Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: Titanic Palikota i komuniści znowu razem

26.09.2014

Twój Ruch Palikota zakończył swoją klubową drogę parlamentarną. Warto przypomnieć sobie radosną twarz Jerzego Urbana w czasie nocy wyborczej w 2011 r. gdy patronował wejściu nowej formacji komunistycznej do parlamentu. Odzyskanie przez tow. Leszka Millera pozycji lidera pogrobowców PZPR stało się początkiem końca partii Palikota. 

Antyklerykałowie wrócą szybko do łask w ramach Sojuszu. Rzecznik SLD Dariusz Joński w dzisiejszej wypowiedzi dla PAP uznał, że partia "(...) bardzo się cieszy z decyzji posłów, cenimy szczególnie zaangażowanie światopoglądowe (...) posła Cedzyńskiego nawiązując do działań posła w ramach Antyklerykalnej Partii Postępu "Racja". Wyraził nadzieję, że nowi posłowie Sojuszu będą dla niego wzmocnieniem (...)”.To prawdziwa wymowa nowego/starego projektu Sojuszu o nazwie „komuniści (lewica) razem”.

Cała wojna w obu formacjach komunistycznych pokazuje, że brak programu jest powodem do powrotu do walki z religiami. Podobnie z walki z religiami puklerz czynili naziści w latach 30-tych i 40-tych XX wieku czy komuniści - również w czasach PRL. Tysiące duchownych wszystkich wyznań było mordowanych przez siepaczy Hitlera czy Stalina z równą determinacją! To totalitarne ideologie miały zająć miejsce religii i wykreować „nowego człowieka” z „nowymi korzeniami”.
 
Tymczasem postawa Papieża Franciszka promującego skromność i pro-społeczną wrażliwość zawęża adresatów „programu” antyklerykałów do zatwardziałych komunistów z PPR i 2-3 pokolenia „utrwalaczy władzy ludowej”.
 
W 2015 – 2016 roku może dojść do przewartościowania preferencji wyborczych i powstania w końcu partii lewicowej na wzór przedwojennej Polskiej Partii Socjalistycznej Ignacego Daszyńskiego. Ten polityk prawdziwej lewicy większość spotkań publicznych rozpoczynał od staropolskiego „Szczęść Boże!” i wzywał do obrony przed bolszewikami.
 
Wielkim wyzwaniem dla obozu antykomunistycznego w niedalekiej przyszłości jest budowa formacji lewicy, która uzna religie za trwały fundament tożsamości i tradycji narodowej. Wówczas miłośnicy monumentów zbrodniczej Armii Czerwonej, Bieruta czy Jaruzelskiego lub walki z symbolami religijnymi dokończą polityczny byt na śmietniku historii.
 
Partia Palikota wyczerpała już dawno swoją formułę i tonie dziś jak Titanic. Twarz byłego polityka Platformy nie wystarcza już do manipulowania w świadomości i preferencjach polskiej młodzieży, która chce autorytetów ... a nie „jonta”. Można być pewnym, że tysiące młodych Polaków wezmą udział w spotkaniach Papieża Franciszka w czasie pielgrzymki do Polski projektowanej na 2016 r. Zobaczymy miliony młodych ludzi na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie! Wówczas formuła partii Palikota (jeśli tego w ogóle doczeka) czy „komunistów (lewicy) razem” będzie wyglądała bledziutko.
 
Adam Słomka, Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI, poseł na Sejm RP (1991-2001)

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook