Jedynie prawda jest ciekawa

Słomka: Tomaszewski jak arbuz

29.07.2014

24 maja 2012 r. na moim blogu jasno i negatywnie odniosłem się do postawy posła Jana Tomaszewskiego w czasie programu "Kropka nad i" na antenie TVN24 z udziałem innego posła, byłego piłkarza Cezarego Kucharskiego, który zarzucił Tomaszewskiemu, że w latach 80. ubiegłego wieku należał do Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego (PRON) - organizacji, która popierała gen. Wojciecha Jaruzelskiego oraz decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego.

- Nie zmieniłem swoich poglądów. Mam te same. Do tej pory nikt mi nie wytłumaczył, co by było jakby wojska radzieckie wkroczyły – wówczas skonkludował Tomaszewski. Oświadczył także, że nie jest "ani patriotą-idiotą, ani nacjonalistą". - Wolę z naszymi Polakami przegrać niż z innymi wygrać. (...) Oni mi wierzą - dodał.

Niedawno zaapelowałem w liście otwartym do prezesa FIFA Seppa Blattera o rezygnację z organizacji XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku na terenie Rosji. W podobnym tonie wypowiedział się wicepremier Wielkiej Brytanii Nick Clegg. Brytyjski polityk sugeruje odebranie Rosji statusu w ramach zaostrzenia sankcji za zestrzelenie lotu Malaysia Airlines MH17. - W chwili obecnej to jest nie do pomyślenia. Żeby turniej mógłby odbyć się w kraju obwinianym przez Zachód za dostawy broni do separatystycznych rebeliantów oskarżonych o spowodowanie śmierci 298 pasażerów – powiedział Clegg.

Tymczasem działacz PRON, głoszący poparcie dla wprowadzenia nielegalnego stanu wojennego, poseł Jan Tomaszewski stanął dziś w obronie polityki Putina. Takie stanowisko w sprawie jego postawy zajął prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP. - Każdy, kto wypowiada się w ten sposób, jest antypolski. (…) Kogoś, kto w tym momencie staje po stronie Putina, nie chce poprzeć uzasadnionego postulatu, żeby zbojkotować mistrzostwa świata w piłce nożnej, działa przeciwko najbardziej elementarnym interesom. O jego obecności w klubie PiS nie ma mowy — podkreślił szef Prawa i Sprawiedliwości.

Trzeba się zastanowić czy lansowanie celebrytów z lat PRL i przygarniane ich na listy wyborcze lub „doklejanie” do obozu tzw. prawicy ma jakiś sens. Inny znany piłkarz z czasów PRL Grzegorz Lato przynajmniej sprawował mandat senatora RP z listy postkomunistów. Co Tomaszewski ze swoimi poglądami robił w PiS? Ano wprowadzał zamęt, a tymczasem zawsze miał wiele wspólnego ze znanym antykomunistycznym powiedzeniem – był jak arbuz - z wierzchu zielony, a w środku czerwony. Po prostu!

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,

poseł na Sejm RP (1991-2001) 

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook