Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Słomka: Titanic Palikota i komuniści znowu razem

26.09.2014

Twój Ruch Palikota zakończył swoją klubową drogę parlamentarną. Warto przypomnieć sobie radosną twarz Jerzego Urbana w czasie nocy wyborczej w 2011 r. gdy patronował wejściu nowej formacji komunistycznej do parlamentu. Odzyskanie przez tow. Leszka Millera pozycji lidera pogrobowców PZPR stało się początkiem końca partii Palikota. 

Antyklerykałowie wrócą szybko do łask w ramach Sojuszu. Rzecznik SLD Dariusz Joński w dzisiejszej wypowiedzi dla PAP uznał, że partia "(...) bardzo się cieszy z decyzji posłów, cenimy szczególnie zaangażowanie światopoglądowe (...) posła Cedzyńskiego nawiązując do działań posła w ramach Antyklerykalnej Partii Postępu "Racja". Wyraził nadzieję, że nowi posłowie Sojuszu będą dla niego wzmocnieniem (...)”.To prawdziwa wymowa nowego/starego projektu Sojuszu o nazwie „komuniści (lewica) razem”.

Cała wojna w obu formacjach komunistycznych pokazuje, że brak programu jest powodem do powrotu do walki z religiami. Podobnie z walki z religiami puklerz czynili naziści w latach 30-tych i 40-tych XX wieku czy komuniści - również w czasach PRL. Tysiące duchownych wszystkich wyznań było mordowanych przez siepaczy Hitlera czy Stalina z równą determinacją! To totalitarne ideologie miały zająć miejsce religii i wykreować „nowego człowieka” z „nowymi korzeniami”.
 
Tymczasem postawa Papieża Franciszka promującego skromność i pro-społeczną wrażliwość zawęża adresatów „programu” antyklerykałów do zatwardziałych komunistów z PPR i 2-3 pokolenia „utrwalaczy władzy ludowej”.
 
W 2015 – 2016 roku może dojść do przewartościowania preferencji wyborczych i powstania w końcu partii lewicowej na wzór przedwojennej Polskiej Partii Socjalistycznej Ignacego Daszyńskiego. Ten polityk prawdziwej lewicy większość spotkań publicznych rozpoczynał od staropolskiego „Szczęść Boże!” i wzywał do obrony przed bolszewikami.
 
Wielkim wyzwaniem dla obozu antykomunistycznego w niedalekiej przyszłości jest budowa formacji lewicy, która uzna religie za trwały fundament tożsamości i tradycji narodowej. Wówczas miłośnicy monumentów zbrodniczej Armii Czerwonej, Bieruta czy Jaruzelskiego lub walki z symbolami religijnymi dokończą polityczny byt na śmietniku historii.
 
Partia Palikota wyczerpała już dawno swoją formułę i tonie dziś jak Titanic. Twarz byłego polityka Platformy nie wystarcza już do manipulowania w świadomości i preferencjach polskiej młodzieży, która chce autorytetów ... a nie „jonta”. Można być pewnym, że tysiące młodych Polaków wezmą udział w spotkaniach Papieża Franciszka w czasie pielgrzymki do Polski projektowanej na 2016 r. Zobaczymy miliony młodych ludzi na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie! Wówczas formuła partii Palikota (jeśli tego w ogóle doczeka) czy „komunistów (lewicy) razem” będzie wyglądała bledziutko.
 
Adam Słomka, Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI, poseł na Sejm RP (1991-2001)

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook