Jedynie prawda jest ciekawa

Słomka: Titanic Palikota i komuniści znowu razem

26.09.2014

Twój Ruch Palikota zakończył swoją klubową drogę parlamentarną. Warto przypomnieć sobie radosną twarz Jerzego Urbana w czasie nocy wyborczej w 2011 r. gdy patronował wejściu nowej formacji komunistycznej do parlamentu. Odzyskanie przez tow. Leszka Millera pozycji lidera pogrobowców PZPR stało się początkiem końca partii Palikota. 

Antyklerykałowie wrócą szybko do łask w ramach Sojuszu. Rzecznik SLD Dariusz Joński w dzisiejszej wypowiedzi dla PAP uznał, że partia "(...) bardzo się cieszy z decyzji posłów, cenimy szczególnie zaangażowanie światopoglądowe (...) posła Cedzyńskiego nawiązując do działań posła w ramach Antyklerykalnej Partii Postępu "Racja". Wyraził nadzieję, że nowi posłowie Sojuszu będą dla niego wzmocnieniem (...)”.To prawdziwa wymowa nowego/starego projektu Sojuszu o nazwie „komuniści (lewica) razem”.

Cała wojna w obu formacjach komunistycznych pokazuje, że brak programu jest powodem do powrotu do walki z religiami. Podobnie z walki z religiami puklerz czynili naziści w latach 30-tych i 40-tych XX wieku czy komuniści - również w czasach PRL. Tysiące duchownych wszystkich wyznań było mordowanych przez siepaczy Hitlera czy Stalina z równą determinacją! To totalitarne ideologie miały zająć miejsce religii i wykreować „nowego człowieka” z „nowymi korzeniami”.
 
Tymczasem postawa Papieża Franciszka promującego skromność i pro-społeczną wrażliwość zawęża adresatów „programu” antyklerykałów do zatwardziałych komunistów z PPR i 2-3 pokolenia „utrwalaczy władzy ludowej”.
 
W 2015 – 2016 roku może dojść do przewartościowania preferencji wyborczych i powstania w końcu partii lewicowej na wzór przedwojennej Polskiej Partii Socjalistycznej Ignacego Daszyńskiego. Ten polityk prawdziwej lewicy większość spotkań publicznych rozpoczynał od staropolskiego „Szczęść Boże!” i wzywał do obrony przed bolszewikami.
 
Wielkim wyzwaniem dla obozu antykomunistycznego w niedalekiej przyszłości jest budowa formacji lewicy, która uzna religie za trwały fundament tożsamości i tradycji narodowej. Wówczas miłośnicy monumentów zbrodniczej Armii Czerwonej, Bieruta czy Jaruzelskiego lub walki z symbolami religijnymi dokończą polityczny byt na śmietniku historii.
 
Partia Palikota wyczerpała już dawno swoją formułę i tonie dziś jak Titanic. Twarz byłego polityka Platformy nie wystarcza już do manipulowania w świadomości i preferencjach polskiej młodzieży, która chce autorytetów ... a nie „jonta”. Można być pewnym, że tysiące młodych Polaków wezmą udział w spotkaniach Papieża Franciszka w czasie pielgrzymki do Polski projektowanej na 2016 r. Zobaczymy miliony młodych ludzi na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie! Wówczas formuła partii Palikota (jeśli tego w ogóle doczeka) czy „komunistów (lewicy) razem” będzie wyglądała bledziutko.
 
Adam Słomka, Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI, poseł na Sejm RP (1991-2001)

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook