczasem zawsze miał wiele wspólnego ze znanym antykomunistycznym powiedzeniem – był jak arbuz - z wierzchu zielony, a w środku czerwony. Po prostu!

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,

poseł na Sejm RP (1991-2001) 

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook