Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: Skandaliczne wypowiedzi rozwydrzonych Rosjan

20.06.2014

Skandaliczne wypowiedzi rozwydrzonych Rosjan to pokłosie braku szacunku III RP dla faktów historycznych!

Niewątpliwym sukcesem sił antykomunistycznych stało się usunięcie pomnika „wdzięczności” Armii Czerwonej z katowickiego placu Wolności. W tej sprawie byłem inicjatorem uchwały Rady Miasta w Katowicach z początku lat 90-tych XX wieku, która zakładała oczyszczenie przestrzeni publicznej z symbolu obcej, totalitarnej władzy. Do dziś toczy się już postępowanie w sprawie rzekomego znieważenia przez członków KPN-NIEZŁOMNI tego monumentu, mimo że uprzednio prawomocnie Sąd Okręgowy w Katowicach uznał, że protest z kampanii wyborczej 2011 r. (gdy policja rozbiła w obronie obcego nam symbolu wiec wyborczy trzech kandydatów do Senatu RP) był uzasadniony, bo obiekt był totalitarną samowola budowlaną.

Poza oficjalnymi pomrukami kremlowskich propagandzistów z połowy maja 2014 r. o rozbiórce tego monumentu na rosyjskich forach lansowanych przez prokremlowskie media zawrzało. Zgodnie z tezami lansowanymi w 2011 roku przez Gazetę Wyborczą zostałem pomówiony przez Rosjan o sprzyjanie nazizmowi, cyt. w oryginale” „(...) что памятник должен исчезнуть с площади Свободы, местные власти решили еще в 2000 году, однако чиновники не торопились с выполнением задания. Еще в декабре 2000 года российская сторона согласилась перенести памятник на кладбище советских солдат по улице, однако этого также не произошло. Тем временем у памятника собирались демонстрации, а недавно бывший лидер партии "Конфедерации независимой Польши" Адам Сломка нарисовал на монументе свастику (...)”. Tymczasem wyraźnie oświadczam, że brałem udział w legalnym wiecu wyborczym, w czasie którego na monumencie namalowano ZRÓWNANE SYMBOLE SWASTYKI ORAZ SIERPA I MŁOTA. Ówczesna „relacja” katowickiego PAP i materiał gazety red. Adama Michnika oraz użyte wypowiedzi rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Katowicach Jacka Pytla stały się powodem do uznania przez Rosjan, że wiec z 17 września 2011 zorganizowany w rocznicę skonsumowanego sojuszu Hitlera ze Stalinem jest dowodem na szerzące się w III RP poglądy nazistowskie. Tymczasem dla każdego świadomego Polskiego patrioty nie ma wątpliwości, że dwa zbrodnicze totalitaryzmy wspólnie dokonały rozbioru II RP, a neonazizm szerzy się co najwyżej w Niemczech (np. NPD).

Poza skutkami kłamstw medialnych w sprawie malowanej rzekomo przeze mnie „swastyki” warto dodać, że w poniedziałek 23 czerwca o godz. 9:30 odbędzie się posiedzenie Sądu Okręgowego w Katowicach przy ul. Andrzeja  o odszkodowanie za prawomocnie uznaną przez sąd za nielegalną akcję policji z września 2011 r. pod totalitarnym monumentem!

Rosjanie komentują rozebranie obcego nam monumentu tak, jakbyśmy dalej stanowili ich „prowincję” czy część „strefy wpływów”, cyt. w oryginale, np. „Паскудная нация,КУРВЫ одним словом!”, „Ёбаный стыд... Ещё Польска не згинела, але бардзо смердит...”, „Так же надо поступить с памятником их президента под Смоленском. Он не достоин лежать в земле Русской”.

Zapowiadam równocześnie pozwy cywilne i karne przeciwko tym, którzy próbowali wbrew faktom przekonać opinię społeczną, że więzień polityczny PRL i III RP stał się gloryfikatorem czy propagatorem nazizmu.

Kłopoty rządu Tuska nie powinny przesłonić adekwatnej reakcji na antypolonizm

Skoro polski MSZ reaguje czasem na określenie „polskie obozy śmierci” to powinniśmy w końcu dać odpór nieprawdzie historycznej szerzonej na terenie Federacji Rosyjskiej. Czy to się tow. płk KGB Władimirowi Putinowi podoba czy nie. Zgoda władz centralnych III RP na łamanie prawa przez Rosjan w Pieniężnie dotycząca monumentu czy państwowo-wojskowy pogrzeb komunistycznego dyktatora stoją w jasnej sprzeczności z interesem państwa polskiego. Stąd też nie tylko ważne są nowe „taśmy prawdy” ale to, czy jesteśmy w stanie zrzucić z państwowego piedestału tych, którzy przez Okrągły Stół i fety niedemokratycznych wyborów z 4 czerwca 1989 roku lansują alternatywne wersje polskiej historii najnowszej. Skoro minister Sienkiewicz uznaje III RP za „państwo teoretyczne”, a minister Biernacki grzmi o nielegalnych działaniach prokuratury wobec redakcji „WPROST” ... to coś w tym wszystkim jest „nie tak”. W każdym razie dla naszego środowiska rząd techniczny z Jerzym Hausnerem – byłym sekretarzem komitetu krakowskiego PZPR  - to ponury żart. Trudno się dziwić, że jeśli nie szanuje się „państwowo” historii - to później nikt nie zważa na rosyjskie kłamstwa. Domagam się jasnej reakcji ministra Sikorskiego w sprawie znieważenia Polski i wyciągnięcia konsekwencji wobec polskiego przedstawicielstwa w Moskwie biernego w kwestii rosyjskich komentarzy suwerennej decyzji mieszkańców Śląska. Dziś wygląda na to, że polska ambasada w Moskwie najwyraźniej czeka na rozwój sytuacji z „taśmami prawdy”. Chyba ze szkodą dla wizerunku Polski na świecie!  

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,
poseł na Sejm RP (1991-2001)
[Fot. Piotr Pietrasz]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook