Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: Tomaszewski jak arbuz

29.07.2014

24 maja 2012 r. na moim blogu jasno i negatywnie odniosłem się do postawy posła Jana Tomaszewskiego w czasie programu "Kropka nad i" na antenie TVN24 z udziałem innego posła, byłego piłkarza Cezarego Kucharskiego, który zarzucił Tomaszewskiemu, że w latach 80. ubiegłego wieku należał do Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego (PRON) - organizacji, która popierała gen. Wojciecha Jaruzelskiego oraz decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego.

- Nie zmieniłem swoich poglądów. Mam te same. Do tej pory nikt mi nie wytłumaczył, co by było jakby wojska radzieckie wkroczyły – wówczas skonkludował Tomaszewski. Oświadczył także, że nie jest "ani patriotą-idiotą, ani nacjonalistą". - Wolę z naszymi Polakami przegrać niż z innymi wygrać. (...) Oni mi wierzą - dodał.

Niedawno zaapelowałem w liście otwartym do prezesa FIFA Seppa Blattera o rezygnację z organizacji XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku na terenie Rosji. W podobnym tonie wypowiedział się wicepremier Wielkiej Brytanii Nick Clegg. Brytyjski polityk sugeruje odebranie Rosji statusu w ramach zaostrzenia sankcji za zestrzelenie lotu Malaysia Airlines MH17. - W chwili obecnej to jest nie do pomyślenia. Żeby turniej mógłby odbyć się w kraju obwinianym przez Zachód za dostawy broni do separatystycznych rebeliantów oskarżonych o spowodowanie śmierci 298 pasażerów – powiedział Clegg.

Tymczasem działacz PRON, głoszący poparcie dla wprowadzenia nielegalnego stanu wojennego, poseł Jan Tomaszewski stanął dziś w obronie polityki Putina. Takie stanowisko w sprawie jego postawy zajął prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP. - Każdy, kto wypowiada się w ten sposób, jest antypolski. (…) Kogoś, kto w tym momencie staje po stronie Putina, nie chce poprzeć uzasadnionego postulatu, żeby zbojkotować mistrzostwa świata w piłce nożnej, działa przeciwko najbardziej elementarnym interesom. O jego obecności w klubie PiS nie ma mowy — podkreślił szef Prawa i Sprawiedliwości.

Trzeba się zastanowić czy lansowanie celebrytów z lat PRL i przygarniane ich na listy wyborcze lub „doklejanie” do obozu tzw. prawicy ma jakiś sens. Inny znany piłkarz z czasów PRL Grzegorz Lato przynajmniej sprawował mandat senatora RP z listy postkomunistów. Co Tomaszewski ze swoimi poglądami robił w PiS? Ano wprowadzał zamęt, a tymczasem zawsze miał wiele wspólnego ze znanym antykomunistycznym powiedzeniem – był jak arbuz - z wierzchu zielony, a w środku czerwony. Po prostu!

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,

poseł na Sejm RP (1991-2001) 

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook